Polecane posty

macin87    71

mocznik 1200

sal.amon. 1030

polifoska 6 1470

saletrzak 890

saletrzak węgierski 920

sól pot. 1370

 

Zamówienie z przed 3 tyg., ceny brutto po rabacie, a dopiero przyjechały- sprzedawca mówił że nawał roboty

Jak byłem po cennik to mocznik następnego dnia 50zł w górę, ale i tak sporo kasy zaoszczędzone niż w tamtym roku  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

jaki skład ma RSM z siarką z Agroloku ? jeden przedstawiciel mówi , że 32 plus ok 7 siarki drugi 28  i  7 siarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

biorą podobno z Litwy oraz z Kędierzyna ale przedstawiciele jacyś mało zorientowani trzeba zadzwonic do centrali ale chciałem trochę wcześniej zasięgnąć informacji z innych źródeł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Wiem ze nie na temat ale napisze tu ze wzglegu na duza aktywnosc.ile saletra amonowa ma magnezu ?jest napisane zawiera dodatkowo magnez ale ile to nigdzie nie pisze


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Saletra Pulan worek BB 600kg 1000brutto miesiąc temu u tego samego dilera 920 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

1000 brutto na dziś? Za jaką ilość? Ja mam zamówione 24t po 1040 brutto, cena sprzed 2-3 tygodni. Czyżbym musiał zmieniać dostawcę? Tym bardziej że do puław ode mnie raptem 40 km. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja jakieś 3 tygodnie temu kupiłem Saletrę Pulan po 990 brutto a dziś cena u tego samego dostawcy po 1080 brutto, saletrzak był po 880 brutto a jest teraz już po 980 brutto i taka sama cena saletrosanu. Chyba już koniec z tanimi nawozami azotowymi teraz do wiosny będą tylko same wzrosty. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Ja jakieś 3 tygodnie temu kupiłem Saletrę Pulan po 990 brutto a dziś cena u tego samego dostawcy po 1080 brutto, saletrzak był po 880 brutto a jest teraz już po 980 brutto i taka sama cena saletrosanu. Chyba już koniec z tanimi nawozami azotowymi teraz do wiosny będą tylko same wzrosty. 

raczej będą tanieć, wszyscy dostali zaliczki to pierwsze co to kupili nawozy bo są tańsze, a przy dużym zainteresowaniu cena poszła w górę, większość osób co miała kupić to już kupiła więc niedługo będzie mniejsze zainteresowanie więc i cena spadnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

No i zamówiony Mocznik w okolicznym sklepie po 1160/t bb, nawet pani z AgroLoku zdziwiona bo u nich po 1360
Cena nie spadnie bo paliwo drozeje a jedno ciągnie drugie, po za tym u nas po okolicy jeszcze nikt nawet nie myśli o nawozach, myślę że jestem pierwszy w wiosce który ma kupione nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

raczej będą tanieć, wszyscy dostali zaliczki to pierwsze co to kupili nawozy bo są tańsze, a przy dużym zainteresowaniu cena poszła w górę, większość osób co miała kupić to już kupiła więc niedługo będzie mniejsze zainteresowanie więc i cena spadnie 

Mylisz się kolego. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami to mówią że nawet jeszcze 1/4 nie sprzedali nawozów azotowych tych co zawsze sprzedają czyli wychodzi na to że dopiero 1/4 rolników ma azot. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

azotowe może i tak chodź wątpliwe, ale reszta na pewno będzie tanieć, w tym temacie pisały już osoby że nie można już dostać nawozów w niektórych rejonach, a że przedstawiciel mówi że nie sprzedali jeszcze tego co zawsze to tylko po to aby namówić kolejnego rolnika aby zamówił żeby niby kupił ,,taniej'' bo będzie już tylko drożej, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Bo z niektórymi nawozami jest problem, w Puławach kolejki mocznik w składzie gdzie biorę ma być dopiero za 2tyg.

Trudno mówić jakie będą ceny ale azotowe raczej na pewno pójdą w górę jeszcze.

Najtańszy mocznik jaki znalazłem 1200 ale w innym miejscu ponad 1300 brutto

saletra 1040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mylisz się kolego. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami to mówią że nawet jeszcze 1/4 nie sprzedali nawozów azotowych tych co zawsze sprzedają czyli wychodzi na to że dopiero 1/4 rolników ma azot. 

 

W całej Polsce ze sprzedawcami rozmawiałeś? Bo u mnie większość nawozy już kupiła i cena raczej w dół poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

W swojej okolicy tylko ale to nie zmienia faktu że dużo osób jeszcze nie ma nawozu. U mnie np. w okolicy tylko Ci więksi gospodarze mają nawozy azotowe już kupione a Ci mniejsi jak co roku kupią na wiosnę a jak wiadomo w polsce jest przewaga mniejszych gospodarstw. 
Moge się z Tobą w tym momencie założyć że do wiosny nie będzie już spadków. Powiedzmy że cenę weźmiemy z dnia 2 stycznia i zobaczymy czy do końca np. kwietnia będzie taniej niż cena z dnia 2 stycznia. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

też uważam że spadków już nie będzie, 2 miesiące temu kupilem mocznik 1010brutto teraz jest 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr_gre    0

na azotowe poczekam kupiłem sól potasową po 1260 plus wat  a mam ofertę na saletrę polską po 990 brutto ale poczekam do wiosmy

 

Jak masz ofertę na saletrę za 990zł to kupię 24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Grupa azoty, inni producenci i dystrybutorzy dobrze wiedzą ile nawozow juz sprzedali i ile jeszcze sprzedadzą. Im bliżej wiosny tym ceny wieksze a już na pewno nie mniejsze bo wiadomo że rolnik i tak musi nawóz kupić w okresie zimowo - wiosennym jeśli tego nie zrobił wcześniej.
Okres letni i jesienny to najlepszy moment do zakupu nawozów. Szczególnie azotowych. Wiadomo że w tym okresie jest zastój na te nawozy.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr_gre    0

na azotowe poczekam kupiłem sól potasową po 1260 plus wat  a mam ofertę na saletrę polską po 990 brutto ale poczekam do wiosmy

 

Jak masz ofertę saletry za 990zł to kupię 24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko czasem w sierpniu jest drożej niż w listopadzie. W okolicy saletra zdrożała o 100zł na tonie do 1080zł, saletrzak nawet 110zł do 980zł tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj