Polecane posty

Gość   
Gość

Saletra 34% - 1050 zł/t brutto BB

Saletrosan 26 - 920 zł/t bruto BB 

 

u mnie na składnicy mówią że saletra i mocznik około 150-200 zł ma do góry skoczyć , bo i tak w ciagu tygodnia podnieśli o 60 zł saletre

CHCĄ  napędzić sprzedaż to mówią jak by miały być obniżki to by Cicho siedzieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240

RSM32 ma przyjść na początku grudnia cysterna po 782 zł/t brutto ale zamawiane na początku listopada. Zamówione Stampol Opole Lubelskie. 

 

 

Polski po 755 brutto oferowali Nam tydzień temu, podobno już poszło w górę. 

 

Zamówiony Litewski po 720,- 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

a z lubelskiego ktoś handluje litewskim RSM?

dzis miałem pierwszy sygnał,że RSM S 26 ok 680 netto  od grudnia ale to jeszcze nie potwierdzone

Edytowano przez ksys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

@andrzej1988

 

Nieźle się zrobiłeś w ... z tym fosforem ...

 

kg czystego fosforu rozpuszczalnego w wodzie 4,9zł/kg polidap(przy założeniu ze masz z polic) import jeszcze taniej

5,9 zł/kg fosdar

 

O jakości nie wypominając już

 

Tylko że Panie kolego w Polidapie jest dużo azotu i pod łubin nie bardzo jest ten nawóz. Superfosfat prosty wyszedł by jeszcze drożej. Pod łubiny nie stosuję w ogole azotu. Szkoda nawet płacić dodatkowe pieniądze za azot gdzie roślina go nie potrzebuje bo pobiera go z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

fosdar ma 40% fosforu, z tego 23% rozpuszczalne w wodzie

superfosfat prosty ma 19% fosforu, z tego bodaj 18% jest rozpuszczalne w wodzie.

 

może chociaż troszkę mikroelementy uzupełnię superfosfatem prostym, o ile to co piszą na worku i w internecie jest prawdą, zawsze coś, a jak nie to kiedyś się rozłoży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Wydaje mi się że w wodzie szybciej się rozpuszcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak kupiłem go pod łubin. Łubin nie wymaga dużego nawożenia. Co pobierze to pobierze a reszte co niepobierze to zostanie pod roslinę następczą. Wiadomo że w Polifoskach i polidapie fosfor jest lepiej i szybciej przyswiajany ale mi nie opłaca stosowac polifoski pod łubin ze wzgędu na azot. Gdybym siał Groch to dawka startowe max do 20kg N jest uzasadnione bo groch jest troche bardziej wymagający to wtedy bym zastosował jakis lepszy nawzó typu Polifoska chociaż niektórzy tez nie stosują N w grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Gdy siałem łubin wąskolistny to też stosowałem tylko fosdar i sól potasową. Czytałem gdzieś że łubin i gorczyca potrafią pobrać fosfor trudno dostępny dla innych roślin. Często na poplon sieje gorczyce

Teraz sieje groch i też bez azotu. W zeszłym roku wyszedł plon 4t na fosdarze, soli potasowej i siarczanie magnezu granulowanym, azotu miał tyle co zostawił po sobie jęczmień jary i słoma. Działka o niskiej zawartości fosforu, średniej potasu i bardzo niskiej magnezu, pH 6,5 ale co rok daje PKMg. Rośliny ładnie plonują ale od 5lat nie zmienia się zawartość składników

 

15 września polifoska 6 była po 1620zł a teraz jest 1342zł w workach

                    saletra pulan          1000zł a teraz        935zł                    w Zakrzewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Sól potasowa 1240 netto to dobra cena?
Taka tania jest saletra w zakrzewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Te azoty to rzeczywiście podrożały, W tamtym tygodniu mogłem zamówić CAN z yara po 883 brutto/tona  a dziś z ciekawości zadzwoniłem i cena była 934 brutto/tona 

 

Zamówiłem 15 ton i cena zrobiła sią na 914 brutto/tona także prawie 500 się jest do tyłu

Płatność na 2 tygodnie i mają przywieźć w ciągu 2 tygodni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Agrolok i Ampol Merol twierdzą, że od grudnia wieloskładniki mają podrożeć o 30-45 złotych. Na dodatek wygląda, że już trochę podrożały. 18 listopada mogłem kupić Ultra 8 po 1337 zł brutto/ tona a dziś wszyscy twierdzą, że nie mogą zejść poniżej 1363 zł.

Ampol Merol:

Polifoska 6 - 1479 zł/t

MacroSpeed Optima PK - 1468 zł/t

 

Ceny brutto przy ilości 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Dzisiaj zamówione

CANWIL z magnezem - 4,5 tony w bb - 860zł brutto/tona
Saletra amonowa 5,5 tony w bb - 950zł brutto/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamuwiony dwa tygodnie temu dziś przyjechał mocznik Puławy 1130zl brutto. ale nowe dostawy juz o 100 do góry i podobno problem z dostępnością , jak mówił sprzedawca w chinach stanęła fabryka i azoty pchają na export

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2343

Zamuwiony
Mocznik 1200 zl bb
Polifoska 6 1460 zl bb
Salettra 1040 zl bb
Saletrosan 970 zl bb
Sol 1365 zl bb
Wap mag 450 zl bb
Ceny brutto ilosc ok 8 t wszystkiego dostawa za 2 tyg . Dostawca agro exped brzeziny


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Yara Viking 14-14-21 1430 netto / t.  Chemirol. Ceny nawozów idą w góre kto jeszcze nie zamówił obudzi sie z ręka w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja dostałem taki cennik:

saletra ZAKSAN 1050zł BB

saletra PULAN 1050zł BB

saletra litewska 1020zł worki/BB

Polifoska 8 1540zł BB

Dominator NPK 1450zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co może oni ten azot do Chin eksportują? Śmieszne. Wszystkiemu winien jest umacniając się dolar nic innego jak kurs dolara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

I co może oni ten azot do Chin eksportują? Śmieszne. Wszystkiemu winien jest umacniając się dolar nic innego jak kurs dolara

Ta! do chin. Jak faktycznie ta fabryka stanęla w Chinach to się porobiły luki na całym rynku. Fakt że i kurs walut wpływa na opłacalnośc eksportu. Fakt taki że nawozy szybko drożeją. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam propozycje siarczan magnezu krystaliczny MgSO4*7H2O 16% 770zł/t netto z Chin. Stosował ktoś??

Mocznik litewski i węgierski zdrożał nawet ten który leżał od miesięcy kilka worków, bo wszystko drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Dzisiaj zamówione Saletra 980 mocznik 1230 poli krzem 1420


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj