Polecane posty

andrzej1988    293

worek a kto dzisiaj kupuje we worku , kolega taki rozwojowy a bb nie bierze 

 

I tu Cię zaskoczę bo ludzie kupują w workach. Co ma zrobic któś kto ma jeden traktor? Będzie odpinał za kazdym razem rozsiewacz i ładowaczem podjezdzał pod big baga?? albo jak nie ma ładowacza to wiaderkiem bedzie wachlował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię zaskoczę bo ludzie kupują w workach. Co ma zrobic któś kto ma jeden traktor? Będzie odpinał za kazdym razem rozsiewacz i ładowaczem podjezdzał pod big baga?? albo jak nie ma ładowacza to wiaderkiem bedzie wachlował?

 Andrzej ludzie teraz są zaradni..,  -_- mam kumpla co ma dwa ciągniki jeden gorszy drugi lepszy nie będę juz pisał marek..i właśnie przy tym gorszym ma tura a tego lepszego szkoda mu zapinać do rozsiewacza nawozów więc sieje i ładuje jednym  B) odpina amazonkę na palecie ładuje i znowu zapina :D  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Agrolok ceny brutto z 2 listopada przy ilości 5 ton:

NPK 8-20-30 1337 zł (podejrzewam, że dałoby radę stargować do ok. 1300 zł)

Polifoska 6 - 1439 zł

saletra z Włocławka - 964 zł

 

Ampol Merol ceny brutto z 3 listopada przy ilości 5 ton:

polifoska 6 - 1460 zł

MacroSpeed optima PK 18-30 -1450 zł (po negocjacjach 1430 zł)

Saletrzak CANWIL - 870 zł (24 tony)

sól potasowa  1360 zł

polidap  1710 zł

 

Podobno w Ampol Merolu azotowe (oprócz saletrosanu) podrożały o około 20 zł w środę (tylko nie wiem czy tą wczorajszą czy w zeszłym tygodniu). Na razie nie mają żadnych informacji o obniżkach lub podwyżkach NPK.

 

Zna ktoś ceny polifoski 6 w Narolco Rypin albo Agrosieć Chełmno lub wie ktoś, gdzie na terenie kujawsko-pomorskiego można ją kupić w cenie niższej niż 1430 zł/t?

 

 

Edytowano przez AS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzygkop    4

Polifoska 6 1270 netto 24 tony płatność przed płata Agro As Grodków. 

 

Mocznik gruba granula wschodni 1000 netto takie same warunki i firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Baga na gałąź od dęba wiesza i sypie. Znajomy tak robi ale pomysł w sumie niezły :P

A tego dęba ze sobą wozi? :D

 

Co doładowania wiadrem z BB. Jest to o wiele lepsze, szybsze i lżejsze rozwiązanie niż  przerzucanie worków 50kg, czy nawet 25kg.

W domu ładuję wózkiem widłowym, ale na jedno pole oddalone o 14 km ładuję bagi na przyczepę i macham wiadrem. Czasami umawiam się z dostawcą nawozu na konkretną godzinę i przywozi na pole z HDS-em, więc pierwsze dwa worki idą bezpośrednio do siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Agrolok ceny brutto z 2 listopada przy ilości 5 ton:

NPK 8-20-30 1337 zł (podejrzewam, że dałoby radę stargować do ok. 1300 zł)

Polifoska 6 - 1439 zł

saletrzak z Włocławka - 964 zł

 

Ampol Merol ceny brutto z 3 listopada przy ilości 5 ton:

polifoska 6 - 1460 zł

MacroSpeed optima PK 18-30 -1450 zł (po negocjacjach 1430 zł)

Saletrzak CANWIL - 870 zł (24 tony)

sól potasowa 1360 zł

polidap 1710 zł

 

Podobno w Ampol Merolu azotowe (oprócz saletrosanu) podrożały o około 20 zł w środę (tylko nie wiem czy tą wczorajszą czy w zeszłym tygodniu). Na razie nie mają żadnych informacji o obniżkach lub podwyżkach NPK.

 

Zna ktoś ceny polifoski 6 w Narolco Rypin albo Agrosieć Chełmno lub wie ktoś, gdzie na terenie kujawsko-pomorskiego można ją kupić w cenie niższej niż 1430 zł/t?

Ja przy 10 t Ultra 8 dostałem cenę 1372 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Jaka ilość? Z jakiej firmy? Dziś dzwoniłem to wszędzie powyżej 1500

 

Agrochemik Pułtusk, 6 ton na trawe. Tez dzis zamawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Agrolok ceny brutto z 2 listopada przy ilości 5 ton:

 

saletrzak z Włocławka - 964 zł

 

Ampol Merol ceny brutto z 3 listopada przy ilości 5 ton:

 

Saletrzak CANWIL - 870 zł (24 tony)

 

 

ceny canwilu z agroloku nie skomentuję, bo nie da się w kulturalnych słowach

 

co do ceny z AM, potarguj sie jeszcze, bo można z tego jeszcze 40-50zł urwać (i to nawet nie musisz brac całego auta)

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Ups, w Agroloku chodziło mi o saletrę z Włocławka a przez przypadek napisałem saletrzak. Muszę to poprawić.

Z tym Ampol Merolem to mnie trochę zaskoczyłeś. Ja ten Canwil (48 ton) kupiłem już 19 września po 840 zł, bo miał podrożeć i dzisiaj dowiedziałem się, że od tamtego czasu podrożał na te 870 zł. Tyle tylko, że mam z nimi taki układ, że płacę we wrześniu a oni mi przywożą świeży z Włocławka dopiero w grudniu jak zrobię sobie miejsce w garażu, żeby go odpowiednio składować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

No to CI pewnie powiedzieli cene nie taką, jakbyś dostał, gdybyś kupował dzisiaj, tylko taką jaką by sobie zazyczyli od kogoś kto by przyjechał po tone lub dwie i nie miał zamiaru negocjowac.

 

Ja cene ugadałem pod koniec października na 820 brutto (przy połowie auta), ale to wyraźnie im zalezało na sprzedazy (widac brakowało kasy na świeze zakupy czy coś, bo miało właśnie dojechac pare wagonów w włocławka na dniach).

Dlaczego sądze, że im zależało?

Bo sami zagadywali czy nie chce nawozu jak tam byłem w zupełnie innej sprawie. Powiedziałem im, ze owszem, chetnie wezme, ale maja mi zaproponowac dobrą cene i usłyszałem wówczas to 820 za canwil 

 

Swoją droga, jakby chcieli wiecej, to nie skusiłbym sie na ich oferte, bo podobną stawke za salmag (skład praktycznie ten sam) ma agrochem (jak z nimi jeszcze nie miałes nigdy do czynienia to warto, bo ceny na nawozy maja na serio dobre. Właśnie przez to, ze w mojej okolicy zaczał chodzic i zdobywac klientów ich człowiek, to AM musiał zmniejszyc marze na nawozach, bo tracił klientów) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tą ultre co piszecie 8 mi proponowali z agroloku po 1300 zł ale nie miałem porzekonania do tego nawozu .....a był tańszy o 200zł na tonie podług Plantavita 7-20-30 -5s a od polifoski która wtedy kosztowała 1560zł i jej nie było to już całkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Lipsko k/ Zamościa

saletrosan 50 /bb 950

puławska 1000/980

kędzierzyn 50 1050

polifoska 6 1640 / 1620

mocznik 25/bb 1180 / 1230

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

W agroloku saletrzak canvil po 820 brutto (sam sie zdziwiłem, że tak tanio, a babka przez tel powiedziała, ze jakis miesiac temu sprzedawali po 780 brutto)

Dzis dzwoniła, to podpytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie w zależności od sprzedawcy

Saletra 34N 1000-1050 tona

RSM 32 800-945 tona

Saletrosan 900-1080 tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin99    0

Nikt mnie nie "dyma", bo przecież w takiej cenie bym nie kupił :D. A ceny, które przytoczyłem to ceny jednego z punktów Chempestu.

 

Nie wiem w którym Chempescie kupujesz ale byłem wczoraj

u nich na sklepie w opolskim,i takie ceny mi zaproponowali:

Saletra 34:980zł

Zaksan 32:950zl

Sulfan:900zł

Salmag:850zł

Agrafoska PK20-30:1400zł

ceny brutto BB

termin płatności:31XII 2016.

Współpracuje z nimi od czasu do czasu i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

czytając ostatnie posty widzę, że nawozy już idą w górę, czyli dobrze zrobiłem, zę zamówiłem.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co myślicie o saletrzaku gezezis z węgier po 860 zl za tone czy lepszy polski z włocławka  lub salmag z Kędzierzyna po 900zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj