Polecane posty

PATr    409


Raczej wiosną będą tańsze teraz przez wypłatę zaliczek duża część rolników zdecyduje się na kupno co może spowodować okresowy wzrost cen[/quote
Niby tak ale duża część i tak kupi tydzień przed rozsiewaniem wiosną.. Więc jak dla mnie to będą w tym roku tak samo stabilne ceny jak i w tamtym były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

raczej droższe będą a nie tańsze.

 

RSM 26 + S 620 brutto- cały samóchód

Saletrosan 26- 880 brutto- mniejsze ilości 

Kizeryt- 1230 brutto- mniejsze ilosći.

Zamówione 2 dni temu

Od Sobianka RSM ?

 

Ja tez dzis zamówiłęm cysterne 26+S  utargowałem na  599,4 brutto  termin płatnosci 5 dni

 

Saletrosan miałem oferte na 775 i w drugim punkcie 780 netto 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W lokalnym punkcie z nawozami saletra 980 zł przy zamówieniu 10t, saletrzak po 870zł (wszystko worki) - zamawiane 2 dni temu. Dziś już drożej i ceny azotowych w górę. PK nie ma w ofercie - podobno wszystko zwożone jest na magazyny i cene wystawią po 1 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

saletra 890

saletrosan 26 840

saletrzak z magnezem anvil 820

 

cena na podwórku brutto, bb, 

dobre ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawozy zawsze sa na wiosnę drogie np/ W tamtym roku brałem poczatek stycznia to płaciłem
Saletra 1230 zł/t dziś 930
Polifoska 6 1740zł/t dziś brałem npk 7 20 30  to cena 1530zł/t wiec zobaczcie jaka przebitka a jak ktoś brał w lutym czy marcu to była dopiero tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

kolego, źle porównujesz.

Zeby to było w miare miarodajne, to powinienes porównać jesień 2015 z wiosną 2016, a tam juz takich przebitek nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412

Ja pod koniec listopada 2015 płaciłem za tonę saletry 1198zł brutto, na wiosnę w marcu tego roku z tego co pamiętam saletra była droższa o ok 100zł na tonie. Pod koniec sierpnia w tym roku płaciłem 918zł za tonę, jakbym kupił trochę wcześniej to byłaby po 900zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

patrząc na ceny to jestem szczęśliwcem. Mam zamówione NPK 8-20-30(litewski) w cenie 1380zł(dzień wcześniej miałbym ją po 1360) superfosfat 19%(2t) po 760zł i mocznik białoruski w takiej cenie co niektórzy z was mają saletrę, czyli grubo poniżej 1000zł. I żeby nie było ceny brutto i na wszystko będzie faktura

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Od Sobianka RSM ?

 

Ja tez dzis zamówiłęm cysterne 26+S  utargowałem na  599,4 brutto  termin płatnosci 5 dni

 

Saletrosan miałem oferte na 775 i w drugim punkcie 780 netto 

 

 

Agro Handel Polubicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Swiętokrzyskie, okolice Kazimierzy Wielkiej.

 

Lokalni sprzedawcy oferują:

 

saletra Puławy-  980 zł/t w worku

Mocznik Puławy- 1100 zł/t w worku

Polifoska 6 - 1540 zł/t w BB

sól potasowa - 1460 zł/t w worek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pod koniec listopada 2015 płaciłem za tonę saletry 1198zł brutto, na wiosnę w marcu tego roku z tego co pamiętam saletra była droższa o ok 100zł na tonie. Pod koniec sierpnia w tym roku płaciłem 918zł za tonę, jakbym kupił trochę wcześniej to byłaby po 900zł

 

Masz rację tyle że wmarcu kosztowła 1150 brutto chyba że brałeś na termin to jedni nawet 1400płacili niezłą kasę na tych terminach trzepali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, tą wiosną nawozy u mnie kosztowały tyle samo a niektóre nawet mniej niż na jesieni a jak będzie teraz to nikt tego nie wie, kiedyś było prosto, na jesieni były tańsze, jak dopłaty przychodziły w lutym-marcu to szły do góry aż do czerwca a teraz to nikt tego nie przewidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Panowie do mnie dzwoniła babka z agroloku i mówiła że po co kupować droższą przykładowo polifoskę 6 jak można kupić właśnie ultra 8. Mówiła, że dużo obszarowców bierze te nawozy zamiast polifosek. Stosuje ktoś z was te ULTRA, możecie coś napisać? Bo nie ukrywam, że składy prawie identyczne a cena zdecydowanie po stronie Ultra. 

 

Bo ćwoki zagroloku nie mogą sprzedawać nawozów z grupy azoty dlatego wciskają co mają ale te wschodnie npk też dobre są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No bo stracili dilerstwo. Nie oglądałeś w expresie hałd saletry wschodniej, zagrażającej życiu i zdrowiu może jeży albo lisów...?

Dobrze że te ćwoki to sprowadziły to nasze rodzime ćwoki z rodzimych fabryk 2 razy się teraz zastanowią czy można tak z chłopa doić ile wlezie aby tylko nie zdechł bo nie będzie kogo doić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, powinni dodać w tym reportażu "materiał zawierał reklamę produktu czyt. Grupa azoty", saletra zagrazajaca życiu bo stały big-bagi na dworzu jeden na drugim... Ciekawe czy ta nasza rodzima firma pilnuje swoich dilerów jak trzymają nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Panowie, wiem z dość pewnego źródła (a właściwie juz dwóch), ze sprowadzana saletra (brytyjska nitram, litewska achema i jeszcze jakas inna) ostro napsuły szyki Grupie Azoty.

Praktycznie wszyscy jej dystrybutorzy mają pozawalane place na full (lub zmówienia poskładane na takie ilości i na dniach się zapełnią), a ruch w interesie praktycznie niewielki.

Sa do tego stopnia zdesperowani, ze niektórzy daja nawet na kreche do przyszłych żniw z minimalnym oprocentowaniem. Byleby upłynnić towar.

 

Także nie spodziewłbym sie w najbliższym czasie wzrostów cen. Ba, nawet moze i jeszcze conieco stanieje.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

mocznik w cenie saletry. Ciekawe

 

Niemniej jak sprawdzonych marek importowych bym się nie bał, tak jakieś zupełnie egzotycznie nie dają żadnej pewnosći, ze tam rzeczywiście jest te 46% azotu (i że nie jest on znacząco zanieczyszczony jakimis substancjami parzącymi typu biuret)

 

Powiem tak, jak by mi to sprzedawał sprzedawca z którym handluję już od lat i ma wyrobioną renome (albo jeszcze lepiej należy do jakiejś sieci, ktora sobie nie moze pozwolic na wtope, bo szkoda marki (typu nie wiem, ampol-merol; procam, chemirol, agro siec itp), to bym sie skusił.

 

Jeśli natomiast miałbym od kogoś zakupic po raz pierwszy w życiu i do tego nie reprezentowałby on żadnej znanej marki- niech się goni. Za duże ryzyko.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z tym nawozem może być różnie bo wygląda to na przywożone luzem i pakowane w big-bagi dopiero w Polsce a wiadomo jak to jest z tymi transportami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

No bo stracili dilerstwo. Nie oglądałeś w expresie hałd saletry wschodniej, zagrażającej życiu i zdrowiu może jeży albo lisów...?

Dobrze że te ćwoki to sprowadziły to nasze rodzime ćwoki z rodzimych fabryk 2 razy się teraz zastanowią czy można tak z chłopa doić ile wlezie aby tylko nie zdechł bo nie będzie kogo doić.

Mogli być dilerem grupy azoty na bardzo dobrych warunkach ,pod warunkiem rezygnacji z handlu nawozami ze wschodu i z yary .Gdyby nie import to " nasi " monopoliści robili by z cenami co by chcieli  a tak mamy polifoske 6 w cenie zbliżonej do ultra 8(NPK 8-20-30) a nie po 1700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ampol ma azoty, yare i wschodni npk, było już pisane wczesniej dlaczego agrolok stracł dolerstwo azotów.

 

Co do cen to w okolicy na dużych składach:

Saletrosan 26 BB 840-860zł brutto

Salmag BB 800-850zł brutto.

 

Mam oferte na Zaksan 24t po 900 brutto, dobra cena czy targować ?

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

to cena taka jaka jest powszechnie, jak bliżej do Litwy to i litewska po 20-30 zł taniej jakość porównywalna jeśli ze sprawdzonej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominos1201    0

ja nic nie chcę sugerować, ale kilka osób pokusiło się o zrobienie badań na różnych saletrach i wyniki były różne. Jakie można sobie samemu dopowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj