Polecane posty

marzygkop    4

Też w tym roku kupiłem 12 ton pierwszy raz nawóz NPK 7 20 30 pod zboża ozime zobaczymy jak się sprawdzi,zamawiałem w lipcu na termin do polowy listopada po  1508 brutto z agroloku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja uważam że te NPK to gówno. Kupiłem w tym roku polifoskę 6 i nie mieli na składzie tyle ile chciałem i wziełem dwie tony tego npk . I na łące gdzie jeszcze starczyła Polifoska trawa piękna bujna gęsta gdzie dałem Npk a dawki dawałem takie same 250kg/ha jakos tej trawy nie było słabo startowała wiec jak dla mnie jest nie za specjalny ten NPK a u nas cena jego była atrakcyjna bo aż o 100zł tańszy tak jak płaciłem za polifoskę po 1750 zł na wiosnę a te npk 1650 a azotu miało jeszcze o 1 procent wiecej ;/

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Też jednego roku kupiłem ten NPK litewski czy białoruski już nie wiem nawet skąd to było ale nie byłem zadowolony z niego a badał może ktoś ten nawóz pod względem zawartości czy faktycznie ma tyle ile mówią????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie we wsi obszarowiec chyba od trzech lat stosuje tylko NPK z Bialchemu. Śmiem twierdzić, że napewno zlecał badanie składu tego nawozu, gdyż raczej nie stosowałby rocznie kilkaset ton niewiadomo czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja ostatnio kupowałem polifoskę 6 po 1600brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

1600zł to nie jest wcale korzystna cena moim zdaniem. U mnie u lokalnego dealera 1580zł to cena wyjściowa na Polifoske 6. Jednak i tak wybraliśmy importowany odpowiednik 8, bodajże za 1460zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może i nie jest, ale kupowana w workach i tylko 300kg bo brakło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Ja również podaje ceny już za minimalne ilości. Jednak nie wszystkie nawozy były dostępne w workach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Powiedzcie mi czy jak się rozetnie od spodu BIG BAGA spuści przykładowo 350 kg to idzie zatrzymać i jakoś zawiązać czy trzeba odrazu wszystko wsypać? Nie wiem czy mocznik brać w BB, mocznika wchodzi mi nieco ponad 400 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Już chyba gdzieś tobie odpisywałem :) Możesz big-bag'a rozciąć z boku i spuścić tyle, ile chcesz. Z dołu to jednak nie przejdzie. Ponadto, czy mocznik nie jest przypadkiem w zawiązywanych big-bagach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Spotkałem się z workami wiązanymi po moczniku ale nie widziałem nigdzie pełnych do kupienia zawsze z dnem do cięcia, jedyny rozsądny sposób na wysypanie nie całego BB jest cięcie z boku ja tak kiedyś robiłem jak siałem jeszcze granulki i do tego ciapkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Tak odpisywałeś mi pod zdjęciem, nie wiedziałem gdzie szukać tematu o nawozach ☺ Dzięki za rady, zimą będzie czas to może jakąś nadstawkę się dorobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja rozcinam od spodu małą dziurę, powiedzmy wielkości pięści. I jak potrzebuje to zatykam kawałkiem szmaty czy workiem i odstawiam. Często potem sypie to takich worków zboże, uprzednio kładąc kawałek folii na dno :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

RSM S 620 brutto przy całym samochodzie, może uda się wyciągnąć poniżej 600 ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja rozcinam od spodu małą dziurę, powiedzmy wielkości pięści. I jak potrzebuje to zatykam kawałkiem szmaty czy workiem i odstawiam. Często potem sypie to takich worków zboże, uprzednio kładąc kawałek folii na dno :rolleyes:.

 

Ja do zboża kupuję po moczniku z rękawem z dołu i mam do czasu aż się nie uszkodzi koszt 5zł szt stan idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

1610 brutto polifoska 6 


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak trzeba 200 kg nawozu to sie nie chrzenie w żadne rozcinanie i zatykanie tylko podjeżdżam z rozsiewaczem i szuflą do śniegu ładuje 2 minuty i masz 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Jest jeszcze trzecia opcja zwłaszcza jak ktoś ma mały rozsiewacz


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Dlaczego ten temat jest tak nielogicznie zakopany? Po jakimś czasie człowiek nie pamięta gdzie go szukać. Nie powinien być w kategorii ceny - środki do produkcji rolnej?

 

Co do tego gadżetu świetny, może samemu da się to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj