Polecane posty

cesus    1

A ktoś kupował saletre mocznik polidap z Litwy jest różnica od polskich nawozów w dzialaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Kiedys stosowalem litewski polidap z wygladu byl inny jak polski ale efekt byl raczej ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

z ruskimi nawozami raczej jest problem taki że jak trafi się dobra partia to jest okey, ale potrafią się też trafić marne a w polskich zazwyczaj masz równą jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

gaz potanial 3 razy a te dziady nie obnizaja ceny nawozow azotowych!!!!!!!!!wala w pretasa trzeba o tym glosno trabic


mocznik powinien kosztowac w tej chwili max 1000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przecież oni kiedyś motywowali podwyżkę nawozów bo gaz drożał, jak teraz staniał to ceny już nie obniżyli i stąd kosmiczne dochody mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Na workach saletry anwil napisane jest ze "zawiera magnez" ile tego magnezu może w niej być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W przeliczeniu na azotan magnezu ok 1,5% i potem się zdarza że piszą ok 2% Mg, szkoda że nie czystego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

saletra 1210

mocznik 1380

polifoska 6 1690

macro speed optima  1690

polidap 2110

wapno granulowane promyk  370

 

wszystko BB, ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Cena polifoski 6 i macro speed optima taka sama, optima nie ma azotu, a który według Was lepszy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie stosowałem jeszcze macro speeda to ci nie powiem. a nie mieli już polifoski w BB to wziąłem to drugie bo i tak będe mocznik siać pod owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis rozmawiałem ze znajomym co handluje nawozami i pochwalił sie ze saletra ostro staniała ciekawe jak na punktach ? Mówił ze miał propozycje odbiorów z Puław po 990netto. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawiałem ze znajomym co handluje nawozami i pochwalił sie ze saletra ostro staniała ciekawe jak na punktach ? Mówił ze miał propozycje odbiorów z Puław po 990netto. 

Haha ładnie cie w balona robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Tak jak Biały mówi coś z saletrą jest na rzeczy z tymi obniżkami bo mi teraz od sobianka przedstawiciel proponował w dobrej cenie tylko nie pytałem po ile bo nie byłem wcale nią zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dlaczego miał by mnie oszukiwac :) ja saletre juz dawno mam  nawet czesc dzis juz rozsiana. A On pewnie włąsnie od sobinka miał oferte bo to koledzy ze szkolnej ławy :) Rozmowa byłą na temat RSM i saletry co lepiej wyjdzie cenowo i wtedy wygadał sie na temat saletry ze po tyle miał oferte. Jakbym pytał po ile mi sprzeda napewno by mi takiej ceny nie powiedził :)

Wspomniał tez ze saltrzak takze staniał wiec pewnie ogólnie azotowe poleciały. Cena Ropy i gazu musi znalesc odzwierciedlenie w nawozach.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

polifoska 5- 1720

 

Pytanie do was - czy polifoska 5 mocno się pyli przy wsypywaniu/rozrzucaniu? na worku pisze, że ma 2% magnezu, brałem jej trochę w workach 50kg i miała na granulach tak jakby mączkę, która mocno się kurzyła. A z racji afery z nawozami wole zapytać tych co ją stosowali. i czy podobnie jest z polifoskami zawierającymi magnez, np polifoska m albo polifoska 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polifoska 5- 1720

 

Pytanie do was - czy polifoska 5 mocno się pyli przy wsypywaniu/rozrzucaniu? na worku pisze, że ma 2% magnezu, brałem jej trochę w workach 50kg i miała na granulach tak jakby mączkę, która mocno się kurzyła. A z racji afery z nawozami wole zapytać tych co ją stosowali. i czy podobnie jest z polifoskami zawierającymi magnez, np polifoska m albo polifoska 4

Afera była z nawozem w BB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

znam temat, faktycznie w big bagach była amofoska 4-16-18, jednak bardzo się zdziwiłem przy rozsiewaniu, że tak się pyli, co nie miało miejsca np przy polifosce 6 albo 8, dlatego wole zapytać czy ten typ tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzis rozmawiałem ze znajomym co handluje nawozami i pochwalił sie ze saletra ostro staniała ciekawe jak na punktach ? Mówił ze miał propozycje odbiorów z Puław po 990netto. 

 

Potwierdzam

Kupiłem ostatnio fosforan i trochę się zdziwiłem bo granulki ma jak wieloskładnik w 3 kolorach spotkał się ktoś z czymś takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25522

Akurat fosforanu nie stosuję, ale pod plantacje jagodowe zakupiłem kiedyś superfosfat wzbogacony z Fosforów Gdańsk. Jakież było moje zdziwienie gdy ujrzałem siwo-czerwone granulki. Niestety nawóz zakupiony był ponad rok wcześniej i reklamować nie mogłem, zwłaszcza, że nie wziąłem faktury. kupiłem kilka worków na innym punkcie - worek identyczny a towar zupełnie inny.

Wniosek - jest mnóstwo podrabianych nawozów na rynku. Najważniejsze to szukać nadruku z datą pakowania, nr. partii - jeśli nie ma tych cyferek to lampka kontrolna powinna zapalić się na czerwono. Worki mogą być identyczne, ale może w logo firmy brakować literki R w kółeczku, nadruki mogą być przesunięte, np wychodzą na spawie worka przez co są mało czytelne - i ponownie lampka się zapala  ( kupiłem raz taki mocznik, po interwencji w punkcie dystrybucji  po 2 godzinach miałem nowy towar na podwórku bez gadania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj