Polecane posty

Agrest    25258

Jeśli te 1600 jest netto to tak. Ewentualnie zapasy sprzed kilku lat ^^ W przeciwnym razie to jest raczej inny nawóz.

A może to ten trefny z lubelskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Chłopaki mają rację. Ale produkują jeszcze superfosfat wzbogacony? Bo gdzieś czytałem że nie.

Produkują .Nazywa się FOS DAR 40% 1416 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

renovoltage ja też tych ludzi nie rozumiem co to kupują. jeszcze rozumiem jakby to byli jacyś starsi ludzie co już kończą kariere rolniczą i jakoś na to nigdy uwagi nie zwracali a cena ich kusi to kupują, ale na tym forum widzę, że dużo młodych rolników, którzy prowadzą już napewno swoje gospodarstwa a są krótko mówiąc niedokształceni i dają sie nabijać w butelkę. 

Popatrzmy na to w inny sposób, bo trzeba się znać dokładnie na tym co robisz i uczyć się ciągle nowości.

Każdy przedsiębiorca w tym kraju i nie tylko musi się znać na swojej robocie, czy to firma budowlana czy jakaś produkcja np opryskiwaczy każdy zna dokładnie szczegóły swojego fachu na bieżąco bo inaczej konkurencja by go zdusiła, np. wprowadzając na rynek coś innego, lepszego i oferując to taniej np.

Także moja prośba do młodych rolników, żeby nie słuchali się swoich ojców do końca w róznych decyzjach, bo powie że tak kiedyś się robiło i było dobrze, tylko szukać jakis nowszych tanszych być może metod produkcji, ale żeby to przynosiło efekty a nie straty, tak jak zakup niby tanich nawozów lecz nic nie wartych, który nie spowoduje w tym przypadku wzrostu plonów, lecz te same albo słabsze, czyli pięniadze zostana słabo zainwestowane. Także liczyć, liczyć i jeszce raz czytać co się kupuje  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A co powiecie o Potafosce magnezowanej też omijać z daleka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

A ja zastanawiałem się kto kupuje lubofoski  i im podobne  :lol: , czy wy umiecie liczyć ? Pod pozorem oszczędności kupujecie gruz, 

lubofoski, to jeszcze idzie zrozumieć (o ile to, co pisza na etykiecie znajduje się w środku), bo tam jest ten rozpuszczalny fosfor.

Ale sypanie lubofosu to juz wg mnie mądre nie jest.

 

przykłądowo płacąc 930netto/t (za tyle miałem oferte na jesieni) za 3,5N 10P 20K 12,5CaO 25,5SO2 nie przepłacasz, bo zeby wyszło tyle samo NPK musisz dac ~200kg polidapu, 330 soli potasowej co daje (400+460=860). Zostaje 70zł różnicy, co za 12% wapnia i 10% siarki (zeby z SO2 zrobić S trzeba podzielic przez bodajze 2,5) nie jest wysoką ceną. I jeszcze niby w tej lubofosce sa jakieś mikroelemeny typu mangan, cynk czy miedź.

 

Kwestia jest tylko taka, czy tam jest w worku to, co deklarują na etykiecie.

Chociaż, przyznam szczerze i tak bardziej ufam temu, niż wszelkim nawozom sprowadzanym ze wschodu i workowanym u nas. Ta nie ma praktycznie zadnej kontroli co jest w środku i opieramy sie tylko na zaufaniu do dystrybutora, ze on albo jego dostawca/pakowacz czy nawet wschodni producent nie robią nas w bambuko.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Po ile u Was mocznik? Napiszcie czy netto czy brutto.

 

ogółem 1400 cennikowo brutto, 1370 jak trochę większa ilość a 1350 jak dobrze ugadasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdziuRolnik    1

mocznik na allegro znalazłem 1115 netto / 1204 brutto, taniej niż u nas w okolicy na składzie tylko ,że całe auto trzeba wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Agrolok, nie wiem z jakiego powodu, ale juz od roku czy dwóch nie jest autoryzowanym dystrybutorem Grupy Azoty, więc ciężko mu zdobyć ich nawozy (m.in saletrę) w dobrych cenach. M.in. dlatego kombinuje z innymi dostawcami.

Ile dałeś za tę gruzińską?

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn21    0

Spotkal się ktoś z polidapem w workach big bag które nie sa opisane, tak jak na stronie producenta. Na moich workach pisze tylko grupa azoty, nie ma skladu nawozu, sklad jest na dolaczonej kartce a4, plomby grupy azoty sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

lubofoski, to jeszcze idzie zrozumieć (o ile to, co pisza na etykiecie znajduje się w środku), bo tam jest ten rozpuszczalny fosfor.

Ale sypanie lubofosu to juz wg mnie mądre nie jest.

 

przykłądowo płacąc 930netto/t (za tyle miałem oferte na jesieni) za 3,5N 10P 20K 12,5CaO 25,5SO2 nie przepłacasz, bo zeby wyszło tyle samo NPK musisz dac ~200kg polidapu, 330 soli potasowej co daje (400+460=860). Zostaje 70zł różnicy, co za 12% wapnia i 10% siarki (zeby z SO2 zrobić S trzeba podzielic przez bodajze 2,5) nie jest wysoką ceną. I jeszcze niby w tej lubofosce sa jakieś mikroelemeny typu mangan, cynk czy miedź.

 

Kwestia jest tylko taka, czy tam jest w worku to, co deklarują na etykiecie.

Chociaż, przyznam szczerze i tak bardziej ufam temu, niż wszelkim nawozom sprowadzanym ze wschodu i workowanym u nas. Ta nie ma praktycznie zadnej kontroli co jest w środku i opieramy sie tylko na zaufaniu do dystrybutora, ze on albo jego dostawca/pakowacz czy nawet wschodni producent nie robią nas w bambuko.

Fosfor z lubofosu rozpuszczalny jest w kwasach - u nas przeważają kwaśne gleby więc jaki problem?

Tutaj troche o Lubofosie:

Niektórzy twierdzą, że są to inteligentne nawozy. Osobiście nie przesadzałbym z tą inteligencją nawozów, nie mniej uważam, że są one bardzo interesujące z punktu widzenie fizjologii pobierania fosforu. W tym miejscu po raz kolejny powrócę do faz krytycznych pobierania fosforu. Na początku wegetacji, gdy roślina buduje system korzeniowy a zboża się krzewią, działają łatwo rozpuszczalne związki fosforu (na schemacie w kolorze niebieskim). Z kolei w okresie dojrzewania ziarniaków, nasion, owoców uwalniają się aniony fosforanowe z fosforytu (widoczne jako szare). W ten sposób fosfor jest stopniowo dostarczany roślinie w całym sezonie wegetacyjnym. Tak działają wszystkie nawozy typu Lubofos.

To jednak nie wszystko. Pozostaje pytanie o reakcję roślin, bo przecież fosforyty (wchodzące w skład Lubofosu) najlepiej rozpuszczają się w środowisku kwaśnym, tymczasem jednym z głównych zaleceń dla rolnika jest odkwaszanie gleb. Zapamiętaj drogi Czytelniku, że nawóz ma rozpuszczać się w roztworze glebowym, a to nie to samo co woda. Przypomnę tylko, że nawet w glebie o uregulowanym odczynie zachodzi szereg procesów, w których uwalniane są protony H+, kwasy mineralne i organiczne między innymi jako pośrednie produkty mineralizacji glebowej materii organicznej oraz nawozów naturalnych i organicznych. W bardzo wielu publikacjach zagranicznych i nielicznych polskich potwierdzono także rolę rośliny w udostępnianiu fosforu. Odbywa się to w procesie zakwaszania rizosfery czyli najbliższego sąsiedztwa korzeni. W ten sposób roślina sama rozpuszcza część dostarczonych z nawozem związków fosforu. Dotyczy to zwłaszcza rzepaku oraz roślin bobowatych (dawniej motylkowatych) i niektórych traw. Pozostałe gatunki, w tym klasyczne zboża i kukurydza, mogą także aktywnie pobierać fosfor ze związków o mniejszej rozpuszczalności, choć w tych przypadkach ma to związek także z aktywnością mikrobiologiczną gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Agrolok, nie wiem z jakiego powodu, ale juz od roku czy dwóch nie jest autoryzowanym dystrybutorem Grupy Azoty, więc ciężko mu zdobyć ich nawozy (m.in saletrę) w dobrych cenach. M.in. dlatego kombinuje z innymi dostawcami.

Ile dałeś za tę gruzińską?

 

Agrolok nie handluje z Grupą Azoty prawdopodobnie dlatego, że Azoty chciały za mocno rządzić w firmie, jakieś za duże zależności i wymagania zaczęli stawiać. Teraz łapią od pośredników taniej niż G. A. chciała z nimi umowę podpisać.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
pawelol111 kolego artykuł nader ciekawy z jednym wyjątkiem .Przy odczynie kwaśnym ,lub zbliżonym do niego kukurydza ma ogromne problemy z poborem fosforu i to najbardziej się uwidacznia na wiosnę .Miałem taki przykład w zeszłym roku .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

mocznik na allegro znalazłem 1115 netto / 1204 brutto, taniej niż u nas w okolicy na składzie tylko ,że całe auto trzeba wziąć

 

całe auto+koszt dowozu a i według mnie to nie jest mocznik z grupy azoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

U mnie Agrolok zaczął działać z pobliskim składem nawozów i pasz tylko po to żeby mieć dostęp do nawozów z Grupy Azoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

pawelol111 kolego artykuł nader ciekawy z jednym wyjątkiem .Przy odczynie kwaśnym ,lub zbliżonym do niego kukurydza ma ogromne problemy z poborem fosforu i to najbardziej się uwidacznia na wiosnę .Miałem taki przykład w zeszłym roku .

Nie twierdzę że lubofos jest dobry na każdą uprawę ale np ziemniaki, łąki wg mnie jest ok więc po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Fosfor z lubofosu rozpuszczalny jest w kwasach - u nas przeważają kwaśne gleby więc jaki problem?

 

Ty moze nie widzisz problemu, ja widzę

Dwa lata pod rzad stosowałem lubofos pod rzepak (w dawkach tych wyższych z zalecanych), tymczaem on juz od samej wiosny praktycznie do konca wegetacji miał czerwone/fioletowe liscie pomimo wysokiego nawozenia azotowego.

 

W kolejnym sezonie zmadrzałem, dałem polidap i sól zamiast lubofosu i problem zniknął.

 

NIgdy w zyciu nie zastosuje nawozu, w ktorym fosforu nierozpuszczalnego w wodzie jest wiecej od tego rozpuszczalnego.

 

 

 

 

Spotkal się ktoś z polidapem w workach big bag które nie sa opisane, tak jak na stronie producenta. Na moich workach pisze tylko grupa azoty, nie ma skladu nawozu, sklad jest na dolaczonej kartce a4, plomby grupy azoty sa.

 

kolego nie zastanawiaj sie długo, tylko dzwoń do przedstawiciela grupy azoty na twój region i z nim gadaj.

najpewniejsze info znajdziesz u źródła

Byłem ostatnio na szkoleniu i koles sam gadał, ze jak ktos kupi cos podejrzanego, niech do niego dzwoni.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

sprawdż  czy na uchu worka jest nazwa producenta  ,taka duża pieczęć i czy jest data pakowania nawozu ,worek foliowy ma mieć podwieszenie do ucha zrobione z folii ,jak tego brak to pewne że to jest podróba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogółem 1400 cennikowo brutto, 1370 jak trochę większa ilość a 1350 jak dobrze ugadasz

 

 

Dzięki, a w jaki to rejon kraju?

 

U mnie z firm, które składały oferty i rzeczywiście można zaufać etykiecie na worku ,to saletra 34,4% z Litwy w cenie 1110zł netto zaproponowali w okolice Siedlec. Z tym, że ładunku cało samochodowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Koledzy uważajcie na firmę Agrolok i jej nawozy. W ubiegłym sezonie skusiłem się i to był największy błąd sezonu,kasa wyrzucona w błoto:-( Nie wiem jak w tym roku,ale w ubiegłym mieli swój system płatności który ładnie wyglądał jak go handlowiec przedstawiał ,a jak przyszło co do czego, to porażka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Konkrety, mistrzu konkrety ;) Pierwszy Twój post i od razu naskakujesz na kogoś i jak na razie nie wiadomo po co i dlaczego.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dzięki, a w jaki to rejon kraju?

 

U mnie z firm, które składały oferty i rzeczywiście można zaufać etykiecie na worku ,to saletra 34,4% z Litwy w cenie 1110zł netto zaproponowali w okolice Siedlec. Z tym, że ładunku cało samochodowe. 

To u mnie w okolicy- płn mazowsze- saletra polska 1200zł/t brutto big bag w więc jaki to interes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie w okolicy- płn mazowsze- saletra polska 1200zł/t brutto big bag w więc jaki to interes?

 

To rzeczywiście dobra cena. A kto po tyle tam sprzedaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj