Polecane posty

strzymek    28

co do podrabiania nawozów w Poradniku Rolniczym od kilku lat jest ogłoszenie nawozu NPK z mikroelemetami za 1650 zł chyba ze dwa lata temu o tym tu pisałem sąsiad kupił wtedy kilka bigbag-ów na polach róznicy za wielkiej nie było ale na łąkach to już tak a ci co nawóz przywieźli za bardzo rozmowni nie byli ale twierdzili że jest to polifoska na lewo brana zpolic kawy nie chcieli nawóz rozładowali pieniądze wzięli i pojechali jak się do nich dzwoni to mówią że w zeszłym tygodni kilka tirów poszło gdzieś w twoje okolice 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Polifoska 6-20-30 cena 1700 brutto. Yara 7-20-28 cena 2230 brutto. Sklad nawozow bardzo zblizony to dlaczego nawozy Yara sa takie drogie?

to Yara corn  u Ciebie cena spora ja w grudniu kupowalem po 2050 brutto mala ilosc w agroskladzie Lowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Agrolok ma wszystko drogo. Nie wiem kto tam jeszcze kupuje. (jak sie dowiaduje o ceny w Ampol Merolu, Procamie, Agrochemie i u nich, to praktycznie w 90% przypadków mają najdrozej)

 

Ostatnio też dzwoniła o mnie ich przedstawicielka, to z ciekawosci spytałem o saletrosan 26.

Chcieli 1260 za tone.

To już lokalny GS woła 12000brutto, Ampol 1170, a agrochem 1130.

 

MAsakryczne róznice.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Co to za hurtownia?

na Zamojszczyżnie wszystkie tym handlowały ale nikt się nie przyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Gdzie w okolicach Nakła Nad Notecią można dostać Polidap w workach 50 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

powyższy nie ale suprosos 5 10 25 X X  i suprofos 3 12 26 XX tak i moim zdaniem można polecić ten nawóz jako alternatywę polifosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

suprofos 4-12-22 jest bardzo ciekawym nawozem w szczególności  pod rzepak


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Polifoska 6-20-30 cena 1700 brutto. Yara 7-20-28 cena 2230 brutto. Sklad nawozow bardzo zblizony to dlaczego nawozy Yara sa takie drogie?

 

ja dostalem oferte od osadkowskiego

Yara Corn  1750

Yara sulfan 1060

Yara Can 27 1010 przy terminie 30dni a odroczony o 5 miesiecy 1040

ceny netto na  gospodarstwie 

zamowienia mozna laczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

no właśnie sie zastanawiam zmieniłem  z lubofoski bo po niej nie widziałem żadnego efektu na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Gdzie w okolicach Nakła Nad Notecią można dostać Polidap w workach 50 kg?

lechpol szubin w krajence mieli ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

apropos tego suprofosu.

 

jest jedna rzecz w nawozach NPK, na ktora nauczyłem sie zwracać szczeglną uwagę, bo jest istotna, a sporo ludzi nie ma nawet o tym pojęcia.

Otóż rodzaj fosforu.

Jest fosfor rozpuszczalny w wodzie (i ten jest jak najbardziej ok, ładnie działa w kazdych warunkach) i jest jakis czesciowo tylko rozłożony, ktory rozpuszcza sie tylko w kwasach (i taki, o ile nie masz pola silnie zakwaszonego, tylko ładnie zadbane o ph powyzej 6 praktycznie wcale nie działa)

 

I z tego co zauważyłem, to wszystkie nawozy zakończone na -ska (np polifoska, suprofoska, lubofoska) mają ten lepszy fosfor (o dziwo oprócz amofoski), a nawozy zakończone na -s (lubofos, suprofos) mają w przewazajacej wiekszosci składu ten fosfor, ktory strasznie wolno, badź wcale nie działa.

 

poczytajcie sobie składy jaki procent zawartego fosforu jest rozpuszczalny w wodzie, a jaki tylko w kwasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A ja zastanawiałem się kto kupuje lubofoski  i im podobne  :lol: , czy wy umiecie liczyć ? Pod pozorem oszczędności kupujecie gruz,  polifoska czy jej odpowiednik ma przyzwoita rozpuszczalność w wodzie w przeciwieństwie do reszty, dotyczy to fosforu bo on jest najdroższy jeśli chodzi o cenę za czysty składnik

 

a propo suprofosu to piękne nabijanie w butelkę:

 

Składniki, % (m/m): azot całkowity (N) w formie amonowej – 3,0 %

 

pięciotlenek fosforu (P2 O 5): – rozpuszczalny w kwasach mineralnych – 10,0 % – rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie – 5,5 % – rozpuszczalny w wodzie – min. 2,5 % – rozpuszczalny wyłącznie w kwasach mineralnych – 4,5 %

 

tlenek potasu (K 2O) rozpuszczalny w wodzie – 25,0 % tlenek wapnia (CaO) rozpuszczalny w wodzie – min. 2,0 %

 

trójtlenek siarki (SO 3) całkowity – min. 15,0 % – w tym rozpuszczalny w wodzie – min. 6,0 %

 

Czyli dając tonę tego szajsu masz 25 kg fosforu rozpuszczalnego w wodzie co odpowiada 100 kg superfosfatu wzbogaconego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam czy jest możliwe że ja za polifoskę 6 płaciłem ponad 1750 zł a tu w miejscowości obok  nawóz o nazwie NPK ten sam skał niby to ma byc polifoska kosztuje tylko 1600zł ? Na tych NPK nie ma za bardzo ifo jakie nawozy jakie ich rodzaje aby podane 6 20 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj