Polecane posty

PATr    409

A co w tym in blanco jest takiego niby strasznego i złego że na 100% stracą klientów? Bo jak dla mnie jak coś takiego wprowadzą to jak ktoś ma kupić z dłuższym terminem to i tak kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Wiesz, ale starsi klienci na wiadomość o wekslu powiedzą "A co to ku*wa?" I myślisz, że to podpiszą?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli będą chcieli nawozy z dłuższym terminem to po wyjaśnieniu co to jest podpiszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Albo pójdą gdzie indziej...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To my też zażądajmy od nich weksli bo przecież kierowca nie przywozi gotówki jak odbiera zboża czy żywiec B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
Napisano (edytowany)

Polidap - 2230zł/t

Polifoska 8 - 1790

Polifoska 6 - 1740

RSM 28% - 970zł/t

Sól potasowa - 1600zł/t

Mocznik - 1470zł/t

Saletra 34 (PULAN) - 1300zł/t

Saletra 32 (ZAKSAN) - 1340zł/t

Saletrosan 26 - 1200zł/t

Kizeryt - 1400zł/t

 

Okoliczny sprzedawca :D

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

mam oferte na suprofos 25 po 1060  co powiecie o tym nawozie? ma być stosowany pod  gorczyce na nasiona i pod owies

Edytowano przez wskpiotrus125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

W sobotę przywieźli polifoskę 6 zamówioną z miesiąc temu cena brutto 1720 - 2% rabatu ,aż sam się zdziwiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dzisiaj byłem po nawozik mały punkt, też dowoża do domu i miła niespodzianka nawóz u nich staniał w stosunku do grudnia nawet o 100 zł na dzisiaj saletra 1220 ,mocznik 1400 ,lubofos 12 - 1000 zł  WLKP  w małych workach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nawozy powinny jeszcze trochę stanieć. Może więc szczęście w nieszczęściu w tym roku, ze dopłaty będą spóźnione, bo wielu rolników zaoszczędzi parę ładnych groszy :-)

 

A jakie wapna stosujecie w swoich gospodarstwach? W jakich cenach je kupujecie? I jakie ilości wysiewacie?

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

ostatnio kupuje wapno posodowe z Inowrocławia z transportem do mnie płn wlkp wychodzi 1500,- brutto za skład sypie ok 2,5-3t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

To wapno posodowe to taka mokra pulpa czy suche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

zależy raz mi takie przywieźli to dzwonie do gościa co u niego zamawiałem i mówie niech zabierają bo nie chcę to dostałem je za pół ceny!!

Tak normalnie to jest podsuszane, nawet fajnie się je sieje ale tym rozsiewaczem co ma napęd od koła, bo tamte drugie co mają takie śmieszne"góry" nad taśmą to się trochę zawieszało....Po kilku latach stosowania udało mi się podnieść ph z 4,2 do ok 6,5, wiadomo nie jest to wapno z górnej półki ale lepszy rydz niż nic ;)

a na fakturce jest WAPNO POSODOWE PODSUSZANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

To u mnie to wapno wołają po 140zł/t (u pośrednika). Jest mokre i tłuste, ale talerze dość dobrze je rozbijają. Jeśli na zimę zostanie nieprzyorana gruda to od mrozu rozpada się na pył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

to jest nawet ok leżało przez zime nie przykryte i normalnie szło siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

farmer drogi i tanie zboże, zawsze coś znajdą, ale w witronie to już przegięcie konkretne. Ale jak nikogo bliżęj nie ma to cóż poradzić, ja brałem saletre po 1320 jeszcze w listopadzie :/ jeszcze kiciński jest w porządku, ale to jedyne trzy podmioty w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Nie chce zdradzać lokalizacji z racji względnej prywatności, ale do lipska i komarowa mam po 10 km w jedną stronę ;)

 

Jak witron dawał 560 na wymianę, to w lipsku była po 620, a i nawozy pare złotych taniej, to 4 transporty wywiozłem na lipsko właśnie.

 

Na Komarów nie woziłem i z większych i mniejszych gospodarzy nie znam nikogo kto by tam woził. Ale na przyszłość sprawdzę i tam. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Dzisiaj na wymianę pszenica poszła po 630zł/t. Fakt faktem nawozy to ciutke drogie maja. Daro skąd ty dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Komarów nie wiem czy nawozy aż tak tanie ceny na pewno nie spadną z nawozem w Komarowie .Fadpol bierze na lampę w poszukiwaniu rozkruszka i innych zanieczyszczeń .Drob-Mar jedynie wymiana cena o 10zł większa na tonie .Witron trochę wykorzystuje sytuację i bierze prawie za darmo a nawozy ponoć saletra leży od maja na placu i nie przecenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

a no troszke się witron popsuł, w żniwa zboże praktycznie za darmo można było oddawać, choć trzeba przyznać że byli/są zasypani zbożem.

Co do nawozów faktycznie dużo leży, jeszcze w maju mieli saletre bodaj po 1400-1440, potem spadło na 1280-1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nawozy powinny jeszcze trochę stanieć. Może więc szczęście w nieszczęściu w tym roku, ze dopłaty będą spóźnione, bo wielu rolników zaoszczędzi parę ładnych groszy :-)

 

A jakie wapna stosujecie w swoich gospodarstwach? W jakich cenach je kupujecie? I jakie ilości wysiewacie?

 

Po czym stwierdzasz że jeszcze stanieją, po paliwach? Gdyby dopłaty wypłacali od grudnia, to cena nawozów na bank 100 - 200 zł  były by droższe!! Zawsze tak było, przecież trąbili o podwyżkach po 1 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj