Polecane posty

criskp86    30

ceny brutto:

saletra 1190 zł/t (zamówienie 24t)

polifoska 6  1620 zł/t

mocznik 1370 zł/t

sól potasowa 1530 zł/t

 

jest totalny zastój z nawozami i można ostro się targować

2 tyg temu oferowali mi

saletra 1230 zł/t

polifoska 1700 zł/t

mocznik 1390 zł/t

sól potasowa cena bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ceny brutto:

saletra 1190 zł/t (zamówienie 24t)

polifoska 6  1620 zł/t

mocznik 1370 zł/t

sól potasowa 1530 zł/t

 

jest totalny zastój z nawozami i można ostro się targować

2 tyg temu oferowali mi

saletra 1230 zł/t

polifoska 1700 zł/t

mocznik 1390 zł/t

sól potasowa cena bez zmian

 

gdzie takie ceny kolego? daj namiar na pw


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak kupiłem po tyle 1165 brutto saletre  big bag łódzkie, sam byłem zdziwiony że tak tanio, rozmawiałem  z przedstawicielką z 6 razy czy oby cena brutto czy ilość n 34 i tak dalej,dzwoniłem do gościa co zawsze biore powiedział 1230 za tone worki, więc wziołem z tego agroloku , pierwszy raz , zobaczymy jak bedzie na podwórku i fakturę  czy wszystko się będzie zgadzać

dziś dzwoniła że w przyszłym tygodniu będzie na podwórku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jak potrzebują znaleźć klienta na towar, to i cenę mają odpowiednią. U mnie (małopolska) mocznik ciężko kupić poniżej 1400 brutto. A tu rano gostek dzwoni, że ma 11 ton, resztę z auta które będzie niedaleko mnie.  Jak bierzemy wszystko (kupuję razem z sąsiadem, aby ceny były korzystniejsze) to po 1350 brutto :) Saletrę w listopadzie kupowaliśmy, to za całe auto powiedział 1220zł/t, a teraz mówi że saletra 1200 ;[ i jeszcze by coś puścił. Zobaczcie jak straszyli że od grudnia nawozy w górę (myśleli że kasa z dopłat do ich kieszeni wpadnie) a tu zonk  :lol: . Czyli nie tylko górnicy potrafią swojego dopiąć - szkoda tylko że cel osiągnięty naszym kosztem przez późnienia w dopłatach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4
Napisano (edytowany)

u mnie:

saletra bb 1150zl/t i moze jeszcze cos wyrwie na chama jakies 5 zl

mocznik bb 1255/t i tez pewno jeszcze by co uskubał

saletrzak bb z kedziezyna 1020zl/t

ceny netto z dojazdem pod bramę.

Edytowano przez przemo932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

dzisiaj zamowione -ceny brutto z dostawa do domu

saletra 34-1320 

polifoska 8 -1820

mocznik-1420

na zachod od krakowa ciezko znalezc cos taniej, bylem na malym skladzie wegla i mieli polifoske 8 -cena 140, mysle biore wszystko ale to byla cena za worek. :D

 

nie wiem czy wiecie ale niedlugo nie bedzie mozna stosowac mocznika-w danii juz zakazano, w niemczech opracowuje sie przepisy-info chyba pewne bo z prasy rolniczej o nowej dyrektywie unijnej.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja też na zachód od Krakowa (powiat chrzanowski) i ceny masz spore - jakie ilości? Z kąt kolega jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Saletra anwil 1186zł brutto

korn-kali 1258zł brutto

saletrzak ukraiński can27 1077zł brutto

mocznik wschodni 1370zł brutto

mniejsze ilości, agrolok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

tak kupiłem po tyle 1165 brutto saletre  big bag łódzkie, sam byłem zdziwiony że tak tanio, rozmawiałem  z przedstawicielką z 6 razy czy oby cena brutto czy ilość n 34 i tak dalej,dzwoniłem do gościa co zawsze biore powiedział 1230 za tone worki, więc wziołem z tego agroloku , pierwszy raz , zobaczymy jak bedzie na podwórku i fakturę  czy wszystko się będzie zgadzać

dziś dzwoniła że w przyszłym tygodniu będzie na podwórku,

Oj żebyś się kolego nie przejechał na współpracy z Agrolokiem Jak przyjdzie faktura z transportem Ja już miałem z nimi doczynienia w sierpniu jak kupowałem materiał iewny miało być tyle i tyle a potem wyszło na jednostce siewnej drożej o 10 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Patrz żeby nie było tak jak u mnie, zamóiłem korn kali, 4 dni i przywieżli , przyszła faktura i kopara mi opadla, przez tel. gadaliśmy o takiej cenie a tu teraz o 80zł wiecej na tonie, do d*py z takimi biznesami.

 

podaj nazwe kto to

nieraz potrafia powiedziec cene,a potem mówia ze to było netto i 2 razy wat dodaja,mnie tak w roli człuchów wyhujali z sola-tylko tona ale zawsze

czy warto brac magsul za 750 brutto,mgo ma 19 procent,

rozp w wodzie 15 procent,

liczac te 15% to cenowo wychodzi jak kizeryt po 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie macie jakieś opinie czy doświadczenia z nawozem Salmag warto kupić na pierwszą dawkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

salmag jest nawozem bardzo dobrym jeżeli chodzi o nawożenie zbóż czy rzepaku, gdyż posiada magnez oraz wapń.Jest lepszy od saletrzaku w kwestii przechowania gdyż nie bryli się. Jeżeli chodzi o pierwszą dawkę tym nawozem to musisz wiedzieć czy chcesz szybkiego czy długiego działania. Salmag jest nawozem wolniej działającym od saletry gdyż ma właśnie wapń. Wszystko zależy od ciebie. Jeżeli chcesz dać tzw.''kopa'' roślinie to pierwszą dawkę daj saletrą amonową. Jak dasz salmag to on też zadziała i będą widoczne efekty tylko troszke później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Dzisiaj załatwiałem kumplowi wszystko BB i Brutto z dowozem łódzkie:

Salmag 1020żł

saletrosan 30+3s 1150zł

saletra 32 1200zł

saletra 34 1240zł

mocznik 1380zł

kizeryt 1340zł

FA 2180zł

sól 1580zł

zamówione auto mieszanki 24 t na termin 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

salmag jest nawozem bardzo dobrym jeżeli chodzi o nawożenie zbóż czy rzepaku, gdyż posiada magnez oraz wapń.Jest lepszy od saletrzaku w kwestii przechowania gdyż nie bryli się. Jeżeli chodzi o pierwszą dawkę tym nawozem to musisz wiedzieć czy chcesz szybkiego czy długiego działania. Salmag jest nawozem wolniej działającym od saletry gdyż ma właśnie wapń. Wszystko zależy od ciebie. Jeżeli chcesz dać tzw.''kopa'' roślinie to pierwszą dawkę daj saletrą amonową. Jak dasz salmag to on też zadziała i będą widoczne efekty tylko troszke później.

 

Co powiesz na saletrosan 30 na pierwszą dawkę zamiast saletry? Nigdy go nie stosowałem i zastanawiam się jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Według mnie może się sprawdzić ta trzydziestka. Niby ma mniej szybkodziałającego azotu o jakieś 5 % w 100 kg ale za to posiada siarke dzieki czemu azot jest lepiej pobierany przez rosline. Jest typowym nawozem pod zboża. Na nastepny rok planuje go dac na pierwsza dawke. W tym roku chcialem ale na składach nie mieli go jeszcze jedynie saletrosan 26 i wziąłem saletre ale podejrzewam ze w sierpniu albo w lipcu powinni juz miec na składach w moich okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Tam gdzie kupiłem mają z 500 ton saletrosanu  30 i salmagu jeszcze więcej .wszędzie  dowożą .Agrosklad pytajcie 44 719 24 88

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na saletrosan 30 na pierwszą dawkę zamiast saletry? Nigdy go nie stosowałem i zastanawiam się jak działa.

myślę że 30 jak na pszenice czy rzepak na pierwszy rzut całkiem ok. Jak kolega napisał siarka pozwala na lepsze wykorzystanie azotu, co wpływa na skuteczność i wydajność nawożenia azotem. Ze startem rośliny też nie powinno być problemu, bo posiada więcej azotu amonowego niż saletrzanego w sobie więc rozkładanie jak i pobieranie przez roślinę będzie szybkie. Więc jak najbardziej można. Sam będę sypał 250 kg/ha na pierwszy rzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

myślę że 30 jak na pszenice czy rzepak na pierwszy rzut całkiem ok. Jak kolega napisał siarka pozwala na lepsze wykorzystanie azotu, co wpływa na skuteczność i wydajność nawożenia azotem. Ze startem rośliny też nie powinno być problemu, bo posiada więcej azotu amonowego niż saletrzanego w sobie więc rozkładanie jak i pobieranie przez roślinę będzie szybkie. Więc jak najbardziej można. Sam będę sypał 250 kg/ha na pierwszy rzut.

Tak dla Twojej informacji kolego forma amonowa azotu rozkłada się dłużej i wolniej niż forma saletrzana (azotanowa) Saletrosan 26 zawiera 7 % formy saletrzanej (szybko działającej ) i 19 % formy amonowej ( wolniej działającej ) oraz 13 % siarki Ja osobiście od paru lat stosuje saletrosan na pierwszą dawkę N w ozimych i jestem zadowolony z efektów ( idealne połączenie siarki i azotu wzajemnie wspomagające działąnie ) Oczywiście trzeba go odpowiednio wcześnie zastosować Ja sieje koniec lutego lub początek marca o ile warunki w polu pozwalaja na siew Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla Twojej informacji kolego forma amonowa azotu rozkłada się dłużej i wolniej niż forma saletrzana (azotanowa) Saletrosan 26 zawiera 7 % formy saletrzanej (szybko działającej ) i 19 % formy amonowej ( wolniej działającej ) oraz 13 % siarki Ja osobiście od paru lat stosuje saletrosan na pierwszą dawkę N w ozimych i jestem zadowolony z efektów ( idealne połączenie siarki i azotu wzajemnie wspomagające działąnie ) Oczywiście trzeba go odpowiednio wcześnie zastosować Ja sieje koniec lutego lub początek marca o ile warunki w polu pozwalaja na siew Pozdrawiam

sory moja pomłka, ale my mówimy o saletrosanie 30N(6)S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie czy słyszał ktoś że agrolook chce wprowadzić weksel inbanko przy braniu towarów na termin ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

To jest prawda, kierownictwo ma takie pomysły


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ale i pozbędą się należności nieściągalnych


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj