Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Anetka1    255

Ślicznie dziękuję chyba skorzystam z porady i kupię po świetach.Wesołych świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

tez zalezy ile chcesz rosiak nawozów, na przełomie maja i czerwca mozna kupic tanio nawozy na trzeci rzut 

 


A teraz mozna kupic na ruszenie wegetacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawozy to ogólnie powinny być dużo tańsze saletra poniżej tys gdzie nie pojedzie sie to wszedzie pełno nawozów całe składy powinno być jak ze świniami chcesz sprzedać ok 800 zł za tone saletry dam jak nie odp to do konkurenta ide   :) A koszty produkcji ? co nas to rolników obchodzi niech poszukają oszczedności tak jak u nas na rolnictwie :)Ale jak wiadomo tak nie bedzie to tylko ta patologia w rolnictwie że koncentraty ceny czy zobża po ile kupią czy byki pośrednicy firmy nażucąją rolnikom szkoda że z naszymi produktami nie ma tak że cene rolnicy ustalają :)

 

Masz dużo racji w tym co piszesz, bo obecnie wszystko czynienie oszczędności odbija się na rolnikach, co powoduje często zachwianie płynności finansowej mniej konkurencyjnych gospodarstw rolnych. Nie mniej jednak uważam, że to się zmieni i sam swoimi działaniami będę do tego dążył, ale oczywiście bez chęci współpracy rolników i grup producentów rolnych nie będę w stanie sam w pojedynkę tego zmienić.

 

Jeden ważny aspekt, gospodarstwo rolne to też swego rodzaju firma i nie powinniśmy patrzeć i słyszeć w tłumaczeniu producentów argumentów typu: drogie koszty produkcji, bo to powoduje łańcuch zdarzeń cenowych, gdzie każdy chce zarobić a odbija się to na rolniku. Dodatkowo jest jeden aspekt, skoro rolnik ma mniej to mniej wydaje, mniej wydaje to mniej gotówki jest na rynku, mniej gotówki jest na rynku, to mniej wpływa do kasy państwa z podatków. Mniej wpływa do kasy z podatków to mniej państwo ma na służbę zdrowia, pomoc rodzinom wielodzietnym, osobom chorym itd. Dużo by tutaj można wymienić elementów wrażliwych na słabą opłacalność produkcji rolnej, ale skoro nikt się zbytnio nie liczy z rolnikami to my także nie powinniśmy z nimi liczyć! 

 

Pomyślcie tylko co by się stało, jakbyśmy przez jeden rok od w sumie monopolisty na rynku, czyli grupy azoty kupili z 10% tego co sprzedają? Bo cen to atrakcyjnych nie mają, poza tym bardziej wspierają firmy aniżeli rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Masz dużo racji w tym co piszesz, bo obecnie wszystko czynienie oszczędności odbija się na rolnikach, co powoduje często zachwianie płynności finansowej mniej konkurencyjnych gospodarstw rolnych. Nie mniej jednak uważam, że to się zmieni i sam swoimi działaniami będę do tego dążył, ale oczywiście bez chęci współpracy rolników i grup producentów rolnych nie będę w stanie sam w pojedynkę tego zmienić.

 

Jeden ważny aspekt, gospodarstwo rolne to też swego rodzaju firma i nie powinniśmy patrzeć i słyszeć w tłumaczeniu producentów argumentów typu: drogie koszty produkcji, bo to powoduje łańcuch zdarzeń cenowych, gdzie każdy chce zarobić a odbija się to na rolniku. Dodatkowo jest jeden aspekt, skoro rolnik ma mniej to mniej wydaje, mniej wydaje to mniej gotówki jest na rynku, mniej gotówki jest na rynku, to mniej wpływa do kasy państwa z podatków. Mniej wpływa do kasy z podatków to mniej państwo ma na służbę zdrowia, pomoc rodzinom wielodzietnym, osobom chorym itd. Dużo by tutaj można wymienić elementów wrażliwych na słabą opłacalność produkcji rolnej, ale skoro nikt się zbytnio nie liczy z rolnikami to my także nie powinniśmy z nimi liczyć! 

 

Pomyślcie tylko co by się stało, jakbyśmy przez jeden rok od w sumie monopolisty na rynku, czyli grupy azoty kupili z 10% tego co sprzedają? Bo cen to atrakcyjnych nie mają, poza tym bardziej wspierają firmy aniżeli rolników.

masz racje,gdzie mozna zarobic jak na rolniku, prezes weźmie premie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

tez zalezy ile chcesz rosiak nawozów, na przełomie maja i czerwca mozna kupic tanio nawozy na trzeci rzut 

 

A teraz mozna kupic na ruszenie wegetacji 

Ale to też zależy od składów bo u mnie w pobliżu to cenę trzymają długo azotowych w tym roku jak brałem P i K pod jesienne zasiewy to saletra jeszcze się z ceną trzymała. Obniżka dopiero gdzieś październik/listopad na razie cena 1260 brutto za saletrę i stoi w miejscu w tamtym roku na jesieni była po 1200 pod koniec roku 1250, a na wiosnę doszła do 1400 i do jesieni na niezmienionym poziomie była. W tym roku większy zastój i nie idzie w górę tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Ale to też zależy od składów bo u mnie w pobliżu to cenę trzymają długo azotowych w tym roku jak brałem P i K pod jesienne zasiewy to saletra jeszcze się z ceną trzymała. Obniżka dopiero gdzieś październik/listopad na razie cena 1260 brutto za saletrę i stoi w miejscu w tamtym roku na jesieni była po 1200 pod koniec roku 1250, a na wiosnę doszła do 1400 i do jesieni na niezmienionym poziomie była. W tym roku większy zastój i nie idzie w górę tak szybko.

dlugosc dzialania nawozow, ja kupowalem w październiku saletre po 1250 zl za tone a teras jest o 10 w dól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

Zna ktoś firmę AGRIVISION Koralewo ? Warto  od nich wziąć nawozy ? 

 

Ja skorzystałem z ich oferty bo mieli najatrakcyjniejszą cenę w okolicy. Kupiłem 35 ton saletry  pulan , nie było problemu żadnego,czekałem około miesiąca, ale w końcu przywieźli i dopiero wtedy  wystawili fakturę do zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Masz dużo racji w tym co piszesz, bo obecnie wszystko czynienie oszczędności odbija się na rolnikach, co powoduje często zachwianie płynności finansowej mniej konkurencyjnych gospodarstw rolnych. Nie mniej jednak uważam, że to się zmieni i sam swoimi działaniami będę do tego dążył, ale oczywiście bez chęci współpracy rolników i grup producentów rolnych nie będę w stanie sam w pojedynkę tego zmienić.

 

Jeden ważny aspekt, gospodarstwo rolne to też swego rodzaju firma i nie powinniśmy patrzeć i słyszeć w tłumaczeniu producentów argumentów typu: drogie koszty produkcji, bo to powoduje łańcuch zdarzeń cenowych, gdzie każdy chce zarobić a odbija się to na rolniku. Dodatkowo jest jeden aspekt, skoro rolnik ma mniej to mniej wydaje, mniej wydaje to mniej gotówki jest na rynku, mniej gotówki jest na rynku, to mniej wpływa do kasy państwa z podatków. Mniej wpływa do kasy z podatków to mniej państwo ma na służbę zdrowia, pomoc rodzinom wielodzietnym, osobom chorym itd. Dużo by tutaj można wymienić elementów wrażliwych na słabą opłacalność produkcji rolnej, ale skoro nikt się zbytnio nie liczy z rolnikami to my także nie powinniśmy z nimi liczyć! 

 

Pomyślcie tylko co by się stało, jakbyśmy przez jeden rok od w sumie monopolisty na rynku, czyli grupy azoty kupili z 10% tego co sprzedają? Bo cen to atrakcyjnych nie mają, poza tym bardziej wspierają firmy aniżeli rolników.

 

najważniejsze w Twoim poście jest jedno określenie które mówi wszystko o naszym rynku nawozowym a brzmi ono MONOPOL

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jaka u Was cena siarczanu amonu ? myslę go sypnąć przedsiewnie pod jeczmień jakieś 400kg/H.

 

w 100 kg siarczanu amonu jest 24 kg siarki. Dostarczajac 400 kg dostarczysz prawie 100 kg czystej siarki. Zakwasisz ziemie!!! Zboża potrzubuja srednio czystej siarki około 15 do 30 kg na 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Dzwonili dzisiaj z Agroloku i proponowali mi saletrę gruzińską po 1180zł/t brutto z dowozem do domu.Z 60 dniowym terminem płatności po 1200zł/t.  Stosował ktoś ta saletrę?

A ogólnie to non stop jak nie przyjeżdżają to dzwonią przedstawiciele rożnych firm i  próbują wciskać nawozy głównie właśnie azotowe, czyżby cena miała spaść i chcą wypchnąć stare droższe zapasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Firmy typu agrolok mają podpisane umowy na odbiór nawozu z fabryki , i muszą to zrobić w wyznaczonym czasie , firmy handlujące mają place zawalone  i dlatego tak wciskaa nawóz , dopłaty nie idą to też mało kto kupuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

saletra 34N  BB  1200 brutto/tona

 

RSm 32   1030 brutto/tona

 

RSMS 26  820 brutto/tona

 

Salmag   BB 1100 brutto/tona

 

 

czy przy tej cenie saletry i rsm 32 opłąca się brać rsm?  ceny w firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

różnica 100 zł na tonie.  jak bierzesz cały zestaw 24 t to już masz 2400 zł, razy kilka zestawów. wszystko zależy od skali zakupów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

w 100 kg siarczanu amonu jest 24 kg siarki. Dostarczajac 400 kg dostarczysz prawie 100 kg czystej siarki. Zakwasisz ziemie!!! Zboża potrzubuja srednio czystej siarki około 15 do 30 kg na 1 ha.

 

mam ph 7.6     to po takiej dawce siarczanu do jakiego poziomu moze spasc mi ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Saletra amonowa kędzierzyńska - 1250zł, Mocznik 1430zł. Ceny brutto wczoraj. Opakowania-worki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ja mam wrażenie ze azoty spadna z ceny Wczoraj byłem na składzie Nawozow caly plac ruch minimalny w zeszycie jedno zamowienie do dostarczenia Kupiłem 5 ton mocznika w BB po 1340zł i 3 tony saletrzaku po 1100   Nawozy były na podworku szybciej niż ja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

ja dzisiaj zamówiłem 1000l RSM 32 po 1010 brutto i 1000 l RSM 26 z siarką po 850 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Ja mam wrażenie ze azoty spadna z ceny Wczoraj byłem na składzie Nawozow caly plac ruch minimalny w zeszycie jedno zamowienie do dostarczenia Kupiłem 5 ton mocznika w BB po 1340zł i 3 tony saletrzaku po 1100   Nawozy były na podworku szybciej niż ja !!!

Jak mogą stanieć skoro kupione są przez pośredników po cenach jakie były,,,,,,,,,a jeśli stanieją u producenta teraz to nie wpłynie to na cenę detaliczną obecnie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Szadek  łódzkie  firma MAGROL   saletrosan 26 -1100 zł. ,     saletrzak 1020 zł. ,   mocznik 1400 zł    , sól 1570 zł     ,polidap -2220 zł    ,polifoska 6  - 1720 zł, ceny brutto opakowania worki 50 kg.    Mam  dylemat  kupować, czy poczekać może stanieje ?

Edytowano przez krzeniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj