Polecane posty

krilan06    2414

Jaką macie opinię nt. saletrosanu? Jako pierwsza dawka na zboża wiosną to dobre rozwiązanie? Szybko się wchłania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy wie ktoś z Was jak jest zawartość Cao oraz MgO w saletrze kędzierzyńskiej? Bo wszędzie piszą że jest CaO i MgO ale nigdzie nie piszą ile tego jest. I czy według Was jest różnica po stosowaniu Kędzierzyńskiej a Pulan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

kędzierzyńską możesz siać nawet w czasie rosy i nie przypalisz roślin, bo na granulkach masz mączke dolomitową która cholernie się pyli, podobnie jak polifoska 4 i 5. fakt troszke dłużej się rozpuszcza, za to można ją rozsiewać także w czasie większego wiatru. magnezu i wapno tyle co nic.

puławska niemal od razu się rozpuszcza, ale nią możesz poparzyć mokre rośliny, no i mówi się, że nawet lekki wiatr powoduje złe rozsiewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

andrzej1988 i daro189 dzięki za odpowiedz i informacje ;) ale i tak chyba lepszym rozwiązaniem jest Yara Extran 27, może koszt o 100zł na tonie większy i o 5%N mniej ale za to efekt końcowy będzie lepszy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Żebyś się tylko nie zdziwił tym lepszym efektem...

To znaczy że rośliny nie zareagują lub zareagują  negatywnie  na dostarczony magnez i wapń zawarty w nawozie Yara Extran ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

kędzierzyńską możesz siać nawet w czasie rosy i nie przypalisz roślin, bo na granulkach masz mączke dolomitową która cholernie się pyli, podobnie jak polifoska 4 i 5. fakt troszke dłużej się rozpuszcza, za to można ją rozsiewać także w czasie większego wiatru. magnezu i wapno tyle co nic.

puławska niemal od razu się rozpuszcza, ale nią możesz poparzyć mokre rośliny, no i mówi się, że nawet lekki wiatr powoduje złe rozsiewanie.

 

z tym sie zgodze  jesli chodzi o rozsiewanie Pulanu w czasie wiatru. Jest nierownomierny rozrzut. Wiem z doswiadczenia. Musiałem zajezdzac od drugiej strony zeby zasłonic wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Stosuje kizeryt od kilku ładnych lat zarówno pod rzepak jak buraki, obydwie rośliny lubią siarkę i magnez. Jest to to samo co siarczan magnezu tylko bardziej skoncentrowane;http://www.kali-gmbh.com/plpl/fertiliser/products/kieserite_gran.html?display=ShortText . Dawkowanie zależnie od analizy glebowej ale min. 100kg/ha do max 200kg/ha.

W jakim nawozie dałeś 100kg siarki i ile tego musiało być?

Na wiosne płaciłem coś ok. 1300 za tonę tak że cena lekko w dół.

 

Zaciekawił mnie ten kalinit, z jakich powodów go stosujesz?

Co do tych 100 kg siarki to wysiałem ok 750 kg/ha lubofosu pod rzepak: http://www.nawozyzlubonia.pl/pl/product/lubofos-pod-rzepak/ Zawartość So3 14,5%.

Co do kalinitu to od kilku lat stosuję Magnesia Kalinit : http://www.kali-gmbh.com/plpl/fertiliser/products/magnesia_kainit.html

Jako źródło sodu pod buraka cukrowego w ilości 200 -250 kg na ha. Kiedyś stosowałem zwykłą sól drogową ale tezeba było wysiewać jej niewielkie dawki a tu dodatkowo jest siarka, magnez i troszkę potasu no i oczywiście 27% sodu też chyba w postaci soli, dlatego nawóz tylko i wyłącznie pod orkę zimową. Nawóz stosunkowo tani, bo w tym roku poniżej 800 brutto tona no ale i składników nie za wiele w składzie. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To znaczy że rośliny nie zareagują lub zareagują  negatywnie  na dostarczony magnez i wapń zawarty w nawozie Yara Extran ? 

 

Nie zauważysz różnicy w plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kiedy jest najtańszy RSM?

Zwykle wtedy gdy jest mała spredaż a rolnicy mają mało pieniędzy :)  Zwykle to okres sierpień - wrzesień. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ceny z TeamAgro Chłopice (koło Jarosławia, podkarpackie) 
Saletra Kędzierzyńska 32%N  1370zł brutto
Yara Extran 27 1300zł brutto
Kizeryt 1340zł brutto

Ceny z Agricola odział Jarosław-Szówsko 
Saletra Kędzierzyńska 32%N  1320zł brutto
Yara Extran 27 1240zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Agrolok drogo się ceni a w dodatku często przy zamówieniu przez telefon dają inną cenę i inna (wyższa) jest później na fakturze.

 

Zakupiony saletrosan 30 - 1030 netto, yara extran 27 - 1050 netto.

 

Na lokalnym składzie po lekkich negocjacjach:

saletrosan 26 - 1025 netto

saletrosan 30 - 1060 netto

saletra zaksan - 1140 netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

W jakim miesiącu najlepiej kupować nawozy? Jaki nawóz i w jakiej ilości polecacie na owies siany na IV-VI kl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

najlepsza cena na nawozy azotowe to lipiec, czasem sierpień, w tym roku na początku lipca amonowa przy całym aucie u mnie była po 1020zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj