Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
read    22

ktoś wie gdzie dostać w dobrej cenie Kizeryt 24t?

ps. info z firmy handlujacej nawozami od października obniżki na wieloksładnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S0krates_    5

Raczej pomyłka o miesiąc, obniżki są po zasiewach jesiennych. W ostatnich latach zawsze obniżka występowała od 1 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

saletra kedzierzynska   za 1095 netto czy to dobra cena i co ona ma oprocz N?

cena jak na dzisiaj dobra ja kupiłem troche kędzierzyna za 1040 netto ale to jakiś czas temu a w saletrach to nie co patrzeć na balast bo to i tak nie wnosi nic a kędzierzyna dobrze się sieje np na kłosa ja dlatego ją kupuje jest cięzka i nie przypala liści  fajna granula  ma dodatkowo magnez i wapń ale to takie ilości że nie ma o czym mówić 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Polifoska 6 po 1800,sól potasowa- 1595,lubofoska po 1000 i w te nawozy celujemy pod pszenicę.Tylko hurtem wychodzi taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Polifoska 6 po 1800,sól potasowa- 1595,lubofoska po 1000 i w te nawozy celujemy pod pszenicę.Tylko hurtem wychodzi taniej.

 

Kolega ta lubofoska ,to jaka kosztuje 1000 ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja kupowałem dobry miesiac temu 3,5-10-20 po 990brutto (całe auto z transportem).

Tak patrze teraz na stronie i 20zł podrozało,

 

O ile rzeczywoscie jest w środku to co pisza na etykiecie, to nic tańszego nie da sie kupic (w gratisie jest tam jeszcze bodajze 12,5% wapnia i 25 trójtlenku siatki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

12 T polifoski 4 po 1555 brutto. Już wysiana pod buraki na przyszły rok..


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Saletra BB 1220 zł brutto - importowana 34,4% N

mocznik BB 1365 zł brutto

Ceny w agroloku.

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś przyjechała cysterna RSM 32. Zamawiany na początku września, cena 936 brutto. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Szczucin RSM 32% 1120 zł t brutto niestety dość drogo :(

Wiecie gdzie na Podkarpaciu można tanio dostać RSM ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mocznik Pulrea 1340 zł  spieszcie się bo będzie dużo droższy, Ja kupiłem ze starych zapasów

Polidap 18-46 2229zł

kupione dziś

 

ceny brutto, BB i region Pałuki

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jakie są u Was ceny siarczanu magnezu chodzi mi o taki ktory można wysiać pogłownie. Albo mniej więcej ike może kosztować? I jak z dostępnościa u Was kizerytu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Brałem niedawno w Agroloku Kalinit 10 ton i żeby było na pół auta wcisnęli mi "na siłę" dwie tony kizerytu po 1240 brutto. Nie wiem czy to tanio czy drogo, bo nigdy go nie stosowałem na polach. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dobra cena kizerytu, ja miesiąc temu płaciłem po 1230 brutto i wolę go od siarczanu magnezu granulowanego - przede wszystkim nie zakwasza ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja na wiosnę kupowałem z terminem płatności na koniec listopada po ok 1340zł/t netto za ten kizeryt, więc Panowie cena dobra... 

 

kolego @Alio, zastosowałem ten nawóz pod buraki - buraki właśnie wykopane, wstępnie widzę, że plon o wiele lepszy niż się spodziewałem, po niedzieli zabiorą to będę widział konkretnie jaki plon i cukier, jeżeli cukier będzie odbiegał od okolicy to będzie znaczyć, że kizeryt miał jakiś wpływ na to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

No nie wiem. Mam w planach dać te 2 tony na próbę pod rzepak wiosną choć nie wiem jaki to ma sens. Wysypałem  na jesieni około 100 kg SO3 na hektar w nawozie wieloskładnikowym a zawartość magnezu w glebie mam wysoką do bardzo wysokiej odkąd stosuję co jakiś czas wapno magnezowe. Poza tym daję sporo siarczanu magnezu dolistnie więc nigdy się nie pchałem w kizeryt. To uważacie że lepiej dać ten kizeryt na próbę w buraki czy rzepak? I jakie dawki wogóle trzzeba stosować?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Stosuje kizeryt od kilku ładnych lat zarówno pod rzepak jak buraki, obydwie rośliny lubią siarkę i magnez. Jest to to samo co siarczan magnezu tylko bardziej skoncentrowane;http://www.kali-gmbh.com/plpl/fertiliser/products/kieserite_gran.html?display=ShortText . Dawkowanie zależnie od analizy glebowej ale min. 100kg/ha do max 200kg/ha.

W jakim nawozie dałeś 100kg siarki i ile tego musiało być?

Na wiosne płaciłem coś ok. 1300 za tonę tak że cena lekko w dół.

 

Zaciekawił mnie ten kalinit, z jakich powodów go stosujesz?

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj