Polecane posty

krzysztofsb    22

Prosze podawajcie gdzie dokladnie jaka cena nawozow. Gdzie w okolicach Bialej Podlaskiej mozna zakupic w miare tanio nawozy saletra i mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

czesc panowie

handlował ktoś z was z firmą Mabis Marek Bonikowski?

Maja dobre ceny na nawozy jesli sie weźmie od razu cały samochód.

www.mabis.pl

jest tylko jeden szkopuł- gość chce przedpłate przed dostawa jako, ze mnie nie zna (ale ja go przeciez też nie znam)

I stąd moje obawy, czy to nie jakis krętacz.

Patrzyłem w Ceidig i firma niby działa juz od 6 lat, ale ciagle jakos pewnosci nie mam zeby i 25kzł w ciemno wysyłać.

Wolałbym potwierdzenie od jakiegos klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czesc panowie

handlował ktoś z was z firmą Mabis Marek Bonikowski?

Maja dobre ceny na nawozy jesli sie weźmie od razu cały samochód.

www.mabis.pl

jest tylko jeden szkopuł- gość chce przedpłate przed dostawa jako, ze mnie nie zna (ale ja go przeciez też nie znam)

I stąd moje obawy, czy to nie jakis krętacz.

Patrzyłem w Ceidig i firma niby działa juz od 6 lat, ale ciagle jakos pewnosci nie mam zeby i 25kzł w ciemno wysyłać.

Wolałbym potwierdzenie od jakiegos klienta.

 

to jest standardowe zagranie firm jeśłi klient nie posiada historii i zabezpieczeń musi być przedpłata nikt nie da na termin bez zabezopieczenia nawet przelew 2 dni


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

juz z Panem z tej firmy dogadałem sie. Wysle mu przelew natychmiastowy jak tylko pojawi sie tir na podwórku.

 

jak tylko transakcja dojdzie do skutku to bede mógł go polecic bo cena lubofoski, ktora od niego biore jest o 10% nizsza niz u lokalnego dystrybutora w mojej okolicy.

 

jeszcze napisze jak nawóz juz dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

1700 kg saletry zamówione z platnościa na koniec września po 1150 zł + 1,5 % odsetek za poźniejszy termin czyli wyjdzie mi po niecałe 1170 zł tona. cena jak dla mnie bardzo dobra. Tylko jeszcze nie wiem która wziasc czy 32 N czy 34 N. Cena taka sama jednej i drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Przedmówca, cena podanna netto czy brutto? U nas nikt nie oferuje tak niskich cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tylko ze 32 lepiej sie rozsiewa i wiatr jej nie straszny a 34 potrafi znosic i nierownomiernie rozsiewac. Miałem taki przypadek wiosną. Musiałem od drugiej strony zajezdzac zeby zasłonic od wiatru ale chyba jednak zdecuduje sie na 34 z pulana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Do wszystkich zainteresowanych NPK ze wschodu ! Zakup tego badziewia było najgorsza moją decyzja połasiłem się na 130 zł na tonie przez to będę miał zbiory o 1/3 mniejsze to prawie w ogóle nie działa  przy nawożeniu 300 kg tego specyfiku  na ha zboża były blade jak d**a! Poszukajcie dobrze na AF ktoś robił badanie tego nawozu (jest skan) to  faktycznie jest N6,3 P8  K12,2 co powinno byc 8-20-30 zostało mi 600kg z wiosny jak przechodze koło tej palety to wzrok odwracam żeby sie nie wkurzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

wiesz, wwszystko zalezy co za producent.

Kupujac np sól tez ja masz ze wschodu i jakos paraetry trzyma.

 

Inaczej mówiac- nie kazdy nawoz ze wschodu jest oszukany, ale jak ie ma pewnosci to rzeczywiscie lepiej wziać coś krajowego i miec spokojne sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Chyba musiałeś trafić na jakiś trefny. U nas stosuje się tego od groma i nikt nie narzeka tylko chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prezes11  jeśli ci zostało tego, to na pewno na opakowaniu jest producent. Jeśli to Ty robiłeś badania i wyszły złe to zrób reklamację. Jeśli skład faktycznie jest nieprawdziwy to powinieneś dostać SPORĄ  rekompensatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Nie ja robiłem to badanie. Pewnie nie każdy importowany jest zły ale Polski nigdy nie trafił mi sie taki, tak wiec gdzieś mam takiego totolotka. Pisze to co mi sie przydarzyło a jesli ktos ma sprawdzony to niech kupuje . Nie będę pisał producenta powiem tylko ze nawoz jest strasznie czerwony jak na NPK i jest rozsypywany w Bielsku Podlaskim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie ja robiłem to badanie. Pewnie nie każdy importowany jest zły ale Polski nigdy nie trafił mi sie taki, tak wiec gdzieś mam takiego totolotka. Pisze to co mi sie przydarzyło a jesli ktos ma sprawdzony to niech kupuje . Nie będę pisał producenta powiem tylko ze nawoz jest strasznie czerwony jak na NPK i jest rozsypywany w Bielsku Podlaskim 

Używałem 8-20-30 i byłem bardzo zadowolony. Pakowany w Rosji, barwa biała, granulacja ok. Jak dla mnie lepsze niż polifoski.

 

Ktoś się orientuję ile kosztują nawozy z Yara?

Pod zasiewy jesienne chyba kupię yara 5-10-25+S, jak się ostatnio pytałem to chyba po 1430 była.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

prezes11 - jakbys mial chociaz odrobine wiedzy agrotechnicznej to bys wiedzial ze zastosowanie potasu i fosforu poglownie lub pod rosline uprawna nie zawsze wplywa od razu na tą roślinę a dopiero na następczą. Wieksze znaczenie ma zasobność gleby w te składniki. Kiedy wysiales te nawozy? a to ze piszesz ze rosliny byly blade to swoje zrobila pewnie susza, a jakie masz wgl pH na Twoich glebach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

lubofos 12 802 zł netto i lubdfos pod rzepak 850 zł netto całe auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Chodzi mi właśnie po głowie zastosowanie na wiosnę nitrofoski. Jestem ciekaw jak to się sprawdza? Ktoś coś na to? 

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

lubofos 12 802 zł netto i lubdfos pod rzepak 850 zł netto całe auto.

 

kto ci zaoferował takie ceny?

to jest koło 25-30zł ponizej cen katalogowych luveny (wczoraj była podwyzka o 20zł tamtejszych NPK)

 

ja kupiłem wczoraj lubofoske 3,5-10-20 po 920netto z transportem na odległosc ~200km od fabryki. Jutro mają przywieźć. Gdybym sie zdecydował dziś byłoby własnie te 20zł drozej.

Coś czuję, ze NPK juz tańsze nie beda w tym sezonie.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

No i dzisiaj zakupiłem saletre puławską 34% z płatnością na koniec września. Cena za tone z prowizją wyszła 1167,25 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj