Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ripol    0

Dziś zakupione nawozy na Składzie w Zaliwiu Piegawkach

Ceny po negocjacjach i pod warunkiem, że sam odbiorę mam 17 km więc się zgodziłem

Saletrosan 26 bigbag 2 tony po 1250 zł

Superfosfat prosty w worku 2,1 tony (2 palety) po 800 zł

Sól potasowa 0,5 tony w worku po 1500 zł

Saletrzak 1,2 tony (paleta) po 1160 zł

Mocznik 0,4 tony po 1520 zł.

 

Ceny brutto paragon.

Następne zakupy pod koniec marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

 

 

witam, chciałem zapytać o opinie na temat bialfoski, jest na składzie 7-20-30 tańsza od polifoski o 250zł, szczątkowe opinie na forum są, ale może ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na temat tego nawozu

My w tamtym roku braliśmy na wiosnę tylko, że chyba 5-20-30 i byliśmy bardzo zadowoleni. No i 400zł na t w kieszeniu zostało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

mocznik 1500 zł tona

saletra 1430 zł tona

polifoska 8 1730 ona wszystko w bb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Dzisiaj przyjechały :

NPK(S) 8-19-29 (3) 1600zł
Mocznik 46%  1500zł
Saletra 34% 1380 zł

Ceny brutto w BB z transportem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackil    0

Rozumiem, że rolnicy kupują tani importowany nawóz lub Yare,każdy ma wybór -  tylko nie rozumiem dlaczego potem ci sami rolnicy lamentują, że mleko tanieje bo przywożą z Ukrainy, lub drób tanieje bo przywożą z Ukrainy, że świnia tanieje bo przywożą z Danii tańszą, zboże jest tanie bo zalewa nas import. Nie kupujesz Polskiego nie sprzedawaj Polakom. Sprzedaj swoje mleko Niemcom, Białorusinom, czy Litwinom przecież kupiłeś od nich nawóz.

Wymagacie lepszych płac za swoje produkty a sami szukacie tanich, importowanych nie zawsze dobrych rozwiązań.

 

Tak po za tym dziś kupiony mocznik bb Polski PULERA1480 zł z odbiorem własnym cena brutto, Saletra Polska PULAN worek 1380 zł brutto; Amofoska corn 1200 zł brutto i zapobiegawczo insol K bańki 5 Litrowe za 50 zł każda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

@jackil
;p
czy ty jesteś spełna rozumu? przecież na rosyjskie nawozy, przede wszystkim na saletre nałożone jest ogromne cło, a zboża kupowane z Ukrainy są w ramach bezcłowego kontyngentu.

Czyli tak:
 

Cło na rosyjskie nawozy w ramach ochrony polskich producentów nawozów

 

Bezcłowy import zbóż z Ukrainy w ramach? Na pewno nie ochrony polskich rolników.

Edytowano przez kris14
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackil    0

Ja jestem z pełan rozumu ale dla Ciebie @Mateusz1q jest już chyba za puźno. Nic nie pisałem o rosyjskich nawozach, Chyba że dla Ciebie import nawozów oznacza tylko "przywóz towarów z Rosji" to powinieneś się trochę douczyć.

Nic też nie pisałem imporcie zbóż z Ukrainy, są też inne kraje może też powinieneś przejżeć atlas czy coś w tym stylu. Ale twoja nieumiejętność przyswajania informacji to pewnie wynik przedwczesnego przesilenia wiosennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Rozumiem, że rolnicy kupują tani importowany nawóz lub Yare,każdy ma wybór -  tylko nie rozumiem dlaczego potem ci sami rolnicy lamentują, że mleko tanieje bo przywożą z Ukrainy, lub drób tanieje bo przywożą z Ukrainy, że świnia tanieje bo przywożą z Danii tańszą, zboże jest tanie bo zalewa nas import. Nie kupujesz Polskiego nie sprzedawaj Polakom. Sprzedaj swoje mleko Niemcom, Białorusinom, czy Litwinom przecież kupiłeś od nich nawóz.

Wymagacie lepszych płac za swoje produkty a sami szukacie tanich, importowanych nie zawsze dobrych rozwiązań.

 

Tak po za tym dziś kupiony mocznik bb Polski PULERA1480 zł z odbiorem własnym cena brutto, Saletra Polska PULAN worek 1380 zł brutto; Amofoska corn 1200 zł brutto i zapobiegawczo insol K bańki 5 Litrowe za 50 zł każda.

 

No troche w tym racji jest. Kupić coś taniej to się jest bystrzak i tnie się koszty,ale jak nasze zakłady tak zrobią to bee bo niszczą naszych rolników a dorabiają zagranicznych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

Saletra amonowa=> 135

polifoska 6 => 176

saletrzak z borem =>120

siarczan magnezu posypowy =>21zł/25kg 

Szydłów Świętokrzyskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Rozumiem, że rolnicy kupują tani importowany nawóz lub Yare,każdy ma wybór -  tylko nie rozumiem dlaczego potem ci sami rolnicy lamentują, że mleko tanieje bo przywożą z Ukrainy, lub drób tanieje bo przywożą z Ukrainy, że świnia tanieje bo przywożą z Danii tańszą, zboże jest tanie bo zalewa nas import. Nie kupujesz Polskiego nie sprzedawaj Polakom. Sprzedaj swoje mleko Niemcom, Białorusinom, czy Litwinom przecież kupiłeś od nich nawóz.

Wymagacie lepszych płac za swoje produkty a sami szukacie tanich, importowanych nie zawsze dobrych rozwiązań.

 

Tak po za tym dziś kupiony mocznik bb Polski PULERA1480 zł z odbiorem własnym cena brutto, Saletra Polska PULAN worek 1380 zł brutto; Amofoska corn 1200 zł brutto i zapobiegawczo insol K bańki 5 Litrowe za 50 zł każda.

Tyle tylko,że gdyby nie presja cenowa nawozów importowanych to nasi producenci podnieśliby cenny na swoje wyroby o kilkadziesiąt %.Tak swoją drogą to czy oni są jeszcze nasi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dokładnie tak, całe szczęście że jest jakiś import bo nasi producenci nie mieli by najmniejszych skrupułów parokrotnie podnieść ceny, przecież poza importem praktycznie nie ma u nas konkurencji wszystko jest jednym koncernem. Niestety nasi producenci strzygą nas jak owce, a jedyne co ich martwi to domknięcie miesięcznego czy kwartalnego budżetu, a jak się sprzedaż załamie z powodu wyższych cen niż import to kolejny raz pójdą po ratunek do rządu. Juz nawet nie chcę wspominać tych ciągłych podwyżek jak się tylko zbliża sezon czy celowego zmniejszania dostępności towarów. Czy tak robi producent, który chce być partnerem dla polskiego rolnika? Więc nie ma się co dziwić, że coraz więcej rolników wybiera importowane nawozy, sam do tej pory byłem takim "patriotą" i kupowałem tylko nasze choc droższe naiwnie myśląc, że zejdą cenami do tych importowanych ale widzę, że oni nas nie traktują poważnie i sie mocno zastanawiam czy na kolejny sezon nie zaopatrzyć się w jakiś import i najpewniej tak zrobię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

 

Rozumiem, że rolnicy kupują tani importowany nawóz lub Yare,każdy ma wybór -  tylko nie rozumiem dlaczego potem ci sami rolnicy lamentują, że mleko tanieje bo przywożą z Ukrainy, lub drób tanieje bo przywożą z Ukrainy, że świnia tanieje bo przywożą z Danii tańszą, zboże jest tanie bo zalewa nas import. Nie kupujesz Polskiego nie sprzedawaj Polakom. Sprzedaj swoje mleko Niemcom, Białorusinom, czy Litwinom przecież kupiłeś od nich nawóz.

Wymagacie lepszych płac za swoje produkty a sami szukacie tanich, importowanych nie zawsze dobrych rozwiązań.

 

Tak po za tym dziś kupiony mocznik bb Polski PULERA1480 zł z odbiorem własnym cena brutto, Saletra Polska PULAN worek 1380 zł brutto; Amofoska corn 1200 zł brutto i zapobiegawczo insol K bańki 5 Litrowe za 50 zł każda.

 

Tak, zgadzam się z tobą tylko jednego jeszcze nie wziąłeś pod uwagę.. Dlaczego grupa azoty sprzedaje nawozy za granice taniej i to dużo taniej niż u siebie w kraju? Słyszałem nie raz, że bardziej opłaca się sprowadzić polski nawóz z Niemiec niż kupić w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Tak Rosja by kupiła zakłady azotowe po to aby mogła wysyłać towar w postaci nawozów do siebie. Jak byś podejścia wschodnich sąsiadów nie znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Yara PK 13-30 było 1512zł (połowa lutego) teraz już 1545zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brtk_lask    0

saletrosan 26 makro   1260 zł  Magrol Szadek

 

Polifoska 21 1107 zł Agroskład Szadek

Edytowano przez brtk_lask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie tak, całe szczęście że jest jakiś import bo nasi producenci nie mieli by najmniejszych skrupułów parokrotnie podnieść ceny, przecież poza importem praktycznie nie ma u nas konkurencji wszystko jest jednym koncernem. Niestety nasi producenci strzygą nas jak owce, a jedyne co ich martwi to domknięcie miesięcznego czy kwartalnego budżetu, a jak się sprzedaż załamie z powodu wyższych cen niż import to kolejny raz pójdą po ratunek do rządu. Juz nawet nie chcę wspominać tych ciągłych podwyżek jak się tylko zbliża sezon czy celowego zmniejszania dostępności towarów. Czy tak robi producent, który chce być partnerem dla polskiego rolnika? Więc nie ma się co dziwić, że coraz więcej rolników wybiera importowane nawozy, sam do tej pory byłem takim "patriotą" i kupowałem tylko nasze choc droższe naiwnie myśląc, że zejdą cenami do tych importowanych ale widzę, że oni nas nie traktują poważnie i sie mocno zastanawiam czy na kolejny sezon nie zaopatrzyć się w jakiś import i najpewniej tak zrobię.

Dokładnie jestem identycznego zdania. Gdyby nie nawozy ze wschodu to sądzę że nie kupiłby teraz tańszej saletry niż 1600 za tonę brutto.

Z azotowych raczej zostanę przy saletrze z anwilu i moczniku z polic. Z pozostałymi nawozami grupa azoty skutecznie mnie odstraszyła.

Co do wieloskładnikowych to jesienią byłem zadowolony z ruskiego npk 8-20-30. Bdb się rozsiewa, rozpuszcza i patrząc po kondycji zbóż działa lepiej niż polifoska.

W październiku kupowałem saletrę po 1260, dziś widziałem na jednym składzie po 1380 brutto. Współczuje tym co nie kupili nawozów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Ten ruski czyli Plantavita? Też go siałem i efekty bardzo dobre a i wizualnie fajne te kolorowe "kamyczki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dokładnie jestem identycznego zdania. Gdyby nie nawozy ze wschodu to sądzę że nie kupiłby teraz tańszej saletry niż 1600 za tonę brutto.

Z azotowych raczej zostanę przy saletrze z anwilu i moczniku z polic. Z pozostałymi nawozami grupa azoty skutecznie mnie odstraszyła.

Co do wieloskładnikowych to jesienią byłem zadowolony z ruskiego npk 8-20-30. Bdb się rozsiewa, rozpuszcza i patrząc po kondycji zbóż działa lepiej niż polifoska.

W październiku kupowałem saletrę po 1260, dziś widziałem na jednym składzie po 1380 brutto. Współczuje tym co nie kupili nawozów.

 

Mi sie udało. Mam saletre 1710 kg  i fosdar 750 kg po starych cenach. Przeliczałem i w porownaniu z obecnymi cenami zaoszczedziełm 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Wie ktoś może gdzie w okolicy Lublina albo Puław dostane saletrosan ??? Bo w mojej okolicy nie ma czekam ponad tydzień dziś dzwonie a tu każą znowu czekać do przyszłego tygodnia i to nic pewnego a tu w pole trzeba zaraz jechać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Puławy, minimalna ilość do odbioru 1000 t ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

W moich okolicach tego roku brakuje wschodniego,tańszego nawozu.Saletra worki 50kg-1300,polifoska 8 1800,saletrzak worki 1210,tona.Okolice Białej Podl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Witam mógłby ktoś podać ceny z województwa wielkopolskiego a dokładniej Konin, Koło jeśli jest ktoś z tych okolic było by miło z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj