Polecane posty

roman099    22

radze wam kupować nawozy w grudniu czy listopadzie wtedy są tańsze ja w grudniu mocznik to po 1220 kupowałem jak teraz patrze  to z 200 droższy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Lukasz_    0

ja ogólnie radze kupować nawozy w firmie Rol-Mech Radymno ( woj. podkarpackie ) mają bardzo dobre ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falco    0

Ja mogę polecić, może polecić to złe słowo, ale zainteresować technologią penergetic. zejście z npk do 50%... Pare ha pod to poszło jesiennie trochę teraz wiosennie się kurde okaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Może napisz coś kolego falco o tej technologi  

Co do cen to słyszałem że nowe dostawy fosforanu 2400 za tone :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja ogólnie radze kupować nawozy w firmie Rol-Mech Radymno ( woj. podkarpackie ) mają bardzo dobre ceny

haha, lukasz z rol-mechu radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czemu tu sie dziwić, że ceny zaczynają tak szybować skoro i tak rolnicy kupują je w tej chwili na potęgę to producenci doją ile się da normalna sprawa. Jeszcze parę lat temu przy spadkach cen produktów rolnych i wysokich cenach nawozów (które mamy i tak cały czas) rolnicy reagowali prawidłowo kupując mniej nawozów. Była z tego podwójna korzyść bo powodowało to jakieś tam obniżki cen nawozów, a także ograniczenie nadprodukcji. A co się dzieje teraz? Była zapaść cenowa przez rekordowe plony, które z pewnością będą rzutowały jeszcze na ceny tegoroczne ale mimo to rolnicy i tak kupują nawozy jak mało kiedy nie bacząc na ich ceny, oczywiście zwiększenie nawożenia poskutkuje najpewniej jeszcze większymi plonami, a rynek z pewnością zareaguje na to kolejnymi obniżkami to takie błędne koło im rolnik zwiększa wydajność i plony, wolny rynek widząc to obniża adekwatnie ceny...Z pewnością najlepiej wychodzą na tym producenci nawozów czy SOR

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Polidap (fosforan amonu) 2070zł/t

Polifoska 8 50' 1780zł/t

Polifoska 6 50' 1760zł/t

Polifoska 7 BB 1600zł/t

NPK 50' 1670zł/t

Superfosfat 19 50' 820zł/t

Sól potasowa 50' 1500zł/t

Mocznik BB 1500zł/t

Saletra amonowa 34%  30' 1380zł/t

Saletrzak Tarnów 50' 1150zł/t

Saletrosan 50' 1260zł/t

RSM 28% 980zł

 

powiat zamojski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

saletrosan 1300

polidap       2200

saletra       1360

polifoska 6  1680

polifoska 5   1630

polifoska7    BB 1580

siarczan magnezu 890 I tu mam pytanie bo wydaje mi się że to jest bardzo dobra cena. Ten sam siarczan magnezu w innej firmie kosztuje 1360 (oba z Siarkopolu Tarnobrzeg).  Natomiast kizeryt u Osadkowskiego kosztuje w BB też 1360. Jak to możliwe że może być taka róznica w cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Co to za technologia i na czym polega?

Ja mogę polecić, może polecić to złe słowo, ale zainteresować technologią penergetic. zejście z npk do 50%... Pare ha pod to poszło jesiennie trochę teraz wiosennie się kurde okaże...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25506

siarczan magnezu 890 I tu mam pytanie bo wydaje mi się że to jest bardzo dobra cena. Ten sam siarczan magnezu w innej firmie kosztuje 1360 (oba z Siarkopolu Tarnobrzeg).  Natomiast kizeryt u Osadkowskiego kosztuje w BB też 1360. Jak to możliwe że może być taka róznica w cenie ?

 

Te 890 zł to normalna cena, ja płaciłem 870zł/t. Wychodzi na to, że ta druga firma to naciągacze, którzy podciągają cenę pod kizeryt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

To wszystko jasne teraz bo w mojej okolicy ten nawóz jest nowością tzn nigdy go nie było w ofercie. Kupowałem go pierwszy raz i nie miałem pojęcia jak kształtuje się jego cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

dzisiejszy zakup

110 saletrzak

166 polifoska 6

146 mocznik

132 saletra 

brutto- workowany

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Lukasz_    0

Na rynku jest kilka nawozów, które kryją się pod nazwą siarczan magnezu... np. :

1. siarczan magnezu granulowany Mg-S 21-30 ( do stosowania posypowego )

- 790 zł brutto op. BB 500 kg ( zamówienie min. 24t - cena dotyczy dostawy po Całej Polsce ) 

- 810 zł brutto op. 50 kg na paletach  ( zamówienie min. 24t - cena dotyczy dostawy po Całej Polsce ) 

2. Siarczan magnezu siedmiowodny MgO 16 -SO3 32 ( do nawożenia dolistnego oraz fertygacji )

- 990 zł brutto op. 25 kg na paletach  ( zamówienie min. 24t - cena dotyczy dostawy po Całej Polsce ) 

i wiele innych KIZERYT, siarczan magnezu jednowodny itp.

 

Jeśli ktoś jeszcze nie zrobił zakupów na sezon wiosenny, to proponuję się sprężać, ponieważ

podwyżki na miesiąc marzec są ogromne !!!

"azoty" ok 40-50 zł - Grupa Azoty ( saletra,mocznik,RSM,saletrosan)

NPKi ok 30-50 zł - Grupa Azoty ( polifoski )

NP(S) ok 80 zł/t - Grupa Azoty ( polidap ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

O dziwo ruch jest spory na zakładach, już oni sie nauczyli dobrze kombinować i szanować towar aby nie było go za dużo, pozatym jak pisałem o dziwo zainteresowanie rolników jest wyjątkowo duże, może zanosi się na jakieś większe wzrosty cen produktów w tym sezonie, a ja nic nie wiem ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Dziś zakupione:                                                                                                                                                                                                                                                                  

Saletrosan 26 BB 1240 zł                                                                                                                                                                                                                                                      

Saletra puławska worek 30kg 1370 zł                                                                                                                                                                                                                                  

Mocznik worek 25kg 1530 zł                                                                                                                                                                                                                                                  

Polifoska 6 worek 1700 zł                                                                                                                                                                                                                                                    

Siarczan magnezu siedmiowodny 1120 zł                                                                                                                                                                                                                            

Ceny brutto ilość 13 ton .

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ładne podwyżki saletra wszystkie rodzaje 1450

mocznik 1540

saletrzak salmag, saletrosan 1300

polifoska 21 1180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A we wczorajszym obiadowym programie rolniczym mówił  że bardzo słabo rolnicy kupują nawozy do zeszłego roku spadek o kilkadzieści procent właściwie też to widzę w mojej miejscowośći czy też zmniejszyliście zakupy ,gaz ropa węgiel potaniał bardzo a fabryki nawozów ceny podnoszą mimo że ceny zboża staniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ja dziś byłem na składzie to ruch był, kupują ale a terminem płatności na koniec roku głownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, z wyprzedzeniem trzeba sobie jakoś radzić. Tez zauważyłem, że ruch dzisiaj był całkiem spory, aż się zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj