Polecane posty

andrzej1988    293

Jako że nie moge dostać nigdzie polidapu ani fosforanu, i nie widzi mi sie placenie za niego po 2300zl mam zamiar kupic Fosdar 40.

 

http://www.fosfory.pl/nawozy-rolnicze/nawozy-katalog/superfosfat-wzbogacony

 

Co o nim sądzicie bo cena wydaj sie byc spoko? - 1350zl

 

Jak masz taką cenę Fosdaru po 135 zł i masz w planach go kupić to kupuj. Ja Kupiłem po 137 zł z dowozem. W innym magazynie znajdujacym sie blisko mnie Fosdar jest po 146 zł. Ja ten nawóz zakupiłem pod łubin.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Nawozy kupowałem  w Agroloku i Agrobaku Bakałarzewo .

 

Co do polidapu i superfosfatu to radze spojrzeć na ilość fosforu rozpuszczalnego w wodzie gdzie pierwszy ma 41%  drugi niecałe 24%, co daje odpowiednio 5,68 zł i 5,62 zł za kg fosforu a polidap ma jeszcze 18% azotu amonowego i 5%siarki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

800 netto rsm 26+s w firmie osadkowski całe auto zakupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

saletra 1360 zł

mocznik 1550 zł

Polifoska 6 1700 zł

saletrzak 1220 zł

 

opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Nawozy kupowałem  w Agroloku i Agrobaku Bakałarzewo .

 

Co do polidapu i superfosfatu to radze spojrzeć na ilość fosforu rozpuszczalnego w wodzie gdzie pierwszy ma 41%  drugi niecałe 24%, co daje odpowiednio 5,68 zł i 5,62 zł za kg fosforu a polidap ma jeszcze 18% azotu amonowego i 5%siarki  

 

ten fosfor rozpuszczalny w kwasach też sie rozpuści, tylko dłuzej mu zejdzie.

no chyba, ze pole jest przewapnowane to wtedy zadne fosdary (ani inne amofoski z gdańskich fosforów) sie nie nadaja.

 

 

taka jeszcze ciekawostka dla czytających ten wątek wyniesiona ze spotkania z przedstawiciele grupy azoty.

 

jak ktoś chce kupić mocznik do nawozenia dolistnego roślin, to niech szuka tego z Polic (nazywa sie mocznik pl) a unika tego z Puław (Pulrea)

dlaczego?

otóż moczniki maja właściwości parzące nierawdaz? jak sie za mocny roztwór zrobi albo za czesto jeździ, to rośłina sie przypala.

Za te własciwosci parzące odpowiedzialny jest tzw biuret (substancja powstajaca przy produkcji mocznika)

i tak mocznik z polic ma tego biuretu 0,4%, a ten puławski 1,1%

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tak tylko puławski jest w workach 25 kg a ten z polic 50 kg. Jak ktoś ma rozwadniacz  jak ja u góry opryskiwacza to szybko odczuje różnicę:) Od wielu lat stosuję puławski dolistnie i nie przekraczam stężenia 8-10 % i poparzenia się mi nie zdarzały chyba ze na nakładkach i tu powiem, że najbardziej wrażliwy na to był jęczmień.

 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

nunu85 czyli jesli mam dosyc kwasne gleby to te 40%P z fosdaru rozpusci sie w calosci tylko ze później?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

no tak mówił mi przedstawiciel azotów, bo specjalnie go o to pytalem.

 

i wyraźnie stwierdził, ze dopóki ziemia nie bedzie mocno przewapnowana, to nie ma ryzyka stosowania fosforów gdańskich.

A jak gleba jest z takich, co to wymagałyby wapnowania, to już w ogóle nawet polecał te nawozy z gdańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jednak warto kupować w listopadzie. Wtedy auto RSM32 dałem 856 netto a znajomy we wrześniu kupił jeszcze taniej.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Saletra 1360zł 

Polifoska 21 1220zł 

Lubelskie

 

Gdzie dokładnie się zaopatrujesz ? Nie wiesz ile mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja nie zużywam całego auta. Zawsze bierzemy go we 3 na spółkę i lejemy w plastikowe 1000l. Ja rozcieńczam od razu wodą do stężenia 30% i krystalizacja z głowy. A Prion nie wiem czemu miałby się czepiać o plastiki? Szczelne przecież. Poza tym oni kontrolują przechowywanie nawozów?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

U mnie akurat dowalili tereny OSN i będą kontrole.  Z tego co słyszałem to wszelkie nawozy azotowe muszą być składowane w miejscu uniemożliwiającym przedostanie się ewentualnego rozsypanego/rozlanego azotu do gleby, czyli w praktyce chyba chodzi o jakiś wybetonowany magazyn.

A jak myślicie - czy można taki rsm przechować 3-4lata? W zamkniętym pojemniku chyba azot się nie ulotni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

rsm można przechowywać według mnie w paleto pojemnikach 1000l - na składach nawozowych  widziałem że stoją i sie nikt nie czepia, a jak by nie można to wątpię żeby to tak trzymali sprzedawcy - kary by sie sypały, zresztą przedstawiciel handlowy z azotów zachęcał do takiego przechowywania jak komuś cysterna za duża albo zamawiać w parę osób i sobie porozlewać w pojemniki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Gdzie dokładnie się zaopatrujesz ? Nie wiesz ile mocznik?

 

Gmina dokładna lokalizacja na pw  pow biłgoraj i janów 

Ktoś pytał czy cen nie pomyliłem niestety chciałbym pomylić ale tak jak napisałem ja polifoske jeszcze 2 tyg temu kupiłem po 1090 ceny które podaje wszystkie brutto

mocznik miał znajomy przywieźć ale po 1530 w puławach + transport....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Piorin może sprawdzić sposób przechowywania, u nas raz się zdarzyło że pytali o nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

saletra 34N       1450zł

saletrzak 27N   1140zł

mocznik 46N    1480zł

potafoska         960zł

sól potasowa    1600zł

polifoska M       1700zł

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgsnakepl    0

SUPROFOS zboże NPK (S) 4:12:22(14) - 1440 netto tona worek / bigbag 500kg

SuproFoska 22 PK ( Ca, S) 11: 22 : ( 6 : 15) -  1285 netto tona worek / bigbag 500kg

SuproFoska 20  PK ( Ca, Mg, S) 10:20:(5:4:15) - 1310 netto tona worek / bigbag 500kg

SUPROFOS Rzepak NPK (S) 4:12:22(14) z borem  - 1460 netto tona worek / bigbag 500kg

SuproPlon NPK ( MgS) 12 :5 :10 ( 2 : 35 ) - 1360 netto tona worek / bigbag 500kg

SuproFoska 11 NPK(Ca,S) 4:11:11:(7:27) - 1125 netto tona worek / bigbag 500kg

Superfosfat prosty  P(Ca,S) 19 (10:28) - 905 netto tona worek / bigbag 500kg

SUPROFOS 25  NPK(Ca,Mg,S) 5:10:25:(2,5:2:13) - 1645 netto tona worek / bigbag 500kg

 

Edytowano przez mgsnakepl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj