Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mp255    7

Mylisz się kolego :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Raczej tak, cena nawozu jest bardziej uzależniona od ceny gazu niż paliwa

  tak, ale cene gazu ustala sie w oparciu o ceny ropy - jest to powiązane w sporym stopniu :) i teoretycznie ropa poszła sporo w dół to i gaz też ( tylko ciekawe jak  to jest w długoterminowych umowach ? )  a z drugiej strony czy  widziałeś, słyszałeś kiedyś żeby ceny nawozów szły w dół przed sezonem polowym ?? i przy wypłatach dopłat dla rolników ??  wiec obstawiam że ceny systematycznie będą sie piać do góry nie za dużo ale po troszku do marca - kwietnia. a później delikatne spadki w zależności co będzie zalegać ( azotowe beda trzymać cenę ) - to tak z moich obserwacji ( chociaż pamiętam chyba tak z 5 lat temu w okolicy zdarzyło sie że ceny nawozów azotowych na wiosnę - marzec, kwiecien - były tańsze niż w poprzednim roku listopad - grudzień, ale  to bardzo rzadko  sie zdarza :(  )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w cennikach na luty:

 

wieloskładnik +20 zł

azotowe +35-40 zł

Edytowano przez Nikiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

nawozy w ciagu ostatnich 2-3 tygodni ostro poszły w góre.

 

saletrosan, ktory jeszcze na poczatku stycznia bez problemu szło kupic w moich stronach za 1020 netto dzis jest nie do dostania nawet za 1100. Wszyscy dostawcy każa czekac na nowe dostawy, ktorych cena jeszcze nie jest wiadoma, ale na pewno bedzie powyzej 1100 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

RSM 32 zamówiony 14.01 kosztował mnie 980zł netto/t dla zamówienia 24t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nawozy w ciagu ostatnich 2-3 tygodni ostro poszły w góre.

saletrosan, ktory jeszcze na poczatku stycznia bez problemu szło kupic w moich stronach za 1020 netto dzis jest nie do dostania nawet za 1100. Wszyscy dostawcy każa czekac na nowe dostawy, ktorych cena jeszcze nie jest wiadoma, ale na pewno bedzie powyzej 1100 netto.

Ten saletrosan to na początku roku był u mnie po 1100netto i prawie go nie mają.

Od lutego ceny w górę bo firmy muszą swoje zarobić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Sól potasowa 60% 1480 zł

Saletrosan 1200 zł

Fosforan 1980 zł

Lubofoska 12-20 1000 zł

"Ruska Polifoska" 1560 zł

Polifoska 6 1680zł 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLnik922    3

Dziś kupione

Polifoska 6 1650zł worek

NPK (S) 7-20-30-(5) BB1560zł

Saletrzak Standart 1230zł worek

Saletra Pulan 1340zł worek

Mocznik 1440zł worek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja dziś kupiłem saletre 1260 część worek część big bag, mocznik 1400 też mieszany, polidap 1990 worki, sól 1470 worki, kizeryt 1260 worki. Ceny ugadane przedwczoraj, wczoraj potwierdzone, dziś dostawa i przelew. W sumie 20 pare tysi za całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

dobre ceny dostałeś @pawelwlkp - negocjowales czy takie były ?? zgaduje ze z wielkopolski jestes ?? :DD u mnie już saletra dobija do 1300 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No jak zgadłeś że z wlkp? No w cenniku to pare dyszek drożej było, na amonowej to nawet z 60, ale powiedziałem żeby dobre zrobili bo miałem z innych punktów oferte i takie mi zeszli. Jedynie sól 20 utargowałem bo gdzie indziej była tańsza, reszte zaakceptowałem bez targowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Dzis kupione mocznik 1400 polski, saletra 1320 anwil worek, sol potasowa 1480 , superfosfat wzbogacony 40 1390, wuperfosfat prosty 780, fosforan 2020, saletrzak 1140,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ja dziś kupiłem saletre 1260 część worek część big bag, mocznik 1400 też mieszany, polidap 1990 worki, sól 1470 worki, kizeryt 1260 worki. Ceny ugadane przedwczoraj, wczoraj potwierdzone, dziś dostawa i przelew. W sumie 20 pare tysi za całość

 

netto czy brutto?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Yara PK BB 1510zł

Yara Can 27BB 1300zł

Saletra Puławy worek 1350

Polifoska 6 worek 1670

Sól potasowa worek 1510

siarczan Mg worek 870zł

Zakup w połowie stycznia ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ceny brutto z dzisiejszej dostawy:

polifoska 6 worek - 1702

saletra 34 puławy - 1300

mocznik 46 puławy - 1356

sól potasowa worek - 1436

kizeryt worek - 1350

siarczan magnezu granulat worek - 785

i został saletrosan na który czekam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Dlaczego kupujesz Siarczan magnezu i Kizeryt? I dlaczego taka różnica cenowa pomiędzy nimi? Różnią się składem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wiesz wolę stosować kizeryt  miałem zarezerwowaną odpowiednią ilość od sierpnia, ale jak doszło do dostawy okazało się że gościu nie ma już takiej ilości jak była zarezerwowana (podobno pracownik sprzedał bez wiedzy właściciela) i zaproponował mi siarczan, więc wziąłem.

przeglądając internet ten nawóz jako doglebowy nie bardzo mi pasuje, kizeryt stosowałem i byłem zadowolony dodatkowo jest naturalny -może jestem uprzedzony, ale zobaczymy jak zadziała siarczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

aro ta saletra 34 big -bag czy worek?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Moze ktos stosowal ten siarczan magnezu z Siarkopolu i napisze cos wiecej o dzialaniu?   Agro 1975 mozesz rozwinac swoja wypowiedz, dlaczego Ci nie pasuje zbytnio ten nawoz?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj