Polecane posty

Piotr778    33

No to ciekawe bo nawet nie licząc tej siarki 24procent to czysty N wyjdzie po około 3zł a to taniej niż w moczniku który ma samo N.A co do polifoski 21 to 8% w formie amidowej reszta amonowej czyli wolniej i dłużej działające szczególnie w temperaturach poniżej +20 stopni a chyba nie o to w dawce startowej chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

no to teraz "mądralo" rozwiń swoją wypowiedź,o tym "syfie",Czy stać Cię na przedstawienie argumentów za Twoim stwierdzeniem?

 

 

Ta , nie zamierzam przedstawiac argumentow bo po co? kup sobie i sam zobacz , testowalem znajomi tez jak bys mial troche wiedzy i porownal do innych nawozow to bys wiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Polifoska 21 to mieszanina mocznika z siarczanem amonu. Na I dawkę słabo się nadaje do tego dość drogi.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Polifoska 21 w rzepaku nadaje się ale na dawkę przedsiewną jesienią, szczególnie jak uprawiamy po zbożach z przyoraną słomą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Szkoda tej siarki sypać jesienią aż tyle uczeni w piśmie mawiają że jest bardzo ruchoma w glebie i do wiosny niewiele jej zostaję choć może pod rzepak jest inaczej zdaje się głęboko się korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co siarka jesienią dla rzepaku nie potrzebna? Są tacy co uważają ma większe znaczenie niż ta wiosną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

A no pewnie potrzebna w naszych stronach nie występuje to i wiedza marna z siarkolubnych to raczej czosnek w tym przypadku na jesień szkoda siarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Piotr778  możliwe tylko ten siarczan się ciężko rozsiewa bo jest bardzo drobny i się lubi zapchać w siewce. Grubszy kosztuje chyba cos koło 840 zł tona a ten drobny nawet 650 zł tona :)   Jak sieałem w tamtym roku ten drobny to siewka dwała rade rzucać na 18m ale się przypychał wiec coś za coś ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja zaczynałem od siarczanu amonu, potem ze dwa lata stosowałem polifoska 21, a teraz od dwóch lat stosuje Kizeryt-masz tam 20% czystej siarki i na dodatek sporo magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor25    0

A obornik bydlęcy, koński, czy kurzak, to gdzie kupić na dolnym śląsku ? Bo z  cenami tej chemii to już na łeb poupadali. Kto to widział, żeby na 1 ha kupować chemii za 2 tysi ?? Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wczorajsze ceny nawozów BB

-Polifoska 6 1640zł

- Saletrzak Canwil 1070zł

- Saletrzak z Borem 1170zł

- Saletra 1260zł

 

A co myślice o Polifosce 6 pod kukurydze? Zawsze dawałem Polifoske 8 a teraz nie ma Polifoski 8 tylko podobno Polifoska 9 z importu i to jest zamienik Polifoski 8

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Powiat opatów / swietokrzyskie

 

Saletra amonowa 34 % - 1290-1315 zł /t 

Mocznik 46% - 1390-1430 zł /t 

 

a w lubelskim pow kraśnicki ceny wyższe o 70 zł/t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

polifoska 8 1500 netto kupiony wózek wczoraj

 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

canwil z mg bb 27%N - 1.205. saletra 34%N - 1370. salmag z borem - 1280. siarczan amonu as21 kryst. - 895. kupione 19.01 w AMPOL-MEROL. z terminem do konca czerwca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dziś kupiony mocznik 1390 bb, canwil 1090 bb, luboplon kalium 1180zł ceny brutto, Centrala Nasienna Mogilno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Wczoraj jeszcze ciepła saletra z anwilu kupiona po 1240zł

A zamówione jeszcze

korn kali 1252

fosforan 1944

sulfan 1166

mocznik 1410

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Wczoraj przywiezli-mocznik1410 saletra34N1250 saletrzak1090 luboplon kalium1240 luibofos 12-24pk 995 ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Polifoska 7 -1540 zł brutto

Saletra-1280 brutto

Mocznik-1450 brutto


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj