Polecane posty

anka1    1

Faktycznie podają  na stronach że do tony. Cennika rabena czy schenkera nie mogę znaleźć w necie ale jest Fedex . To niby za paletę do 800 kg - 150 zł. A paleta do 1.000 kg już 300 zł. Ciekawe czemu taki duży skok ( podwójna kasa ). Nie za bardzo wiem o co chodzi z tymi bokami - jakoś to tam podają maksymalne boki jakie mogą być- jak to by wychodziło z nawozem. W każdym razie jak by było to 150 zł za paletę- to jak u nas około 350 zł - 400 zł w tym roku było na tonie więcej jak gdzieś tam w Polsce to i tak by było super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

na fedex nie patrz to firma paczkowa, cennika nie ma w necie bo jest indywidualnie negocjowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

aha czyli poprostu trzeba do nich dzwonić i się dogadać ? Tej poprzedniej wiosny zapóżno zajarzyłam żeby tak zrobić i czas było już siać. A tak na szybkiego nie szło ściągnąć paletami bo część nawozu było w jednej hurtowni część nie i nie wyszło. Nie wiedziałam jak się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam.

Skoro o Nawozach Yary mowa to szukamy wspólników na 8-10T Yary Mila Pro Beta 15-8-10 (11Na-5S) +mikro. To ten nawóz dedykowany pod buraki cukrowe.

Mam możliwość ściągnięcia całego auta w dobrej cenie a brak nam chętnych na podaną ilość. Ceny na tą chwilę nie znam, ale ma być dużo lepsza jak ta w której ten nawóz rozprowadza KSC. Będzie znana po nowym roku.  Ewentualni chętni najlepiej z zachodniej części lubelskiego:Lublin-Bełżyce-Poniatowa albo coś w pobliżu. W razie zainteresowania proszę pisać na PW.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam .Orientuje się ktoś po ile są nawozy z TIMAC AGRO a konkretnie eurofertil top 35 i EUROFERTIL TOP 51 NPK?

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ceny brutto na dzień dzisiejszy:

saletra 1240/t

mocznik 1450/t

saletrosan 1140/t

bardzo tragiczne ? jakie są u was? :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

moze podał ceny przed swietami 

a umie 

saletra 1280zl brutto

saletrzak 1110 zł 

polifoska 5 1520 zl 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

Ceny brutto na dzień dzisiejszy:

saletra 1240/t

mocznik 1450/t

saletrosan 1140/t

bardzo tragiczne ? jakie są u was? :)

 

Mam dostępny produkt odpowiednik saletrosanu produkt Puławy Impuls 26N + 13S + 6K cena dzisiejszej sprzedaży  na powiat Ostróda, Grudziądz 1110 netto - proszę pamiętać o wartości soli to ponad 120 zł w tonie.

 

Renault 9514 z jakiego terenu jesteś? - to zrobię ci wycenę na Twoje gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Impuls 26N + 13S + 6K - to chyba jakaś nowość bo nigdzie nie znalazłem z dodatkiem potasu? a wartość potasu w nawozie w porównaniu do soli to raczej około 90zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

Impuls 26N + 13S + 6K - to chyba jakaś nowość bo nigdzie nie znalazłem z dodatkiem potasu? a wartość potasu w nawozie w porównaniu do soli to raczej około 90zł

 

Aro1975 - po ile kupujesz sól?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

przepraszam źle policzyłem, wartość 60kg potasu w soli to 145zł, w impuls jest tańszy tylko że strasznie mało go zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

ImPuls to Blend robiony przez Puławy w  Dobrym Mieści -  BDB jakość.

 

 

 


przepraszam źle policzyłem, wartość 60kg potasu w soli to 145zł, w impuls jest tańszy tylko że strasznie mało go zawiera.

 

Aro,

Na naszym terenie GR dają Saletrosanu czy ImPulsu - 300 - 400 kg/ha różnie w 1 - 2 dawkach - czasami uzasadnione a czasami nie ::

Więc - wychodzi ,że 18 -24 kg czystego K.

Jeżeli oprzemy się indywidualnie każdy  na swoich analizach glebowych - to będziemy wiedzieli jaki nawóz jest najbardziej odpowiedni. :) !

Impuls 24N 13S + 6%K - nie jest dla tych którzy mają niskie zawartości K w glebie :) to nie jest nawóz strikte K .

Impuls jest rozwiązaniem dla GR które świadomie stosują nawozy mineralne, w oparciu o doświadczenia i praktykę, Na pewno na start wiosenny uzupełni.

Możesz uznać ,że jest to mało - znam GR dla których jest to aż - bo np. na wiosnę na pszenicę nie sypią potasu wcale.

Znam takich którzy na zamarzniętą glebę sypią 100 - 150 kg K/ka brutto,

Proponuję zrobić próbne  doświadczenie  na własnym gospodarstwie z czystą solą w pszenicy. w w/w dawce.

W razie pytań służę pomocą.
 

Edytowano przez AGRIRAPID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

saletrosan daje tylko pod rzepak w  pierwszej dawce 350kg/ha + 100kg kizerytu i 100kg soli potasowej (kizeryt i sól przed na zamarzniętą ziemię), druga dawka saletra w dawce 350kg/ha.

pszenica po rzepaku więc stanowisko bogate w potas i siarkę, posieję kizeryt i saletrę, pod żyto dam po 50kg/ha soli potasowej (uzupełnienie) + kizeryt i saletra (stanowisko po zbożach)

w tamtym roku na pierwsza dawkę dawalem saletrosan+saletra, ale za dużo jazdy po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

A dokładniej z jakiego powiatu takie ceny na Lubelszczyźnie ??

 

powiat biłgorajski, gmina Turobin mój sąsiad skupuje zboże i handluje nawozami :) ceny są z dzisiaj jutro będę zwozić :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

saletrosan daje tylko pod rzepak w  pierwszej dawce 350kg/ha + 100kg kizerytu i 100kg soli potasowej (kizeryt i sól przed na zamarzniętą ziemię), druga dawka saletra w dawce 350kg/ha.

pszenica po rzepaku więc stanowisko bogate w potas i siarkę, posieję kizeryt i saletrę, pod żyto dam po 50kg/ha soli potasowej (uzupełnienie) + kizeryt i saletra (stanowisko po zbożach)

w tamtym roku na pierwsza dawkę dawalem saletrosan+saletra, ale za dużo jazdy po polu

 

Elegancko wiesz co robisz.

 

Masz badania  zasobności aktualne zrobione ? ? 

Jakie masz pH? gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

aktualnych nie mam - nie było kiedy pobrać próbek po żniwach, z miesiąc temu zrobiłem analizę próbki pobranej z pola gdzie ma rosnąć groch jadalny na nasiona (drugi rok użytkuję) i się załamałem zasobność gorsza i ph niższe jak 2 lata temu - co rok 3t/ha kredy na ściernisko, w pierwszym roku owies 5t/ha, w drugim żyto hybrydowe 7t/ha i nie wiem co jest grane - nie sadzę aby wyniki analizy kłamały. pod groch zamierzam dać 300kg/ha polifoski 6, 100kg/ha kizerytu i 100kg/ha mocznika - zastanawiam się jeszcze czy wczesna wiosną nie sypnąć dodatkowo 1t/ha kredy pylistej (większa powierzchnia działania jak granulatu)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

3,97pH (było 4,12) pobierana w listopadzie fosfor 12,6 (było 6,7) potas 6,7 (było 7,0) magnez poniżej 1 - w nawiasie wyniki z maja 2013, zastanawiający jest wzrost zawartości fosforu, przy spadającym pH - dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

I na takich ph zamierzasz uprawiać groch? Przecież on wymaga ph takiego jak jeczmien albo nawet lepszego. A po drugie zby duża dawka azotu jak na groch. Zbyt dluga wegetacjia i wieksza podatnasc na wyleganie. Najlepiej stosowac do max 30-40 kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

3,97pH (było 4,12) pobierana w listopadzie fosfor 12,6 (było 6,7) potas 6,7 (było 7,0) magnez poniżej 1 - w nawiasie wyniki z maja 2013, zastanawiający jest wzrost zawartości fosforu, przy spadającym pH - dziwne

 

albo zrobili cie w konia w oschr albo niereprezentatywna probka. Cos ci doradze jak to sprawdzic, koszt 25zl. Wez dowolna probke z dowolnego pola, solidnie pszemieszaj ziemie, ale naprawde solidnie i podziel na dwie i daj do analizy jako dwie rozne probki, jak wyjdzie rozbieznosc w pH wieksza niz 0,1-0,2 to im podziekuj i wiecej tam nie chodz, jesli identyczna wyjdzie to ty zrypales przy pobieraniu probek ewentualnie wapno miales do d...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jestem pod ścianą bo podpisałem umowę kontraktacyjną na groch i muszę go posiać, a dodatkowo zazielenienia, dywersyfikacja i EFA - ziemia III, IV klasa.

kreda była dobra kornicka stosuje ją od 3 lat i są efekty, zrobię tak jak mówisz jak rozmarznie pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj