Polecane posty

bizon1    242

Kiedy zmienimy swoją mentalność? Jesli będziemy kupować nawozy ze wschodu, warchlaki z danii soje z ameryki koncentraty z Niemiec itd. to komu później sprzedamy swoje produkty? I będzie lament że rząd nic nierobi

Znam rolników którzy nie kupią świniaka u sąsiada na święta tylko pojadą na sąsiednią wieś.

Wiem że nie można wszystkiego zastąpić krajowym ale można ograniczyć import .

Wracając do tematu dziś kupiona saletra POLSKA po 1270zł/ t.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kiedy zmienimy swoją mentalność? Jesli będziemy kupować nawozy ze wschodu, warchlaki z danii soje z ameryki koncentraty z Niemiec itd. to komu później sprzedamy swoje produkty? I będzie lament że rząd nic nierobi

Znam rolników którzy nie kupią świniaka u sąsiada na święta tylko pojadą na sąsiednią wieś.

Wiem że nie można wszystkiego zastąpić krajowym ale można ograniczyć import .

Wracając do tematu dziś kupiona saletra POLSKA po 1270zł/ t.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Kupuj "naszą" saletrę - generujesz sobie koszty a jak na wschodzie będzie urodzaj i dowiozą tańszej pszenicy która urosła na tańszym nawozie to będziesz lamentował że Cię państwo okradło. Duńskie świnie lepiej rosną - opinia znajomego który wstawia na raz po 600 sztuk i miał porównanie. Zakład przetwórstwa szuka surowca tam gdzie taniej - my powinniśmy tak samo. A co powiesz jak nie tak dawno w Niemczech nasz nawóz był tańszy niż ten sam w Polsce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof73    0

ja też już zrobiłem zakup ;amonowa[kraj]-1250zł,saletrzak[kędzierzyn]-1050zł,sól potas-1470zł,lubofos -12-20[PK]-910zł.Co roku kupuję grudzień-styczeń;rozmawiałem z paroma handlującymi i mówią że azotowe co miesiąc 20-30 zł do góry.generalnie paliwo tanieje ale do prod.nawozu raczej potrzebny jest gaz a jego cena nadal wysoka.zakup zrobiony jeżeli podrożeją-zyskam;jeżeli potanieją-stracę.Zdrowych,Spokojnych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Kupuj "naszą" saletrę - generujesz sobie koszty a jak na wschodzie będzie urodzaj i dowiozą tańszej pszenicy która urosła na tańszym nawozie to będziesz lamentował że Cię państwo okradło. Duńskie świnie lepiej rosną - opinia znajomego który wstawia na raz po 600 sztuk i miał porównanie. Zakład przetwórstwa szuka surowca tam gdzie taniej - my powinniśmy tak samo. A co powiesz jak nie tak dawno w Niemczech nasz nawóz był tańszy niż ten sam w Polsce? 

 

Niemcy mieli podpisaną umowę wieloletnią ze względu na słaby popytna rynku krajowym(cena zboża była wtedy po 400zł)

i nasze zakłady musiały im po  tej cenie sprzedawać podobnie jest w tym roku azoty w Puławach eksport saletry na zachód idzie

pełną parą -ciekawe czego nie chcą tej ze wschodu chociaż tańsza.

Duńczyki- hmm w kauflandzie jest promocja na schab z nich 7,99zł/kg tanio i co kupisz ? sraczka murowana do sylwestra

A też jestem ciekawy jaki masz ciągnik, maszszyny czy te tańsze czy droższe.

Mocznik pulan 1360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Niemcy mieli podpisaną umowę wieloletnią ze względu na słaby popytna rynku krajowym(cena zboża była wtedy po 400zł)

i nasze zakłady musiały im po  tej cenie sprzedawać podobnie jest w tym roku azoty w Puławach eksport saletry na zachód idzie

pełną parą -ciekawe czego nie chcą tej ze wschodu chociaż tańsza.

Duńczyki- hmm w kauflandzie jest promocja na schab z nich 7,99zł/kg tanio i co kupisz ? sraczka murowana do sylwestra

A też jestem ciekawy jaki masz ciągnik, maszszyny czy te tańsze czy droższe.

Mocznik pulan 1360.

 

Debil podpisuje umowę wieloletnią z określoną ceną na towar. W ten sposób dostaje się po d*pie przy wzroście kosztów produkcji (choćby paliwa). Nie interesują mnie duńczyki z kauflanda - ścierwa nie jem, zaopatruję się w dobre mięso z dobrego źródła. Na skupie nie płacą drożej za świnię z chowu naturalnego więc odpuść sobie takie porównania. 

Ciągnik mam zachodni, kombajn również (8 lat bez awarii), maszyny w zależności od potrzeb - polskie/zachodnie. Proste porównanie: jeśli masz 25 ha ornego to nie polecisz po nówkę bronę aktywną amazone z nadbudowanym siewnikiem za 120 tys tylko kupisz agromasz bierny uprawowo siewny i do tego poznaniaka i będziesz śmigał. Dlaczego tak? Pomijając że nie stać na aktywną - amortyzacja takiej maszyny droga i żeby ciąć koszty kupuje się optymalny sprzęt na dany areał. Dlatego wole kupić wschodnie nawozy i zachodnie prosięta żeby jak najwięcej pieniędzy mieć w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Witam,

Vladoo1 tak jak krzysztof73 pisze - guzik ich chyba obchodzi , że ceny ropy poszła w dół. U nas ( północ kraju ) tak samo w listopadzie saletra była po 1250 zł a teraz ( od grudnia ) 1307 zł.

Mocznik był 1350 listopad, a grudzień- 1410 zł.

Nawet sól poszła z 1470 zł na 1480.

Ktoś tu pisał, że na NPK grudzień i styczeń to najlepsze ceny- u nas w listopadzie Polifoska 6 - 1580 a grudzień już 1650 zł. Od stycznia ponoć jeszcze wyżej ma być. Teraz tak upychać chcą Polifoskę Maxa 1585 zł i Plusa 1240 zł ( ale ta ma tylko 5-10-20 to nie wiem jak to się kalkuluje )

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Po nowym roku chyba zdrożeją nawozy bo u nas handlarze całe podwórka mają zawalone nawozami a oni chyba najlepiej się na tym znają.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A mnie tez w okolicy pelne sklady bo rolnicy nie kupuja. Oby Putin nie przykrecil kurka bo dopiero bedziemy placic za azotowe


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po nowym roku chyba zdrożeją nawozy bo u nas handlarze całe podwórka mają zawalone nawozami a oni chyba najlepiej się na tym znają.

 

Mają zawalone bo kto chciał to już kupił nawozy nie schodzą ja też sobie w tym roku PK odpuszczam będzie tylko azot raczej drożej już nie będzie a co mają mówić że będzie taniej?To by nikt nie kupował

Debil podpisuje umowę wieloletnią z określoną ceną na towar. W ten sposób dostaje się po d*pie przy wzroście kosztów produkcji (choćby paliwa). Nie interesują mnie duńczyki z kauflanda - ścierwa nie jem, zaopatruję się w dobre mięso z dobrego źródła. Na skupie nie płacą drożej za świnię z chowu naturalnego więc odpuść sobie takie porównania. 

Ciągnik mam zachodni, kombajn również (8 lat bez awarii), maszyny w zależności od potrzeb - polskie/zachodnie. Proste porównanie: jeśli masz 25 ha ornego to nie polecisz po nówkę bronę aktywną amazone z nadbudowanym siewnikiem za 120 tys tylko kupisz agromasz bierny uprawowo siewny i do tego poznaniaka i będziesz śmigał. Dlaczego tak? Pomijając że nie stać na aktywną - amortyzacja takiej maszyny droga i żeby ciąć koszty kupuje się optymalny sprzęt na dany areał. Dlatego wole kupić wschodnie nawozy i zachodnie prosięta żeby jak najwięcej pieniędzy mieć w kieszeni.

 

No po zachodnich prosiętach na pewno Ci zostanie więcej tyle co po wschodnich nawozach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Toż zapowiadali obniżki nawozów, ale rolniki nie dali by staniało bo kupowali jeden przed drugim a tylko głupi by spuścił z ceny jak ma zbyt pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

Witam ,chociaż w  święta nie straszmy się podwyżkami,a ceny jeśli podniosą to póżniej i tak opuszczą bo sprzedaż spadnie ,co już nie raz przerabiali ,zużycie nawozów zwłaszcza PK już  i tak spadło.Jeśli ktoś ma możliwość zakupu nawozów ze wschodu po niższej cenie to powinien to wykorzystać bo nasze firmy nawozowe litości nad nami nie mają ,co nie raz już pokazali sprzedając na zachód nawozy po cenie niższej niż na kraj ,zresztą rola  monopolisty widać ,ze nie służy im dobrze.Nasze państwo chroni firmy nawozowe przed tańszym importem poprzez cła a my płacimy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mają zawalone bo kto chciał to już kupił nawozy nie schodzą ja też sobie w tym roku PK odpuszczam będzie tylko azot raczej drożej już nie będzie a co mają mówić że będzie taniej?To by nikt nie kupował

 

No po zachodnich prosiętach na pewno Ci zostanie więcej tyle co po wschodnich nawozach ;)

 

 

Jeśli kupują dunczyki to po coś... nie jeden już brał i zadowolony więc coś w tym jest. Co do wschodnich nawozów. Zamiast płacić 1800 za polifoskę 6 zapłaciłem 1600zł za wschodni nawóz. 200zł w kieszeni :) a efekt ten sam. 

 

Co do zakupu nawozów - twierdzisz że kto chciał kupić to kupił - patrząc po sąsiadach to czekają na dopłaty więc raczej kto miał za co ten kupił a wielu zmniejszy dawkę nawozów bo trzeba czymś załatać dziurę powstałą w wyniku spadku cen produktów wszelakich. Koszty trzeba ciąć jednak przy zakupie nawozów należy pamiętać że gospodarka rabunkowa na ziemi źle się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupują bo nie potrafią wychodować nawozu sam sobie nie zrobisz jak nie masz chodowali a gówno z duńczyka tyle samo warte co z krajowego jak mam swoje prosiaki to i nawóz tańszy sąsiad gnojowicę daje tylko azot a plony ma dobre Skąd wiesz na co czekają ja też wiosną kupię a dopłaty przejem jak co roku w końcu mają one rekompensować utracone dochody a nie koszty :P Jak kupisz dziesięć duńczyków to masz tyle drożej co za 5 ton nawozu taniej dałeś to nie wiem gdzie te oszczędności B) ale kto bogatemu zabroni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Slawo1 nikt tu nie straszy- ale pomiędzy świętami jeszcze trzy dni, że można kupić po tej grudniowej cenie. Ja czekałam i w listopadzie nie brałam , a tu grudzień już masz poszło do góry. Kto ich tam wie co od stycznia zrobią. Jedno jest pewne- jakieś ruchy to może i będą ale napewno nie w dół .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

NPK 8 20 30 po 1520 brutto.

 

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Gdzie najtansze nawozy najlepiej z YaraMili kupic w lubelskim?

 

Żaden ze sprzedawców z mojej okolicy nie ma jeszcze complexu, ponoć w kraju wogóle jeszcze tego nie ma. Kazali po nowym roku pytać. Niektórzy mają jeszcze po trochu nitraboru z tegorocznych zapasów.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

U nas te większe składy się wycofały z Yary. A w tych mniejszych - sklepach ze środkami ochrony to jak sprzedawali Yare w tym roku, to zapodali takie ceny, że chyba lepiej by się na palecie opłacało ściągnąć gdzieś tam z Polski ( jak nie duże ilości ). Ile na paletę można zapakować maksymalnie , żeby kurierem zamówić jak worki 25 kg ?

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj