Polecane posty

FarmerB    12

Najlepsze ceny azotów to wrzesień. teraz będzie już tylko drożej... 

 

lipiec kolego auto po 1055zl netto na podwórzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

RSM 32% 1146 w baniakach 1000 litrów

Saletra Pulan 1260 BB

Polifoska 6 1640 ceny brutto.

Bielsk Podlaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

a te banki sa zwrotne czy możesz sobie zostawić? bo u nas RSM 32% luzem kosztuje 1050zł

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Dziś przyjechały nawozy z Agroloku w następujących cenach :

Canwil Saletrzak 1096

Saletra amonowa anwil 1268

amofoska 4 12 20  1168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

UUU to drogo ten RSM, chyba że w cenie pojemnik, ale zwykle chcą zwrotu. Nie dalej jak miesiąc temu kupiłem z sąsiadami auto RSM po 940 brutto. Tyle by poszedł w górę w miesiąc?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Podrożało czy mi się wydaje?

PS. To ty jechałeś MTZ z dwiema siwymi przyczepami?

 

Tak zgadza się.

To ja jechałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

a te banki sa zwrotne czy możesz sobie zostawić? bo u nas RSM 32% luzem kosztuje 1050zł

 

Bańki jakby kupujesz, a potem jak zwrócisz to oddadzą flotę:) ale nie wiem ile kosztuję pojemnik:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie mam pytanie czy sól potasowa +superfosfat lub fosforan nadają się do siewu na wiosnę czy raczej zastąpić je polifoską i czy w tym roku opłaca się mieszać sól z fosforanem lub superfosfatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

czy się opłaca musisz skalkulować. polifoska to mieszanina fosforu potasu i  azotu, więc czemu by nie można poszczególnych składników dać osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Przy workach się bardziej napracujesz, aniżeli przy wiaderku wysypując z bb do rozsiewacza.

Saletrosan 1055 netto. Sól potasowa 1350 netto, saletrzak canwil 1030 netto.

To fakt odkryłem to dopiero rok temu sypiac fosforan litewski z bb do podsiewacza qq, a potem polski 200 zł droższy z worków 50 kg, no i faktycznie lżej i taniej z bb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

orientujecie się z czego pochodzi MgO i SO3 w luboplonie kalium? czy to dolomit i gips?

 

luboplon kalium 1030zł/t,

korn kali 1140zł/t,

sól potasowa 60% 1300zł/t,

NPK 8-20-30 (niby yara) 1490zł/t,

NPK 7-20-30 1420zł/t,

polidap 1720zł/t,

polifoska 6 1450zł/t,

 

dlaczego importowane nawozy są droższe od krajowych?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Kolego Może dla Tego że nauczyli sie w zeszłym roku ze Rolnicy kupowali nawozy tańsze ze wschodu a Polskie stały na Placu ??Widać nie chcą w Tym roku wpuścic Kapitału z zagranicy z Nawozami ale według mnie to dobrze bo Importowane pójdą w  dół :)Tylko sie cieszyć Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

orientujecie się z czego pochodzi MgO i SO3 w luboplonie kalium? czy to dolomit i gips?

 

luboplon kalium 1030zł/t,

korn kali 1140zł/t,

sól potasowa 60% 1300zł/t,

NPK 8-20-30 (niby yara) 1490zł/t,

NPK 7-20-30 1420zł/t,

polidap 1720zł/t,

polifoska 6 1450zł/t,

 

dlaczego importowane nawozy są droższe od krajowych?

Pod koniec listopada fabryki na wschodzie podniosły ceny swoich nawozów o 100-150zł/t przez co nie są konkurencyjne cenowo wobec polskich nawozów które dany zakład kupił wcześniej w niższej cenie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

saletra 34% BB 1260 brutto

saletzrak BB 1045 brutto

z magazynowaniem do wiosny u sprzedajacego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Saletra Pulan 34%  worki 30kg-1250/t

Polifoska 8              worki 50kg-1650/t

Kupowałem tydzień temu


Saletra Pulan 34%  worki 30kg-1250/t

Polifoska 8              worki 50kg-1650/t

Kupowałem tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Stosowaliście saletrosan na wiosnę?Planuję kupić teraz tylko na pszenżyto zimowe reszta będzie saletra.

Umnie;saletra 1350,saletrosan26 1120,mocznik 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Też się zastanawiam nad tym saletrosanem ale chcąc dać na start pod oziminy około 50 kg czystego N za saletrosan zapłacę 260 zł a za saletrę 200 zł więc różnica dość istotna. Saletrosan liczę po 130zł a saletrę po 133 zł za 100 kg. Tylko z kolei saletrosan ma siarkę która z tego co się orientuje pomaga w pobieraniu azotu. Co byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

saletrosan daje się głównie pod rzepak na wiosnę (I dawka), w tamtym roku dawałem pod oziminy i było ok, ale w tym roku posieję kizeryt (zawiera siarkę i magnez) wczesną wiosną i saletrę na pierwszą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Najlepsze ceny azotów to wrzesień. teraz będzie już tylko drożej... 

 

U mnie nawozy były najtansze przełom lipca sierpnia. saletra 34% była wtedy po 1100 zł brutto. Ja kupiłem we wrzesniu po 1240 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Dziwne że azot drożeje.Ogarną się jak po tego rocznych oziminach jak im zostałał NPK.Teraz azot będzie szedł z Białorusi a Puławy za swą pychę zostaną ze swoim do następnego roku.Ja w tym roku kupiłem całego tira NPK z Białorusi tylko dlatego że Polskie firmy nie widziały ile już brać za swój NPK.ZROBIE TAK SAMO Z KUPNEM AZOTU I NAMAWIAM KAŻDEGO ROLNIKA DO KUPNA BIAŁORUSKIEGO JEŚLI PUŁAWY SIE NIE OPANUJĄ!.

Edytowano przez BRUTAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Jak myslicie kupić przed nowym rokiem czy poczekać jak ropa tanieje to nawozy tez powinny??


Jak myslicie kupić przed nowym rokiem czy poczekać jak ropa tanieje to nawozy tez powinny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Jak bierzesz całego tira to zapłacisz minimalną marże i będzie zadowolony ten co sprzedaje.Tylko trzeba wiedzieć po ile jest w danym momencie.Okres zimowy jest najlepszym okresem do zakupu NPK także masz cały miesiąc na tańsze kupno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj