Polecane posty

Krassus    97

To zależy. Jak rolnicy się rzucą do kupna 'Kupuj Heniek bo nawóz drożeje' to na pewno nie potaniej a będzie wręcz odwrotnie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Agrolok dzisiaj rano proponował mi cenę za saletrę 1288zł/t brutto przy ilości 6t, nie jest to jakaś oszałamiająca cena

 

Nie jest, Agrolok na nawozach azotowych nie ma cen oszołamiających, na wieloskładnikach ze wschodu czy na soli czy fosforanie ceny są ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

ampol sobie odpuść ceny z kosmosu

Chyba Cie nie lubia, bo mi zawsze oni daja najtansza oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Saletra 1200 + vat, dwie tony pszenicy na 1t saletry :wacko:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba Cie nie lubia, bo mi zawsze oni daja najtansza oferte.

 

Kiedyś mieli dobre ceny ale od jakiegoś czasu nie mają tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ten rsm za tonę? Bo Agrolok dzisiaj dzwonił po 990 zł za całą cysternę. rsm import litewski. Ten agrolok mnie zaczyna denerwować u każdego przedstawiciela inna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kurczę, ja nie wiem gdzie są takie ceny za saletrę, jak się pytam to wszędzie 1300 z hakiem, a tutaj na forum niecałe 1200zł. Jestem z kujawsko-pomorskiego, okolice Świecia, może ktoś podpowie gdzie najtaniej kupić (saletrę)?

 

Kolego masz pod nosem za nie całe 1230zł na pół roku płatności !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Saletra w 50kg opakowaniach z Anwilu .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal22    57

ceny jakie dziś dostałem u swojego dostawcy nawozów, ceny Brutto:

Mocznik 1300

Saletra 1250

Polifoska 6 1580

Polifoska 21 1000

 

Co o tym myślicie ? chyba jutro będę zamawiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Dzisiaj kupiłem trochę saletry- 1200 brutto / big bag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam. Po ile u was RSM bo dziś dostałem propozycję po 940 brutto za RSM32 całe auto 24T i nie wiem czy szukać taniej czy nie znajdę? Znajomy zamówił we wrześniu i mu przywiezli po 860 brutto. Do puław mamy 40 km....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Polifoska 6 bigbag -1580 zł

Polifoska 8 bigbag -1620 zł

 

Ceny brutto w Ampol Merolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Prosto.

Cenę tony nawozu podziel na ilość azotu w nawozie i gotowe. 

Przykład? Kupujesz Saletrę po 1200 zł za tonę. Zawartość azotu w saletrze wynosi 34% czyli w tonie nawozu masz 340 kg N.

1200zł \ 340 kg N wychodzi  3,53 zł/kg N. Takie to proste.

Dla nawozów wieloskładnikowych NPK sam często korzystam z Kalkulatora nawozowego Polic :http://polifoska.pl/kalkulator-nawozowy

łatwe i proste narzędzie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Saletra:

1200 zł brutto - 1000 kg

120 zł - 100 kg

100 kg - 34N

120 zł : 34 = 3.53zł

3.53 - cena czystego składnika 1N

 

stosujesz 180N czystego * 3.53 = 635zł

Wszystko zależy od ceny nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Dzięki bo mam do wyboru:

Salerzak po 1080 brutto 27,5 % N = 3,92 zł czystego składnika

Saletre z Kędzierzyna po 1280 brutto 32 % N = 4 zł czystego składnika 

 

To w tym momencie saletrzak wychodzi taniej, dobrze obliczyłem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Tak jest dobrze:) tylko, że saletra szybciej działa rozkłada się:) ktoś zna ceny RSM 32 na Podlasiu z dowozem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Obliczenia jak najbardziej prawidłowe. Z działu o cenach robi się dział o matematyce, ale ta w rolnictwie też jest bardzo potrzebna. Róznica w cenie wyszła Koledze minimalna. Co do wyboru nawozu Radzę zwrócić uwagę nie tylko na cenę ale głównie pod co ma być zastosowany nawóz. Jeśli pod zboża ozime czy rzepak ja osobiście stosuję tylko saletrę. Szybciej działa, pobudza zboża do krzewienia a puławska saletra dodatkowo ma w składzie magnez. Jeśli pod zasiewy wiosenne to raczej saletrzak. Dłużej działa i się rozkłada a zboża zanim wzejdą przecież nie pobierają azotu. NIe bez znaczenia są inne składniki często obecne w saletrzaku (Ca,Mg). 

Wybór należy do kupującego.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Ale czy saletra nie ma takiej samej formy azotu jak saletrzak ?

Nie wiem czemu ale po saletrzaku mam zawsze grubsze ziarno   :blink:

 

Jeszcze poczekam z kupnem może coś stanieje :D

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj