Polecane posty

AGRObombula    3

nawozy idą do góry paliwo też zboże też poszlo do góry więc możemy wywnioskowoć ze ani nie tracimy ani niezykamy no i to mamy ten nasz interes taki ze hej praktycznie obracamy kasą wielkości paru tysiecy z która jest tylko na fakturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Tyle, że za rok, może za dwa lata, kiedy zapasy strategiczne firm zostaną uzupełnione i cena pszenicy wróci do poziomu 500 zł, to ceny nawozów, środków ochrony roślin i paliwa pozostaną na obecnym poziome (lub jeszcze skoczą do góry) Do tego żywiec spadnie do 2,50 :-D (żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Też tak sądze jak @AGRObombula, u mnie już po tysiączku tona saletry... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj kupowałem saletrę amonową z Anwilu - w firmie w Kórniku cena to 930 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

Na nawóż to trzeba teraz pół gospodarki sprzedać i dotego jeszcze psa z budą dołożyć, ale czasy nastały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Może bez przesady. Pewnie te ceny wielu rolników nauczą myśleć ekonomicznie oczywiście bez urazy dla nikogo. Ale to chyba prędzej my sie pod stosujemy pod ceny niż one pod nas :D.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29
lukotek nie licz ceny pszenicy tylko koszt jej uzyskania to ci wyjdzie właściwy wynik !!!

 

masz racje ja sie z tobą zgadzam. wzeszły poniedzialek sprzedalem 32 t pszenicy po 820 zł za t dostałem 26240 zł ha ha dziś kupilismy za te kwotę nawóz polifoskę po 1600zł za t i mam 16,4 tony haha, potrzebuje 30 t no i jeszcze paliwo hmmm to ja już nawet niemyśle otym skąd na reste kasę zaczerpnąć, są potem dwa wyjscia sprzedawać co sie da, albo kredyt tylko,ze ten trzeba jeszcze kiedyś splacić, jest i trzecie rozwiązanie pozostać przy 16 t. no i ale mi to interes. Niewiem ale zawsze sie jakoś ciągło a ostatnie co rok to gorzej czy niesądzicie tego też

 

zebrałeś 32tony pszenicy z liczmy na to 5-6ha ,i chcesz za to kupić nawozy foforowo-potasowe na 60-100ha w zależności od zasobności gleby?i pod co to ma być wysiane .Jeżeli masz gospodarstwo które ma 60ha to siejesz minimum 20ha pszenicy z co daje ci 100ton ziarna .Jakoś nie moge zczaić i co ci chodzi w tym poscie ,ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

ceny nawozów są tak wysokie bo ceny zbóż też są duże i chodzi o to żeby rolnikowi za dużo nie zostało bo i po co. Mają okazję to ją wykorzystują bo nic nie tłumaczy prawie 100% podwyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZON    0

Saletra puławska 845loco puławy,saletrzak tarnowski 690zł loco tarnów kontrakt sprzedany

Zostało mi troche Z.Ch. Siarkopol i kędzierzyna oraz police.Włocławka brak

saletrzak,salmag 710

saletra 850zł loco kędzierzyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z opinią ze zborze jest drogie, no dobra moze w miare. Ale zboże napweno nie za nawozami. To jest małe przegięcie :angry: :angry:


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Słyszałem że u mnie za jakoś tydzień cena nawozów ma pójsć w górę o 60% dlatego musze kupić już teraz ,cena to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

pod korzeń u mnie się sypie sol potasową i fosforan amonu - odpowiednio 130 i 170 zł / 100 kg . dramat. nic więcej nie mowie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
pod korzeń u mnie się sypie sol potasową i fosforan amonu - odpowiednio 130 i 170 zł / 100 kg . dramat. nic więcej nie mowie.

no moze w koncu przestac narzekac bo to i tak nic nie da ;) a tylko zdrowie sie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
no moze w koncu przestac narzekac bo to i tak nic nie da ;) a tylko zdrowie sie psuje.

 

On młody to jeszcze jakoś przeżyje.... Tylko jak patrze na mojego dziadka to aż sie ....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mogę dokończyć ? ... noż w kieszeni otwiera ?

 

Ja jak na ojca minę patrzę to się odechciewa robić.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Dokładnie jak napisałeś. Tyle że mój dziadek ma już 70tke i lewa ręka ma tendencje do "chodzenia"......

 

PS Dzisiaj bylem się dowiedzieć po ile u mnie jest N i okazuje się że po 940 PLN/T jeszcze nie tak źle.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Za saletrzak płacę 850pln/t, za Salmag chcieli 890pln/t, lecz niestety nie mieli.... ;) Ale zamowilismy 12 ton saletrzaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas saletra po 1000zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj