Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5536

Nie może być. 250kg mocznika to ponad 100 kg czystego N. Lepiej podziel to na 150 + 100kg


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Np. na pszenicę polecałbym 200-250 kg saletry i 150-200 kg mocznika. Ale przy tych dawkach konieczne jest już skracanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

1470 zł Sól potasowa

 

Dzisiaj brana- w workach

 

Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1331

Polidap 1990

Sól Potasowa 1490

Polifoska 6 1740

Polifoska MAX 1660

Ceny brutto

Bychawa lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Np. na pszenicę polecałbym 200-250 kg saletry i 150-200 kg mocznika. Ale przy tych dawkach konieczne jest już skracanie.

 

Skracałem oczywiście, na ten rok przy takim nawożeniu planowane będą dwa skracania. Jedno skracanie a drugie usztywnienie dawką 0,2 Moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioterek99    0

ja bym poszukał tutaj http://bialchem.pl , bo sam szukałem co prawda nie nawozów a węgla na opał bo sezon się w końcu zbliża powoli, ale widzę, że nawozy też mają to może akurat coś ugrasz z terminami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a to dlatego:

brak konkretnej ilości składników, z jakich składników jak naturalne można uzyskać fosfor? (fosforyty lub mączka kostna o innych nie słyszałem), gdzie polskie normy, certyfikaty z niezależnych instytutów, fosfor jest trudno wymywalny z gleby i trudno się przemieszcza w profilu, na glebach kwaśnych przechodzi w formy niedostępne dla roślin - jednym słowem bajkopisarze

a w jakiej formie wapń?

chcesz to siej, kto bogatemu zabroni?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

W ogóle to jakoś nie widzę jednocześnie wapna i fosforu. To się krzaczy słowem jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

A właśnie, że nie macie racji.... Przecież są tam wszystkie certyfikaty jak i dokładny skład.... Tak, to jest mączka mięsno- kostna pochodząca ze spalania z dodatkiem wapna... Dlaczego wapna? Ponieważ weszły nowe normy i firmy utylizujące muszą je dodawać, aby "skazić" mączkę, by nie nadawała się do komponowania pasz...

Jak mówiłem u nas już próbowało paru. Robili badania i wszystko ok. jak też i rośnie ładnie. Wcale nie trzeba być bogatym, bo cena to ok. 700zł/ t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ale te certyfikaty ta firma wystawiła sobie sama, a skład mówi tylko o min. ilości fosforu. podaj konkretnie co się zmieniło w badaniach, jak zawartość fosforu wzrosła. wapno to zapewne tlenek który nadaje się na ciężkie gleby - nie jest uniwersalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Polifoska 6 po 1780 brutto ale sprzedawca proponuje mi jakiś nawóz npk 8-19-29 po 1600 brutto. Możecie coś powiedzieć o tym nawozie? Stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

NPK 4-15-30 +4 siarki za 1380zł/t worki 50 to dobra cena?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma takiej opcji by przy dzisiejszych cenach płodów rolnych stosowanie nawozów potasowych i fosforowych było ekonomicznie uzasadnione. 

W związku z tym nie radze brać ich w kredyt.  Za własne srodki , owszem, bo kto bogatemu zabroni.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tu nie trzeba żadnej argumentacji,nawozy są o połowę za drogie lub zboże za tanie również o połowę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Argumentacja drogi kolego jest. Sypiąc sam azot urośnie nam 3-4t, dorzucając polifoskę 6 200kg mamy 2 t więcej. Wychodzi tona zysku z zastosowania nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj