Polecane posty

kissmy...    67

dzisiaj zauważyłem, że mój importowany fosforan amonu (12-52) ma 50% fosforu rozpuszczalnego w wodzie (w polidapie 18-46 jest to odpowiednio 41%), także teoretycznie jest to lepszy nawóz,

 

ile płaciliście w lutym za kizeryt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ceny nawozów w górę pszenica w dół . . . saletra zakup w grudniu 1230 brutto worki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Czy ktoś z was stosował może nawóz importowany NPK+ S 8- 20- 30+ 3? Ponoć jest pochodzenia rosyjskiego/ litewskiego. Nie jestem przekonany co do importowanych nawozów i chciałbym żeby ktoś powiedział co się dzieje po zastosowaniu. Cenowo kształtuje się bardzo dobrze, bo chcą za niego 1550zł/ t. W porównaniu do polifoski 6 oszczędność 400zł na tonie. Jest to nawóz w jednej kapsułce o kolorze zbliżonym do polskiej soli potasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0
Napisano (edytowany)

8-20-30 polecam rozpuszczalność i przyswajalność praktycznie jak w polifosce a cena lepsza sprzedałem tego jakies 500t i klienci zadowoleni

Edytowano przez hh600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0

obsługuje ten rejon :) daj kome na PW to jutro pogadamy :) 8-20-30 jest w sokółce na składzie... postaram sie załatwić kontakt do kogos kto to wypróbował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56
Napisano (edytowany)

czyli skad jestes? wlasnie w sokólce mam po 1540zł/t i się wacham co do zakupu, cena kusząca :D

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

odnośnie importowanego wieloskładnika to słyszałem ostatnio o przypadku rolnika, który nabył towaru kilkaset ton po 1600zł i okazało się, iż prawdopodobnie jest to zgranulowany osad z oczyszczalni ścieków, którym wniósł znaczną ilość metali ciężkich, mam nadzieję, że to tylko bujna wyobraźnia dziennikarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Prawie dzisiaj w lokalnej gazecie czytam, że polscy rolnicy nie kupują polskich nawozów tylko wybierają sporo tańsze importowane, czym budzą niezadowolenie polskich producentów.... heh dobre. Ci polscy producenci, widać mają dalej rolników za mało myślących chłopów oderwanych od pługa którzy łykną wszystko co im sie da bo pewno wyszli z założenia że i tak muszą kupić to po co obniżać ceny. Skoro nas nie szanują to niech się nie dziwią z takiego stanu rzeczy, jakoś mi sie nie widzi zasuwać tylko po to aby managerowie mogli się pochwalić wysokim wykonaniem swojego budżetu, nawet ta obniżka o 100zł za polifoske to uważam za jakiś żart. To nawóz przywieziony z Litwy potrafi być jeszcze tyle tańszy od naszego, a oni dalej stoja przy swoim, żeby za parę miesięcy się nie obudzili z ręką w nocniku czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

http://www.agronews....kedzierzyn.html

 

Tańsze zagraniczne nawozy to zagrożenie dla krajowych producentów - jak prezesi zarabiają miliony to co tu się dziwić że nawozy kosztują krocie?

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Skonsolidowali się i myśleli, że będą nas trzepać jak im sie będzie podobało, a teraz pewno polecą do polityków o zwiększenie ceł importowych znając ich. Jesienią dałem tylko połowe dawki NPK bo po takich spadkach cen zbóż nie obniżyli cen nawozów, o przepraszam obniżyli po zasiewach, jak dla mnie to był policzek. Po cichu liczyłem, że w zimie pójdą jeszcze po rozum do głowy ale widać nie więc trzeba się rozglądnąć za importowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

saletra polska 1300

saletrosan 1190 big bag

dodam ze z Pulaw

ceny brutto

dobrze ze dzieki operatywnym przedsiebiorcom mamy dostep do wschodnich nawozow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

kissmy... oszuści są wszędzie a pod wschodni npk łatwo się podszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Czy ten rolnik, który kupił kilkaset ton słyszał o badaniu nawozu? Przy takiej iloci kilkaset zł mozna by jednak odżałować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,potrzebuję informacji kto jeszcze oprócz firmy "ARGOL" w Jasienicy prowadzi sprzedaż nawozów w okolicy Bielsko-Biała,Żywiec.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ceny brutto z dzisiejszej faktury, firma D****l Rypin (zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi.

Sól potasowa '50kg - 1450zł

Polidap '50kg - 1970zł

Mocznik '50kg - 1480zł

Saletra Amonowa '50kg - 1285zł

Satetrzak Tarnów '50kg - 1120zł


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Sytuacja na rynkach międzynarodowych.

 

Największy na świecie producent soli potasowej Uralkali sprzeda Chinom potas o 24 proc. taniej niż przed rokiem. Uralkali zawarł z Chinami kontrakt na dostawę 700 tys. ton potasu po cenie 305 dolarów za tonę. Cena pokrywa koszty transportu. Umowa dotyczy dostaw w pierwszej połowie tego roku. Odbiorcą jest czołowy chiński koncern agrochemiczny CNAMPGC. Rok wcześniej kontrakt Uralkali z Chinami opiewał na cenę ok. 400 dolarów za tonę. W 2013 roku notowania potasu jednak znacznie spadły. Natomiast w roku 2012 cena wynosiła około 1000 dolarów za tonę. Uralkali odpowiada za 20 proc. globalnej produkcji.

 

Tona mocznika z dostawą na pokład (FOB) kosztuje na rynkach międzynarodowych 320-330 dolarów i jest o 20 proc. niższa niż rok temu, kiedy płacono za nią około 400 dolarów.

 

W amerykańskich portach tona siarki kosztuje ok. 100 dolarów, gdy latem było to 60 dolarów. To efekt sytuacji na rynkach światowych.

Ceny siarki osiągnęły wysoki poziom w Chinach po tym, jak pojawiły się problemy z produkcją na Środkowym Wschodzie.

W tym roku Chiny zwiększyły import siarki o 8 proc., głównie z Iranu, Kazachstanu i Korei.

Do góry idą też ceny fosforu i analitycy spodziewają się ich wzrostu w pierwszym kwartale tego roku. Będzie to jednak uzależnione od cen na rynku siarki i rozwoju sytuacji w Indiach, które kupują najwięcej fosforu.

 

W Polsce jak zawsze i ze wszystkim, jesteśmy (tzw. zwykli ludzie) wykorzystywani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Macie może jakiś spis hurtowni nawozów rolniczych w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj