Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
. Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie inflacja nas zżera, i to rok w rok. Dziwi mnie tylko dlaczego nie jest liczona inflacja dla poszczególnych gałęzi gospodarki. Jak by nie patrzeć to na naszym podwórku jest dwu cyfrowa. Moim zdaniem 15% >...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

to nie kupujcie nawozów i ciągników to ich cena spadnie... :P rozmowa nie dąży do niczego. Wracając do tematu NPK z litwy ma iść do góry od lutego, ogólnie to tanie nawozy to już były :P A co do rozpuszczalności wschodnich NPK to ten z litwy nawóz rozpuszcza się tak samo dobrze jak poli 6 i nie pierdzielcie tu bo ma nawet certifikat WE czy jak to się nazywa a i w polu czy na łące po dwóch większych deszczach się rozpuścił, więc o co kaman ? mówię o litewskim 8-20-30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a ja i kolega pisał o blendingi 5-20-30 sprzedawany miedzy innymi prze bialchem (plonovit) pakowany w 50kg a sa róniez oryginalne BB z litwy nie pamietam teraz nazwy producenta - mieszacza :) I to nie jest jedna granila jak polifoska 6


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Znalazłem FV z 1999 roku i tak pszenica sprzedana po 610zł/t z dopłatą agencyjną a saletra kupiona z Braniewa tzw ruska za 8800 zł za 24tony a sól potasowa 240zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja sprzedawałem pszenice po 670 niestety .. a nowozy azotowe bez wiekszych zmian jak reszta

 

przed wczoraj przywieźli mi nasiona kukurydzy i dziwne co roku nawóz do góry a w tym tak spokojnie z tym .. jak sie pytałem sprzedawcy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

saletrosan 1070 netto zamówiony

litewski nawóz wieloskładnikowy 8-20-30 1478 brutto i gwarantuje że niczym nie różni się od naszej, bo nie jest to mieszanka jakichś tam plonvitów tylko jedna granula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Znalazłem FV z 1999 roku i tak pszenica sprzedana po 610zł/t z dopłatą agencyjną a saletra kupiona z Braniewa tzw ruska za 8800 zł za 24tony a sól potasowa 240zł/t

ja w tym roku gospodarzyłem samodzielnie 2 lata i potwierdzam tak było a pamiętam ze ropa kosztowla ok.1,70 a opalowka 75 gr o to byly czasy bez papierologi straszenia kontrolami chcieli unii a my mamy za swoje znaczy się za ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

już te czasy nie wróca, wszystko ogarnia globalizm, rynek światowy i demokracja wg ?USA czyli bogaty ma okradać biednego

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Naprawdę nie rozumiem waszego narzekania, przecież teraz mamy dopłaty. Sam mam niewielkie gospodarstwo około 23 ha. Zawsze jak tylko dostanę dopłaty od razu kupuję całość środków do produkcji. Nawozy, paliwo, folię, nasiona. Wszystkie rośliny są bardzo dobrze nawożone i rok rocznie mogę się pochwalić naprawdę dobrymi plonami. Wiadomo że jak chce się żyć z dopłat to inna sprawa. To tak trochę odbiegając od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

NPK 7 20 30 z importu 1530zł/tona. Poda mi ktoś numer do firmy z woj. lubelskiego odbierającej worki po nawozach i folie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to nie kupujcie nawozów i ciągników to ich cena spadnie... :P rozmowa nie dąży do niczego. Wracając do tematu NPK z litwy ma iść do góry od lutego, ogólnie to tanie nawozy to już były :P A co do rozpuszczalności wschodnich NPK to ten z litwy nawóz rozpuszcza się tak samo dobrze jak poli 6 i nie pierdzielcie tu bo ma nawet certifikat WE czy jak to się nazywa a i w polu czy na łące po dwóch większych deszczach się rozpuścił, więc o co kaman ? mówię o litewskim 8-20-30

http://skladrolny.pl/pl/p/NPKS-8-20-30-3/468 o tym mówisz? Mam pytanie czy ktos handlował z tym "składem rolnym"?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

Naprawdę nie rozumiem waszego narzekania, przecież teraz mamy dopłaty. Sam mam niewielkie gospodarstwo około 23 ha. Zawsze jak tylko dostanę dopłaty od razu kupuję całość środków do produkcji. Nawozy, paliwo, folię, nasiona. Wszystkie rośliny są bardzo dobrze nawożone i rok rocznie mogę się pochwalić naprawdę dobrymi plonami. Wiadomo że jak chce się żyć z dopłat to inna sprawa. To tak trochę odbiegając od tematu.

 

Od kiedy gospodarstwo 23 ha jest niewielkie jak w skali kraju 70% gospodarstw posiada do 10 ha. Oczywiście większość użytkowników AF gospodarują na większym areale więc dla nich to jest niedużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Witam ,znalazłem ogłoszenie w lokalnej prasie ;nawóz holenderski ;NPK 8 25 24 .Siarka 9 procent, magnez 17 procent, wapń 10 procent,nawóz idealny pod zboza .Dzwoniłem do faceta i twierdzi ze te składniki w podanych ilosciach znajdują sie w nawozie ,pytanie czy ktos miał do czynienia z tym nawozem i czy jakos mozna sprawdzic skład ,aha cena 1750 zł brutto,facet rozwozi ten nawóz po gospodarstwach

 

W piątek kupione

Saletra amonowa Puławska 1300 zł/t

Mocznik 1480 zł/t

Sól potasowa 1450 zł/

woj. Świętokrzyskie powiat Opatowski

U kogo kupowaleś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Od kiedy gospodarstwo 23 ha jest niewielkie jak w skali kraju 70% gospodarstw posiada do 10 ha. Oczywiście większość użytkowników AF gospodarują na większym areale więc dla nich to jest niedużo.

 

Ale to nie ma żadnego znaczenia, przecież takie gospodarstwo 10 ha ma dwa razy mniej kosztów na uprawę niż moje. Nie chodzi mi tutaj o wielkość tylko żeby rolnicy nauczyli się że te pieniądze dostajemy na środki do produkcji a nie jak to się czesto widuje, przynajmniej w mojej okolicy, nowy samochód itd. Powstaje wtedy błędne koło. Jak w ziemię nie zainwestujesz to nie będzie plonu, jak nie będzie plonu to i nie będzie zysku. Logiczne.

 

Ja dziś kupowałem nawozy u mnie takie ceny:

Polidap - 1950

Sól potasowa - 1480

Polifoska 5 - 1680

Saletra amonowa - 1280

Saletrzak - 1090

Mocznik - 1470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po ile Kędzierzyńska saletra amonowa u was? Można ją zastosować na 2 dawki azotu na zboża ozime czy lepiej na drugą dawkę jakiś inny nawóz zastosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Policzcie sobie jaki koszt ma małe gospodarstwo na jednostkę produkcji porównajcie z "latyfundiami" i wtedy piszcie dopiero głupoty. Bo dziś wygląda to tak że bogaty zabiera biednemu często nawet okrada w dodatku , a biedny na dodatek ma jeszcze utrzymywac w dodatku bogatego ...

Edytowano przez renovoltage
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

NPK 7 20 30 z importu 1530zł/tona. Poda mi ktoś numer do firmy z woj. lubelskiego odbierającej worki po nawozach i folie?

Worki po nawozach ma obowiązek odebrać sprzedawca i jeszcze pokwitowanie wystawić B)

 

Ale to nie ma żadnego znaczenia, przecież takie gospodarstwo 10 ha ma dwa razy mniej kosztów na uprawę niż moje. Nie chodzi mi tutaj o wielkość tylko żeby rolnicy nauczyli się że te pieniądze dostajemy na środki do produkcji a nie jak to się czesto widuje, przynajmniej w mojej okolicy, nowy samochód itd. Powstaje wtedy błędne koło. Jak w ziemię nie zainwestujesz to nie będzie plonu, jak nie będzie plonu to i nie będzie zysku. Logiczne.

 

Ja dziś kupowałem nawozy u mnie takie ceny:

Polidap - 1950

Sól potasowa - 1480

Polifoska 5 - 1680

Saletra amonowa - 1280

Saletrzak - 1090

Mocznik - 1470

Kolego a gdzieś Ty to wyczytał że pieniądze są na środki produkcji z dopłat bo wszędzie trąbią że mają rolnikom zrekompensować utracone dochody a odnośnie cen nawozów to coś ciasno na rynku się robi bo przed chwilą miałem ofertę na Polifoskę 8 po 1800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Nigdzie nie wyczytałem, ale można to tak nazwać, kto jak wykorzysta te dopłaty to jego sprawa. Natomiast ja od kilku lat już robię tak że przeznaczam wszystko co do złotówki na środki produkcji dzięki czemu wypłaty za mleko zostają mi w kieszeni. To chyba dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nie sądze że dobre bo jak są dopłaty to właśnie wszystkie środki drożeją jakbyś za mleko kupił środki produkcji miałbyś taniej a dopłat by Ci więcej w kieszeni zostało ;) A tak na serio to nie ma znaczenia co z tymi pieniędzmi zrobimy czy zainwestujemy czy przepijemy dla państwa chodzi oto byle ten pieniądz wrócił do gospodarki czy do banku na niski procent B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witam ,znalazłem ogłoszenie w lokalnej prasie ;nawóz holenderski ;NPK 8 25 24 .Siarka 9 procent, magnez 17 procent, wapń 10 procent,nawóz idealny pod zboza .Dzwoniłem do faceta i twierdzi ze te składniki w podanych ilosciach znajdują sie w nawozie ,pytanie czy ktos miał do czynienia z tym nawozem i czy jakos mozna sprawdzic skład ,aha cena 1750 zł brutto,facet rozwozi ten nawóz po gospodarstwach

 

 

U kogo kupowaleś?

On nazywa sie complex poli K? ja cos takiego brałem jesienia i zastanawiam sie czy teraz tez nie brac, skład cudowny tylko czy im wierzyc??? napisz mi na PW nr do tego goscia zobaczymy czy to jest ten sam.

ja proponuje wziąśc fakture i zawieść próbki do laboratorium jak okarze sie ze jest swałszowany skład to do sadu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj