Polecane posty

mati15196    2

saletra pulawska 1280zl

mocznik pulawski 1500zl

tarnogran 1080zl

saletrzak z borem 1114zl

sol potasowa 1500zl

woj mazowieckie powiat lipski

wczoraj kupione

Edytowano przez mati15196

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

To ładnie was kasują , ja mam mocznik zamówiony 1300 z groszami...

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Wszystkie za i przeciw, no i cena oczywiście. Zastanawiam się czy nie lepszy będzie kizeryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

http://www.bialchem.pl/nawozy.html stosowaliscie juz te nawozy?

to jest import - rosja, białoruś - normalne nawozy, kiedyś je stosowałem (brałem bezpośrednio z wólki), w tym roku kupiłem NPK 5-20-30 - podobny skład do polifoski 6, a wychodzi taniej (ponad 400zł różnicy na tonie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

@aro1975 tylko ciekawe jak jest z rozpuszczalnością składników w tym nawozie NPK który kupiłeś. Osobiście jeśli warunki na to pozwalają do nawożenia PK stosuje Polidap i sól potasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

posiejemy zobaczymy :), myślę że nie będzie problemu - kupiłem go pod owies więc będzie wymieszany z ziemią, pod oziminy i rzepak dawałem polifoskę 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ponawiam ktos stosował Wigor S na wiosnę? jakie rezultaty? daje się to posiać rozsiewaczem w takich dawkach jak zalecają np 20kg/ha? jaka jest tego masa kg/l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Dzisiaj zakupione:

- siarczan amonu granulowany - 1020 zl/ tona brutto

-siarczan magnezu siedmiowodny - 1000 zł/tona brutto

 

Rolmasz Sławno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

@aro1975 tylko ciekawe jak jest z rozpuszczalnością składników w tym nawozie NPK który kupiłeś. Osobiście jeśli warunki na to pozwalają do nawożenia PK stosuje Polidap i sól potasową.

Rozpuszczalność taka sama jak fosforanu i soli bo to jest nawóz na zasadzie zmieszania tych nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to chyba jestes kolego w błedzie. NPK blending wschodni oparty jest na soli i superfosfacie z dodatkiem fosforanu. Rozpuszczalnos nie porównywalnie gorsza niz fosforanu. Wiem bo stosuje ten NPK od kilku lat dobry jest pod oziminy, ale nie ma efektu sypiac go powierzchownie np. na łaki. JAk dam sól i fosforan to widac ze było siane, a po NPK lipa była i tyle. tak od 2 lat wróciłem do mieszania soli i fosforanu na łąki a jak mieszam nawóz agregatem z ziemia to daje NPK-a, Kukurydza tez na nnim łądnie rosła tylko miałą problem w poczatkowych fazach z brakiem fosforu póznij juz bylo ok. Dlatego tez wróciłem do soli rzutowo i fosforan w dozownik


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

to teraz wiem już dlaczego w każdej parti nawóz inaczej wygląda.Raz więcej czerwonego a raz Więcej białego w workach. myślałem że w zależności jaki mają fosoran to uzupełniają solą czerwoną i białą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Rozpuszczalność taka sama jak fosforanu i soli bo to jest nawóz na zasadzie zmieszania tych nawozów.

 

Nie zgodzę się, przeczytaj sobie jaka część procentowo rozpuszcza się w wodzie. Przeważnie w tych tańszych nawozach większa część fosforu rozpuszcza się w kwasach mineralnych co zmniejsza dostępność dla roślin zaraz po wysianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Witam

Przepraszam, że przerwę, ale czy zauważyliście jakie ceny nawozów były na początku tematu, a jakie ceny tych samych nawozów są teraz, jest różnica, nie ?

Czemu tak drogo, co się w tym kraju dzieje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No fakt zboże poszło o około 50-80 % do góry a nawozy 100-130 % no to chyba i tak jestesmy do tyłu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
. Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

albo inaczej sobie policz

ile musiałeś kiedyś sprzedać pszenicy żeby kupić ciągnik :P a ile musisz teraz sprzedać :P

Wszystko jasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

ok. 20 lat temu za 14,3 t/pszenicy kupowaliśmy 1 ha ziemi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj