Polecane posty

XTRO    1530

Dziś byłem na pewnym szkoleniu i tam dostałem ofertę handlową:

Saletrzak 1080zł

Saletra 1280zł

Mocznik 1460

Polidap 2100

Sól pot. 1560

Fosforan import (big bag) 1825

Mocznik import 1485

Polifoska 8" 1920

NPK 8-20-30,3S(big bag) 1690

WapMag 460zł

i wiele innych...

 

Spółdzielnia rolnicza Rol-Kąt ok.Komarówki Podlaskiej

 

Ceny jak dla mnie jeszcze przystepne...

 

 

o proszę, a skąd kolega ? :D ja byłem tydzień temu na szkoleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

Gmina Drelów, pewnie te szkolenie z ODRu było :P

ażeby szanowni moderatorzy nie karali mnie % za spam nie na temat to podaje lokalizację dla @kizaka - Północna Lubelszczyzna a co do transportu to nie wiem

popaczajcie na ich stronie klik

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

dziś wziąłem cennik:

mocznik - 1640

saletra amonowa 34% - 1320

rsm 32% - 1130

polifoska 8 - 1920

polifoska 6 - 1920

polidap - 2100

sól potasowa - 1822 (vat 24%)

1600 (vat 8%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Też kupiłem

Saletrzak 1070

Saletra 1300

Mocznik 1500

Polidap 2080

łódzkie ceny brutto ilości małe 3,5 tony wszystkiego

Edytowano przez MARAKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Co myślicie o tym co dziś mówili w naszym ulubionym agrobiznesie? Mianowicie że rolnicy decydują sie na zakup tańszych, importowanych ze wschodu nawozów przez co jest zastój krajowego towaru i żeby temu zapobiec producenci musza obniżyć ceny.

Swoją drogą te wschodnie faktycznie są TYLKO tańsze czy działanie i przyswajalność składników jest również 'tańsza'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

marulekk wyczyść skrzynkę bo nie mogę Ci wysłać wiadomości ;)

 

wiadomo coś jak będą się zachowywać ceny nawozów ? do góry czy się utrzymają? ma ktoś jakieś info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

saletra1240,tona

mocznik1500/tona

saletroson26 1200/tona

saletrzak27/1150/tona

na warmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ceny pójdą w górę niech rolnicy dostaną pieniądze z uni to od razu ceny podskoczą o kilkadziesiąt złotych. A jak wiadomo nie każdy może sobie pozwolic na zakup nawozów ze wschodu ponieważ tam zazwyczaj idą ilości samochodowe a mniejszym rolniką nie potrzebna jest taka ilość dlatego i tak będą zmuszeni iść do lokalnych sklepów .

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

to akurat u ciebie ale nie każdy tak ma :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja w tym roku na wiosnę brałem mocznik z importu i nie jestem z niego zbytnio zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

a czemu jeśli można wiedzieć ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

saletrzak 27N-104 saletra am 34 N -124 mocznik 46 N-148 polifoska 6 i 8 - 185 ale ja zamiast polifoski biorę sól potasową i fosforan litewski wychodzi ponad 200zł taniej na tonie od polifoski woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

na tonie może taka ale w czystym składniku jak się prezentuje ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Panowie po ile chodzi w tej chwili RSM 32 lub 28? Bo przymierzam się kupić całą cysternę 24T


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

a czemu jeśli można wiedzieć ?

 

 

jakoś zdawało mi się że jest gorszy efekt po nim niż po polskim, no chyba że ten rok taki się trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

u mnie można kupić z importu mają na placu w ilosci jakiej kto chce

 

Ale cena pewnie niewiele mniejsza od krajowego nawozu? pośrednik też musi zarobić


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

jak wymieniałem pszenice na nawóz 3tyg temu to był w cenie 1330zł/t mocznik BB a krajowy w workach 50 kg 1410 a w 25 1430zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

fosforan amonu 190 a importowany 170 (Fazot, łódzkie) także różnica w cenie nie taka mała. Poza tym:

saletra - 123 - bez różnicy czy 34% czy 32%, BB lub worki

salmag z borem - 112

polifoska 6 - 178

sól potasowa - 147

superfosfat - 142

mocznik - 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Panowie po ile chodzi w tej chwili RSM 32 lub 28? Bo przymierzam się kupić całą cysternę 24T

 

Taniej na 1kg czystego N wychodzi 32%, jeżeli masz gdzie składować to polecam taki (krystalizuje się przy ok. 0*C), zawsze możesz rozwodnić do pierwszych zabiegów na 28, aby w przewodach się nie krystalizował. Dzisiaj zamówiłem 32 po 915zł netto/t (agropunkt), szkoda tylko, że tyle czekałem, bo kilka dni temu był po 890zł netto u osadkowskiego, teraz jest po 935 netto u niego (ogólnie ceny ma teraz nieciekawe, wszystko strasznie zdrożało wzgl. innych dostawców). Pytałem się też w lokalnym chempeście, ale u nich 1000zł netto/t cena początkowa i się targuj dalej, podziękowałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

No dzięki za info. Ja właśnie czekam na ofertę z Agroloku. Lokalny sprzedawca proponował mi RSM32 po....1320 zł brutto!! Wyśmiałem go po prostu:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

U mnie podobnie z ceną RSMu, lokalny sprzedawca z miesiąc temu jak pytałem miał po 1380zł, do tego niby płacisz za RSM 32% ale ja daje mu max 30%, a to dlatego że w tym roku kupiłem początkiem marca u niego, później chwyciły mrozy ze 2 tygodnie dochodzące do -15st i nic się nie skrystalizowało w beczce.

Za mało pola mam (10ha obsiane) by zamawiać większe ilości i bardzo poważnie się zastanawiam nad zrobieniem sobie samemu w beczkach RSMu z saletry i mocznika, bo i tak wyjdzie znacznie taniej niż kupować u tego sprzedawcy ten RSM. Spróbowałem w tym roku RSMu i nie chce z niego rezygnować, efekty bardzo ładne są. KOSem który posiadam, saletry tak dokładnie nie rozsieje, do tego mam sporo kliniastych pół i tu opryskiwacz sprawdza się znakomicie.

Na razie zrobiłem próbę w bańce 20L rsm28% i nawozy rozpuściły się bez problemu po paru minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Mi w tym roku RSM kupiony końcem bodajże lutego, bardzo mocno się skrystalizował już po 2 tygodniach, więc Twój musiał być niestety oszukany... Byc może ta cena, 1320zł brutto tyczy się 1m3, a nie 1t RSM-u. Np licząc RSM po 915zł netto/t, 1320kg (1m3) w takiej cenie wychodzi 1270zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

 

 

jakoś zdawało mi się że jest gorszy efekt po nim niż po polskim, no chyba że ten rok taki się trafił

 

 

możliwe że rok się trafił w tym roku wody było opór i większość składników poszło z wodą zamiast do rośliny


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj