Polecane posty

Seba8080    1

ja kupiłem po

mocznik 1400

saletrę 1200

polidap 2090

amofoske 1485

mówią ze od poniedziałku azotowe o 50 w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Przy małych ilościach to takie ceny są nawet 500 zł drożej na tonie lepiej się dogadać z sąsiadami i kupić 24t wtedy każdy przywiezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

w kazgodzie biorę opryski i jak się dogadasz to i za parę miesięcy możesz kasę zaplaćic a jaka cena saletry w kazgodzie na dziś ??

 

w kazgodzie biorę opryski i jak się dogadasz to i za parę miesięcy możesz kasę zapłacić a jaka cena saletry w kazgodzie na dziś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

w kazgodzie biorę opryski i jak się dogadasz to i za parę miesięcy możesz kasę zaplaćic a jaka cena saletry w kazgodzie na dziś ??

 

w kazgodzie biorę opryski i jak się dogadasz to i za parę miesięcy możesz kasę zapłacić a jaka cena saletry w kazgodzie na dziś ??

 

Ja w Kazgodzie kupuje od prawie 15 lat zarówno opryski jak i nawozy tylko saletry od nich jeszcze nie kupowałem :D i co do terminu zapłaty wiem jak to wygląda za nawozowy wieloskładnikowe ale za saletrę podejrzewam że są inne krótsze terminy zapłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Ekonomika przemawia za kupnem mocznika ale czy to dobry nawóz pod ziemniaki i na zboża ozime

1kg N w moczniku 3zł a w saletrzaku 3.74zł to jest spora różnica ale czy mocznik zastąpi saletrzak i saletre

Jaka jest wasza opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Też zastanawialem się nad kupnem samego moczniku bo w tym roku cenowo wychodził najtaniej jednak nie do wszystkiego się nadaje i

najbardziej zakwasza ziemię. Dlatego kupiłem też saletre i saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

saletra 1240 brutto big bag, 1260 brutto 50kg, saletrzak 1160 brutto, lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Pod ziemniaki mocznik będzie dobry ale pod zborza w pierwszej dawce musi być saletra a puźniej mocznik może być

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

ja pierwszą dawke prawie zawsze mocznika daje jak zboże ozime dobrze wygląda to można mocznik w pierwszej dawce stosować poniewż jest jeszcze powolny wzrost roslin i dosyc niskie temp. wiec rośliny wolno pobierają azot a mocznik działa dłużej tak profesory nawet piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Na pierwsza dawke mocznik to wielka pomylka. Pierwsza dawka idzie bardzo wczesnie wiec temp jest bardzo niska a nawet ponizej zera na zamarznieta glebe. Mocznik dziala powyzej temp. 8 stopni Celsjusza wtedy to zaczyna dzialac enzym ureaza ktora go rozklada. Wiec mocznik w pierwszej dawce to wielkie nieporozumienie chyba ze ta dawka jest pod koniec kwietnia-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek19888    0

Ja kupowałem teraz dwa wózki z Chemirolu, przywozili 26 listopada., Yara Bela Extran 27 i kosztował 945zł netto z dostawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

A ile tej saletry sypiecie na pszenice w pierwszej dawce i czy lesza biała czy wapniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Saletrę wapniową stosuje sie do nawożenia w fazie kłoszenia.Na pierwszą dawke idzie amonowa w dawce 200-250 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendreks    0

Saletrę wapniową stosuje sie do nawożenia w fazie kłoszenia.Na pierwszą dawke idzie amonowa w dawce 200-250 kg

Tylko ta wapniowke to stosojesz dolostnie czy poglownie?Ja zwsze stosowalem saletre amonowa na pszenice w jednej dawce na wiosne lub max w dwoch jedna wiosna druga poczatek koloszenia. Czy jest sens dzielic azot na trzy dawki?

Pytam bo w zbozach to zbyt wielkiego doswiadczenia niemam, a chcialbym zeby to jakos wygladalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Saletry wapniowej nie stosuje.Wiem tylko do czego się nadaje.Działa ona krócej od amonowej.Pisałem o nawożeniu pogłównym.Sam nawoże amonowa w dwóch dawkacz.Druga dawka w fazie drugiego kolanka.Sensowne jest dawkowanie na trzy razy jeśli zależy na parametrach jakościowych.Przenieśmy się lepiej do tematu o nawożeniu

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

saletra amomowa 1100 netto 24 tony kupiona w minionym tygodniu.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja dzisiaj kupiłem saletrę 34%N w BB za 1215 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Saletra amonowa Anwil Cena 1210 zł/tona

Canwil Saletrzak Cena 1090 zł/tona

Luboplon wapniowo-magnezowy 570zł/tona

 

Ceny Brutto...

 

Nawóz Kupiony 14.11.2013 Myślę że dobra cena :)

Edytowano przez KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj