Polecane posty

aro1975    324

do to ceny ze starych dostaw

mocznik puławski kupowałem 1400netto/t i w hurtowni u kuczyńskiej widziałem w podobnej cenie

chciałem kupić nawozy pod wiosenne zasiewy to koleś stwierdził żeby nie brać bo ceny nawozów mają tendencję spadkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

A gdzie kupić taniej nieduże ilości w niższych cenach południe województwa łodzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

siarczan amonu 815 zł/ tona netto. Z tego co widze fosforan na dzisiaj jest już w Szczecinie dużo tańszy i mozna go kupić za 1680 netto loco szczecin. Saletra Włocławska 1080 odbiór własny, 1110 netto z przywozem ( środkowe pomorskie). Łączcie zamówienia i kupujcie jak najtaniej całymi samochodami. Mocznik rosyjski w Sokółce po 1130 netto. pozdrawiam.

 

dlaczego stosujesz siarczan amonu? i z jakiej giełdy masz te ceny? odnośnie do mocznika to jestem przekonany, iż bezpieczniej jest dorzucić te 100zł do polskiego i wesprzeć troszeczkę azoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Firma UROPOL , lub trochę drożej z transportem AGROS Elbląg . Obie firmy handluja rosyjskim mocznikiem.

 

dodatek siarczanu stosuję pod żyto ze względu na siarkę ale też na zasilenie przedsiewne azotem. Odrobinę jesienią i trochę wiecej wiosną. Jest to ta sama forma azotu amonowego a w fosforanie 12/52 jest go trochę mało. W tym roku wypróbuję wiosną saletrosan.Jest to zgodne z badaniami zasobności słabych gleb które posiadam. Odnośnie pytania z jakiej giełdy? Nasze posty się mineły w czasie pisania. Otóż nie giełda lecz stały serwis mailowy z powyższych firm w których często kupuję a oni na bieżąco ślą do mnie swoje oferty. Skoro informują mnie o cenach , nic nie stoi na przeszkodzie aby się z Wami podzielić informacją. Wynegocjowałem wcześniej dobrą cenę na wapno i koledzy podpinają się pod moje zamówienie . mają niską cenę a ja fory na przyszłość. podane przezemnie ceny mogą w róznych okresach rosnąć lub spadać , tak zachowywały sie w ubiegłym roku azotowe , zwłaszcza te z importu. Wspieranie naszych firm nawozowych często mija się z celem. Sól potasowa i tak jest sprowadzana przez Police z Białorusi, więc Police sa tylko pośrednikiem.Podobnie fosforan amonu który jak wieść niesie też jest tylko przepakowywany w Policach. Co do azotu to mam bardzo niemiłe wspomnienia co do relatywnego zachowaniawytwórców. Kiedy idzie eksport to nie chcą cię znać, windują ceny a odbiorca krajowy jest nikim, któremu winduje się ceny i strzyże go jak barana. Każdy niedobór azotowych na rynku jest okazją do podwyżek. Pomyślcie co by się działo gdyby nasi producenci nie czuli presji nawozów ze wschodu i południa europy. Osobiście też wolę nawozy polskie ale pod warunkiem przystępności i realności cen. Obecnie dodanie 100 zł nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Orientuje się ktoś czy jest już dostępna saletra z Anwilu ( bo dłuższy okres stali z produkcją) jak cenowo? I może zna ktoś ceny z Yary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Właśnie co z tą saletrą? Miałem obiecaną po 1200 brutto u lokalnego sprzedawcy z rozładunkiem na podwórko. teraz w okolicy wołają już po 1300 brutto a ja nie mam ani nawozu ani faktury i zaczynałem się martwić bo koleś mnie zwodził gadką że nie mają odbiorów i jak tylko fabryka ruszy nawóz będzie. Myślałem że ściemnia ale chyba jest coś na rzeczy. Nie wiem czy to dobra cena, jest zawsze te 20-40 złotych mniej niż było u innych w okreśie jak ją ustaliłem, a całego samochodu nie wezmę bo to zapas na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Orientuje się ktoś czy jest już dostępna saletra z Anwilu ( bo dłuższy okres stali z produkcją) jak cenowo? I może zna ktoś ceny z Yary?

Yara 5-10-25 -1678zł/t

Yara 7-12-25 -1720zł/t

Polifoska 4-12-32 -1770zł/t

Amofoska 4-12-20 -1390zł/t

Mocznik 1730zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Osadkowski ceny netto:

saletra anwil 1100zł/t (ale jej praktycznie nikt nie ma),

tarnów/kędzieżyn 1120zł/t,

polidap 1750zł/t

 

mocznik wschód

1180zł/t netto Jabłowo, a dzisiaj jeszcze zjechała ropa i umocnił się złoty, więc zaraz importowany mocznik będzie tańszy od saletry

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja kupiłem saletre kędzierzyn 1060 netto z dowozem na podwórze

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@grego tylko że od twojego województwa/miejsca zamieszkania do Kędzierzyna rzut beretem...

pólnoc lubelskiego detal:

fosforan 2330, sól 1700, poli 8 2130, poli plus 1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to się zgadza bo mam jakieś 100km, za Polifoske 6 płaciłem 2100brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

ja mam lubofoske po 1220 z terminem na marzec do zaplaty jak myslicie drogo czy cena w miare


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

@grego tylko że od twojego województwa/miejsca zamieszkania do Kędzierzyna rzut beretem...

pólnoc lubelskiego detal:

fosforan 2330, sól 1700, poli 8 2130, poli plus 1400

 

Pólnoc lubelskiego czyli gdzie dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ceny netto:

saletra puławy 1080zł/t chemirol,

saletra kędzieżyn 1050zł/t lechpol,

 

macie jakiś tani korn kali? bacząc na fakt, iż w tonie mamy odpowiednik około 240kg kizerytu (po 1000zł/t) to 400kg K2O (z korn kali po 1240zł/t) kosztuje nas 1000zł, natomiast 400kg K2O z soli potasowej (po 1440zł/t) kosztuje 960zł, więc jeśli korn kali będzie 40zł tańszy bądź uwzględni się wyższą cenę kizerytu to korn kali będzie korzystniejszym nawozem niż sól, ale zastanawia mnie dlaczego w okresie, kiedy sól była po 1800zł/t (ubiegłej zimy) to korn kali kosztował 1150zł/t, a obecnie cena jest wyższe, podczas gdy na soli spadła o 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Widze ilości całosamochodowe są duzo tańsze od tych na składach nawozowych, wczoraj dzwoniłem do okolicznych składów i spadków cen nie usłyszałem

saletra 34% 1280 - 1380 brutto

mocznik 1600-1680 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

o tej porze roku to bardziej interesujące są ceny PK niż N. Ale Gdzieś w grudniu mam nadzieję że spadną trochę ceny nawozów azotowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pierwsza rzecz ludzie co wy sie dajecie nabierać na jakieś wapniaki i inne wap magi cena kosmiczna mozna już iść z torbami na samym wapnowanieu cały samochód granulatu około10 tysi to samo wapno w formie sypkiej najlepszej jakośći 2500 zł

druga rzecz npk z lubofosek unifosek to gruz który nie działa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Od wielu lat stosuję nawozy z Lubonia i nie mam o nich złej opini. Owszem zawartość składników jest niższa jak w np polifoskach więc trzeba ich więcej sypnąć na ha ale działają chyba tak samo dobrze. Właśnie dziś rozładowany samochód lubofoski 12-20 po 1050 brutto tona z dowozem na podwórko. Za 3 tyg pójdzie pod buraki na przyszły rok.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ja w tym roku postanowiłem przetestować Yare. Zamówiłem 5-15-30 z terminem na styczeń za +/- 1900zł/tona. Jak myślicie dobra cena?? Polifoska 6 na lokalnym składzie po 2400, to ja gdybym chciał z tej Yary zrobić skład w/w 6 domieszując np. superfosfat, kosztowałoby to z 50 zł. A wapno płaciłem po 75zł/t z transportem - węglanowo magnezowe, CaCo-56%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj