Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nie    2053

ja kupiłem dzisiaj w Ampol Merol polidap po 2220 i korn kali po 1414, worki po 50kg z transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jaka jest sytuacja z saletrą? jest szansa że ceny spadną jeszcze bardziej bo z tego co słyszałem to jakaś "promocja" jest. Mam mozliwość zakupu Kędzierzyńskiej po 1160 brutto czy to dobra cena?

Ceny azotowych nieco spadły ale ceny NPK to jakiś koszmar daje po pół dawki tylko że to już nie pierwszy raz...

Co ciekawe przy tak niskich cenach rzepaku i zbóż popyt na saletre jest i to nie mały, znajomy nie nadąża wozić Tirem a przecież ledwo co się żniwa skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Jak pozbieram z różnych źródeł informacje, to z nawozami różnie jest. Jedni dystrybutorzy mówią, że rynek stoi, drudzy, że się sprzedaje. Więcej jest tych, którym sprzedają się azoty:) NPK - importowane wychodzą taniej. Powyżej ktoś napisał że polidap po 2220, a tego typu nawozy w opolskim można kupić za około 2080. Na szczęście ceny płodów rolnych się odbijają - rzepak po 1510netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tyle że niestety mało który rolnik skorzysta na aktualnym wzroście cen rzepaku. Rok, dwa lata temu się nie wahałem kupować saletre o tej porze ale teraz to mam dylemat, zresztą znajomy hurtownik też zgrzyta zębami bo ma już nakupione sporo. Jeszcze ważne będą ceny qq bo jak te zadołują to kto wie czy nie będzie jeszcze obniżek już producenci mają na to oko

Producenci NPK też mogli by zejść z ceną a nie drzeć z rolnika w żywe oczy bo akurat jest teraz sezon i coś tam rolnik kupić musi pytanie tylko ile tego kupi bo ja napewno mniej przy takiej opłacalności, skoro nie ma popytu to po co tyle produkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Koledzy, po ile u was polifoska 5 lub 6 ? Jeszcze nic nie kupiłem a muszę się pomału rozglądać ale cały czas wydaje mi się że ceny nawozów cały czas w miejscu, czyli dość drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W ostateczności nie będę sypał w ogóle bo pod podorywki poszło ponad 40t/ha obornika. Pewnie polifoska 8 przebija 2200 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

teraz nie obniżą bo rolnicy coś tam zawsze muszą kupić, a jak nie sprzedadzą to będzie płacz i znowu do rządu będą wyciagać ręke, byle się tylko nachapać, oby się to im czkawką nie odbiło jak parę lat temu tak samo windowali i trzymali ceny jak zboża taniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

w swietokrzyskim

polifoska 6 - 2070,

yara corn(7-20-28) - 2050

yaraMila 8-15-30 - 1900

ceny brutto w BB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

To są jakieś żarty, tkpiny, plucie nam w twarz. Cena żyta 400 zł, tona polifoski - 2100. Super interes!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

no kasiorę trzepią saletra w lipcu była 1200zl a teraz juz chcą 1300, a mocznik po 1520 brutto ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

U mnie lubofoska i unifoska 1220. Nie sypnę ani granulki w tej cenie. Pod ozime dam obornik, pod jare łubin rośnie do przyorania na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ile będzie to zbiorę, nawóz nie jest głównym składnikiem urodzaju. Główny składnik wpływający na wysoki plon to odpowiednia pogoda. W tym roku u nas kto sypał i kto poprószył to tyle samo zebrał bo i tak puste kłosy były bo jak runiło to już żółkło i zasychało od nadmiaru wilgoci. Sypnę tylko wapno kredowe granulat po 400zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Rolnik - za 400zł kupisz 4 tony dobrego wapna.

 

jeśli możesz to daj namiary... pytanie czy u mnie w Wielkopolsce z transportem również tak tanio bedzie...

poz tym o jakim wapnie mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

my co 3 lata dajemy zwykłe wapno węglanowe 40%.

3 tony po 40 zł, a ze do kopalni blisko to za transport wołają 20 zł. Wychodzi nas 60 zł na rok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie polifoska 6 na składzie 2130 zł/t o lubofoski i amofoski nie pytałem bo nie sypię wcale PK w tym roku, może obornik w dużej dawce trochę nadrobi. Ciekawe czy plon będzie niższy, okaże się za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj