Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ekozar    7

Tematy połączone

 

Mam pytanie koledzy w jakich firmach Hurtowych kupujecie nawozy i czy można dużo utargować w porównaniu z zakupami na składach .

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Sól potasowa 1750zł

Superfosfat wzbogacony 1680zł

Saletra 1420zł

Saletrzak 1230zł

 

Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

ktoś ma doświadczenie w stosowaniu nawozów z FOSFAN Szczecin? wychodza taniej niż Polickie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

lubofos 12 1030 zł

amofoska 4 1690 zł

amofoska 5 1458 zł

polifoska 6 2025 zł

ceny brutto ilości 24 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Ceny nawozów ciągle do góry a zboża ostro w dół trzeba będzie się dobrze zastanowić w tym roku przed zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Z zakupem nawozów trzeba poczekać producenci nawozów w końcu zrozumieją że zboża i rzepak staniały o 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Przepraszam że nie w temacie, nie wiem gdzie indziej można by zadać takie pytanie. Mianowicie, jakie jest wasze zdanie na temat nawozów Yara dokładnie 7-20-28. Bo dostałem ciekawą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja jeszcze nie słyszałem o cenie na saletrę poniżej 1100zł/t, w maju pojawił się saletrosan po 1000zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

saletra włocławek 1150zł/t (także już po obniżkach),

mocznik import 1350zł/t,

saletrosan 1000zł/t,

fosforan amonu 12-52 1900zł/t,

sól potasowa 1500zł/t

 

ceny na gospodarstwie, głównie Dalgety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

aha dzięki za odp, ja nie wgłębiłem się narazie w temat cen nawozu, suprofos tylko kupiłem 5 12 24+ S za 1300zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

właśnie ceny netto służą do porównań, a skłonność do uznawania wyłącznie cen brutto komplikuje sytuację, szczególnie w przypadku zbóż, dla których obowiązują różne stawki vat, ponadto stawki vat zmieniają się również dla środków produkcji, co utrudnia analizę dynamiki cen nawozów w okresie wieloletnim, jeśli posługujemy się cenami brutto, stąd właśnie powinniśmy posługiwać się wyłącznie cenami netto, bowiem w przeciwnym wypadku niedługo będziemy żonglować cenami na ha, jak niektórzy handlowcy mają w zwyczaju

 

8-20-30 Litwa, 1650zł/t netto na gospodarstwie, Jabłowo (podobno to nie jest blanding)

 

na EWGT wisi oferta:

- saletra amonowa 4 wózki po 1080zł/t powiat nakielski

- saletrzak 2 wózki po 940zł/t powiat nakielski, wszystko netto oczywiście

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Mam to samo 8-20-30 1680zł/t netto transport w cenie. Powiedz mi o co chodzi z tym blandingiem czy może chodzi o blending??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

o blending oczywiście;] wszystko niby w jednej granuli, macie jakieś ciekawe propozycje na polidap, sól potasową i korn kali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj