Polecane posty

Rabe    3

panowie czy możecie dać namiary na jakąś firmę z podlasia mazowsza lub lubelszczyzny która sprzedaje nawozy z opóźnionym terminem zapłaty lub 50/50 bo potrzebuje nawozy pod kukurydzę z płatnością najlepiej wrzesień październik najlepiej na pw

Edytowano przez Rabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Wątpię by jakaś firma na to poszła by dla nowego klienta który przychodzi do nich pierwszy raz dać odroczenie okresu płatności o pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem jaką teraz strategię ma firma Agrolok bo 2-3 lata temu dawali bez problemu tylko dzwonili do sołtysa o opinię czy wypłacalny, ale u mnie każdy uzyskiwał opinię pozytywną (chociaż z jednym nie żyję za dobrze ale co do płatności jest pewny więc spraw prywatnych tu nie mieszałem).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

hehehe opinia sołtysa jest akurat najmniej potrzebna.

większośc firm nie robi problemu.weksel in blanco albo inne zabezpieczenie płatności i masz towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

a możecie podać konkretne firmy czy ktoś korzystał z czegoś takiego i morze przedstawić jakąś opinię

Edytowano przez Rabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Napewno Chemirol sprzedaje z terminami płatności do listopada nawet. Podpisuje się weksel, cena jest ustalona na dany miesiąc i można brać co się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie nie oplaca sie brac na termin daja wysokie stawki za nawóz czy środki ochrony. żadna lokata wam nie zwróci tej roznicy co byscie teraz zaplacili:) Sam sprzedawac to powiedzial Ja tam za wszystko place odrazu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wlasnie trzeba uwazac bo ja faktycznie bralem nawozy PK latem caly tir i cena super ale doplat jeszcze nie ma a termin platnosci minal i plac odsetki a o tyle nawoz nie podrozal i nie kupuje pol roku na zapas jak nie mam forsy choc czasem idzie duzo zyskac

saletra 1280 netto big na ten moment taniej nie spotkalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

właśnie to dużo od firmy zależy w jednej wyszło mi ok 30% rocznie znowu w chemirolu gość powiedział 1%miesięcznie ( w moim przypadku to by było 5%więc jak dla mnie bardzo fajnie a ceny takie jak u mnie na składach) tylko przedstawiciel miał przyjechać i coś już tydzień jedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie takie "udogodnienia" są dla stałych klientów,od dnia sprzedazy naliczany jest 1% w skali miesiaca czyli RSO wynosi 12%

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Z zakupami na termin trzeba uważać, bo tak jak było napisane wcześniej oprocentowanie wychodzi bardzo różnie.. Kupiłem w ten sposób agradoskę 20-30 poneiważ z terminem na czerwiec ponieważ różnica wynosiła zaledwie 34 zł/t przy cenie nawozu ok. 2100 co dawało oprocentowanie coś około 4% w skali roku. termin koniec czerwca ze względu na dopłaty.

Tu akurat mi się opłacało ponieważ nie dostanę kredytu na 4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie ktoś z was kupuje nawozy azotowe prosto od producenta jako zwykły rolnik. Oczywiście mówimy tutaj o ilościach cało samochodowych. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie masz żadnych szans nawet w ilościach wielosamochodowych. Tylko pośrednicy i oficjalni dilerzy. Owszem, samochód wyjedzie do Ciebie z fabryki ale tylko przez pośrednika. Chore to wszystko ale taki świat.

 

Dziś tona siarczanu magnezu po 1120 brutto. Będzie co ciapać w opryskiwaczu :ph34r:

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz bezpośrednio od producenta.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Nie masz żadnych szans nawet w ilościach wielosamochodowych. Tylko pośrednicy i oficjalni dilerzy. Owszem, samochód wyjedzie do Ciebie z fabryki ale tylko przez pośrednika. Chore to wszystko ale taki świat.

 

Dziś tona siarczanu magnezu po 1120 brutto. Będzie co ciapać w opryskiwaczu :ph34r:

 

Nie ma w tym nic dziwnego. Jak chcesz kupić nowy samochód, to kupujesz go w salonie, a nie w fabryce. jak kupujesz buty, to tez idziesz do sklepu, a nie do producenta, jak kupujesz ŚOR to też pewnie od dystrybutora lub w sklepie. A marchewka? Zwykły człowiek przecież nie pojedzie do rolnika po kilo marchewki, tylko kupi na targu czy w warzywniaku :)

 

Nie dajmy się zwariować. Łańcuch dystrybucji towarów działa podobnie w każdej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zgadza się kolego z tą dysrtybucją. Tez mnie denerwuje jak ktoś przyjdzie do mnie i chce kupić np 200 czy 500 kg zboża. Mowię kup całego tira to porozmawiamy. Z drugiej strony to ma wspólnego to kupowanie z tzw. wolnym rynkiem? Czy nie na tam ma on polegać,że każdy może sobie kupic i sprzedać co chce, gdzie chce i za ile chce?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Aby transakcja doszła do skutku potrzebne są dwie strony. To, że ktoś chce coś kupić, nie znaczy, że ktoś chce sprzedać :) Dystrybucja nawozów wygląda inaczej oczami rolnika, dystrybutora czy też producenta. Pracuję w firmie zajmującej się min. sprzedażą nawozów (min. jako dystrybutor). Uwierz mi, gdyby ktoś zgłosił się do producenta nawozów z prośbą o współpracę bezpośrednią chcąc kupować kilka czy też kilkanaście samochodów nawozów rocznie, to zostanie potraktowany jak ten twój klient co chce kupić 200kg czy 500kg zboża.

 

P.S.

Nawozy azotowe w kwietniu lekko w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wczoraj zakup saletra 1280 netto cale auto tyle ze doplat na koncie nie ma i beda musieli poczekac za kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Nie masz żadnych szans nawet w ilościach wielosamochodowych.

 

z Puław można było wytargać pojedyncze auta, oni przynajmniej przed konsolidacją mieli rozbudowaną dystrybucję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

W temacie widać zastój, kto miał zamiar zapas zrobić zrobił. A kto miał prosto na pole kupować musi jeszcze poczekać.

Ciekawe czy ma to odbicie w cennikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj