Polecane posty

Heniekii    2

ja w pomorskim mam podobne ceny do was i sie zastanawiam czy kupic nawoz na caly sezon czy poczekac i kupywac bezposrednio na pole bo chyba juz cena za duzo nie wzrosnie a na pierwsza dawke kupilem na jesieni.

 

A mialo byc tak dobrze ze gaz mamy tanszy i cena miala spasc tak jak to sie dzieje w normalnym panstwie teraz juz wiadomo ze tak nie bedzie jak w przyslowiu ,,od myszy do cesarza wszyscy zyja z gospodarza,,

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A kto będzie tak głupi by obniżyć cenę jak jest popyt. Cena spada jak jest zastuj i z towarem nie ma co zrobić. Gdyby nie kupowali z 2 miesiące ani worka to cena by spadła bo przecież by go nie zjedli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Zeby spadły ceny nawozów muszą znacząco spaść ceny zbóż ok 40-50% bo wtedy ludzie mniej będą siać nawozu-przynajmniej ja

  • Like 1

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dziś saletra 1420 Dalgety i 1320 Osadkowski netto

kupiłem RSM 32 po 1100 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może cenę polifoski 21?

 

W mojej okolicy polifoska 21 stoi po 1180t/brutto ,

dzisiaj kupowaliśmy saletrosan po 122 brutto i saletrę pulan 34% po 140 brutto , woj lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Miałem propozycje na RSM 32 po 1220brutto Agro Lok. Co stego jak jeszcze zdąży skrystalizować się na mrozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Miałem propozycje na RSM 32 po 1220brutto Agro Lok. Co stego jak jeszcze zdąży skrystalizować się na mrozie.

 

ADAR ma dobre ceny (przed świętami 1030 zł/t, czyli 100 zł taniej, aż o tyle nie podrożał, Agrolok sporadychnie handluje RSM, więc nie mają dobrych cen), zimą należy dodać wody, aby uzyskać stężenie 28% i do 17 stopni mrozu nie skrystalizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi wczoraj przywieźli z Puław, 32 po 1100 netto, a 28 po 980 netto. Cena zależy też od odległości od zakładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

gremlin taka cene zaoferowano mi w sklepie internetowym RUDNIK jak nie wieżysz to sobie sam sprawdz.. zamówiłem u nich srodki bo mają w promocji np artea5l 711,45zł czy soligor5l 549,77

Edytowano przez kodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie, Puławy przywozili. W Jaworze Puławy mają skład w byłej cukrowni. U Osadkowskiego zamawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ceny dzisiejszych zakupów (ceny brutto za tonę):

Polifoska 6-2150

Sól potasowa 60%-1760

Saletra amonowa-1410

Saletrzak-1210

Mocznik-1730

Poza tym:

 

Polifoska 4-1860

Lubofoska 4-12-12-1160

Wapno granulowane 480

Dolomit mielony 240

Fosforan amonu 2420

Superfosfat potrójny 1720

amofoska 4-12-12 1170

amofoska 4-12-20 1420

Ceny wg mnie dobre, okoliczne składy maja mniejszy wybór i dodatkowo są droższe o 20-50zł za tonę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dolomit 240 czy 24zł/t? dlaczego taki drogi polidap? przecież w styczniu jest promocja -100zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

240zł bo to dolomit workowany :P Luzem taniej by wyszedł ale min 24t.

Polidapu nie brałem, w większości gleby mam o bardzo wysokiej zasobności w fosfor więc mogę ograniczyć nim nawożenie. A czemu taki drogi? Tego nie wiem, może to z zapasów. I zapomniałem jeszcze dodać że to ceny za worki 50kg, za big-bagi 10zł na tonie mniej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

O to dziwne, że za BB mniej niż za 50kg bo latem jak braliśmy to było odwrotnie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy od popytu, jak jest większy popyt w danym rejonie na BB to one będą droższe od nawozów w opakowaniach 50kg i odwrotnie. Tańszym opakowaniem dla producentów nawozów jest BB, do małych worków konieczna jest paleta i stosunkowo więcej materiału na worki. Cena też może zależeć od zapasu, jaki ma dany sprzedawca, jak ma jakiegoś towaru za dużo, to może sprzedać w niższej cenie itp. itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj