Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

koles spojrzał na allegro sltrzak wegierski po około 1000 netto loco zakład . Jak policzyc koszt transportu to wychodzi drozej niz polski :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Jak kupowałem saletrę i saletrzak Węgierski ale cena była taka sama jak Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Taka jest cena tam.Ale trzeba sobie przywież.Po przeliczeniu jak by przywiózł TIRa 24 tony to by i tak żle nie wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba nie znasz stawek za transport miedzynarodowy :) Sprawdzałem akurat to ogłoszenie z allegro juz nie pamietam skad dokłądni i ile km ale wegry licz sobie po około 1€ za km


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Lubofoska 3,5-10-20 (12,5 Ca -25.5 S) 1268 brutto z dostawą na podwórko. płatność za miesiąc. Ilość całosamochodowa big bag.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ta lubofoska nadaje się pod kukurydzę? a nowoczesna uprawa wyceniła 1kg S i Mg po 16zł i wartość nawozowa 1t słomy żytniej oszacowali na 180zł

saletra anwil 1270zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie uprawiam kukurydzy więc nie jestem zorientowany w jej potrzebach pokarmowych. U mnie pójdzie pod pszenicę jarą.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Dalgety, zł/t netto:

-saletra Tarnów 1440,

-saletra Kędzieżyn 1500,

-mocznik Białoruś 1505,

 

RSM32 1030zł/t netto ADAR,

mocznik rosyjski 1580zł/t netto agrolok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Drogo u Ciebie. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Dalgety, zł/t netto:

-saletra Tarnów 1440,

-saletra Kędzieżyn 1500,

-mocznik Białoruś 1505,

 

RSM32 1030zł/t netto ADAR,

mocznik rosyjski 1580zł/t netto agrolok,

 

 

Drogo, drogo, bardzo drogo:). Saletra kędzierzyńska conajmniej o 200pln za dużo. Mocznik OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a RSM32? w Puławach można się obkupić w przystępnych cenach, macie jakieś ceny na wieloskładnik? analizuje sobie wartość NPK w wieloskładnikach zestawiająć ją z ich wartością w nawozach jednoskładnikowych (N-RSM32, P-polidap, K- sól potasowa) i tak:

 

- polifoska 4-12-32 za 1870zł/t brutto a wartość składników 1555zł/t brutto,

- lubofoska 3,5-10-20 za 1285zł/t brutto a wartość składników 1100zł/t brutto

- amofoska 5-10-25 za 1480zł/t brutto a wartość składników 1300zł/t brutto

 

zasadniczo różnice są bardzo zbliżone, ale występują! najlepiej wypadła amofoska, ale za markę Polifoska trzeba zapłacić ponad 300zł/t

 

mam jeszcze ofertę na nawóz z agromax 8-20-30 z transportem po 4zł w jedną stronę wychodzi u mnie 2020zł/t brutto a wartość składników 1936zł/t brutto, tylko nie wiadomo co to za mix, może blending, więc pomijam go w rozważaniach, ewentualnie sam sobie będę mieszał jeśli nic nie znajdę

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Tydzień temu brałem

saletra worek 50 kg 1450 zł/t brutto

saletrzak worek 50 kg 1200 zł/t brutto

 

Rol-Bud Parczew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

@kissmy. Tylko zwróć uwagę w jakiej postaci jest fosfor w polifosce a jaki w lubofosce. I to dlatego jest taka różnica w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w jakiej? chemia rolna jest mi bardzo obca, więc wskażcie mi proszę w jakich formach są składniki w tych ww. nawozach, w polidapie, moczniku i RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

a RSM32? w Puławach można się obkupić w przystępnych cenach, macie jakieś ceny na wieloskładnik? analizuje sobie wartość NPK w wieloskładnikach zestawiająć ją z ich wartością w nawozach jednoskładnikowych (N-RSM32, P-polidap, K- sól potasowa) i tak:

 

- polifoska 4-12-32 za 1870zł/t brutto a wartość składników 1555zł/t brutto,

- lubofoska 3,5-10-20 za 1285zł/t brutto a wartość składników 1100zł/t brutto

- amofoska 5-10-25 za 1480zł/t brutto a wartość składników 1300zł/t brutto

 

zasadniczo różnice są bardzo zbliżone, ale występują! najlepiej wypadła amofoska, ale za markę Polifoska trzeba zapłacić ponad 300zł/t

 

mam jeszcze ofertę na nawóz z agromax 8-20-30 z transportem po 4zł w jedną stronę wychodzi u mnie 2020zł/t brutto a wartość składników 1936zł/t brutto, tylko nie wiadomo co to za mix, może blending, więc pomijam go w rozważaniach, ewentualnie sam sobie będę mieszał jeśli nic nie znajdę

 

 

Npeki npekom nie są równe. Faktycznie Polifoski wychodzą najdrożej, ale jakość Polifosek jest bezdyskusyjna. Jak rozmawiam z ludźmi, to na Polifoski w zasadzie nikt nie narzeka. Z innymi producentami nie jest już tak różowo.

 

P.S.

Ceny na styczeń są wyższe o jakieś 30pln na azotach. Ci co liczyli, że w styczniu spadną ceny (bo Polacy gaz mają mieć tańszy) będą zawiedzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakie konkretnie są różnicy w przyswajalności? rozumiem, że różnice występują w postaci dużego odchylenia wielkości granul

 

na podwyżkach cen polskich nawozów stracą najwięcej ich dystrybutorzy, chyba że zejdą z tych 100zł marż na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w jakiej? chemia rolna jest mi bardzo obca, więc wskażcie mi proszę w jakich formach są składniki w tych ww. nawozach, w polidapie, moczniku i RSM

Wg mnie polifoska to nie tylko marka ale jednak wartość lepsza. Przetestowane u siebie że 200kg polifoski daje lepszy efekt niż 400kg lubofoski 5-10-15, mimo że w sumie N wychodzi więcej z lubofoską. Ale testów już wystarczy, w badaniach gleby wyszło że mam bardzo wysoką zasobność w P więc albo kupie samą sól potasową, albo jakieś NPK z mała zaw P.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ale polifosek jest kilka rodzajów, a te 300zł, o których wspomniałem można zaoszczędzić kupując z polic sól potasową i polidap czyli to samo, ale nie tak samo tylko 300zł taniej, więc pytam czym różni się fosfor w amofosce czy lubofosce od tego w polidapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ogólnie zazwyczaj sól potasowa + polidap lub superfosfat zazwyczaj wychodzi lepiej cenowo niz nawozy NPK ale utrudnieniem jest to że trzeba siać 2 razy, ułatwieniem że możemy dozować zależnie od zasobności.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ja także zauważyłem lepszy efekt po polifosce niż po lubofosach. Cena lubofosu jest atrakcyjna w porównaniu do polifoski. Granulat w lubofosch to tragedia. Dla chcących pogłębić wiedzę na ten temat.

http://www.polifoska.pl/module-Publikacje-action-System-file-cont_32.html.html

a potem taki artykuł

http://e.sggw.waw.pl/mod/resource/view.php?inpopup=true&id=20305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wiem z pewnego żródła ze police zrobiły promocje na styczen na polidap nie wiem czy tylko na ten jeden nawóz czy tez na inne. znajomy ze składu powedziłze zamówił po 2040 netto z transportem co da jakies 2200 butto czyli około 100zł potaniał. Kolega niedawno zamówił 24 saletry big bag 1235 netto z dostawa uwazam ze dobra cena jak na ta pore bo ja kupowałem 2 miesace wczesnij i po 1220


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletra 1400 zl/t

Mocznik 1700 zl/t

Saletrzak 1340 zl/t


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Cena z dzisiaj: Rajpol Olesno Polifoska 6 - 2175, Polifoska 8 - 2195, Salmag - 1230. Ceny brutto z dowozem do domu i w workach 50 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj