Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dmowski1939    3

A ja myślę, że po 1 stycznia taniej nie będzie,bo popatrzcie na ceny paliw. A ktoś ten nawóz musi przewieźć. Do tego vat idzie w górę, wprawdzie symbolicznie, ale jednak. Ja dziś zamówiłem, a właściwie dołączyłem się do zamówienia sąsiada,fosforan-1930 zł polifoskę 8 1680 zł, saletrzak 970 zł i sól potasowa 1400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

fosforan 1800 importowany zza wschodu a krajowy ok.2200 ja słyszałem że po nowym roku ma podrożeć ale ile w tym prawdy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Jaka taniocha! U mnie za mocznik 1040zł saletra saletrzak 960zł saletra kędzierzyńska 1060zł polifoska 6 1640 polifoska 8 1670 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@mario3004 w końcu stanie się cud i będziemy drugą irlandią ;)

Co do nawozów to wychodzi że na moim terenie połowa już nie stosuje, a plony wiadomo jakie wówczas są, jeszcze zamierzam zakupić saletrę przed nowym rokiem (nie dużo bo tira już mam) i z zakupów to by było na tyle.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Z zamówienia o którym wcześniej napisałem, wszystkiego nie byli w stanie zrealizować na razie, więc zadzwoniłem do przedsiębiorstwa Karpol z Międzyrzec Podlaskiego i w półtorej godziny przywieźli mi saletrzak po 980 zł i polifoskę 6 po 1670 zł. Stosował ktoś mączkę(mieszankę)fosforytową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Okolice Lublina:

Saletra 1050zł

Saletrzak 980zł

Polifoska 4 1540zł

6 1700zł


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Województwo lubelskie. Okolice Bychawy

saletra amonowa 1040 - 1100

saletrzak dolomitowy 950 - 990

mocznik 1350 - 1380

siarcan magnezu siedmiowodny 1000 - 1040

 

 

w zeszłym roku w lutym jak kupowałem nawozy takie były ceny: saletra 965zł, saletrzak 820zł, mocznik 1180zł, siarczan Mg 950zł i niech tylko ktoś powie że jest dobrze bo zboże jest drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Polifoska 6 - 1670

Sól Potasowa - 1450

Saletra amonowa - 1090

Mocznik - 1350

Polidap - 2040

Saletrzak - 990

 

 

Ceny Koło Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Polidap znów drożeje. Ja zakupiłem nawozy już w sierpniu.

Ceny brutto to Saletra kędzierzyńska- 900zł\t

Sól potasowa 60%- 1400zł\t

Polidap- 1550zł\t

Czyli to fosforan zdrożał najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W moim regionie takie ceny nawozów , dostałem dopłaty unijne , więc rozglądam się powoli za nawozami , Najtaniej na składzie nawozów---1480 zł/t-Polifoska 8 , 900-saletra wapniowa 32% , 1200-mocznik ,870 saletrzak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

saletra amonowa- 1015

mocznik- 1310

 

po nowym roku saletra drożeje o około 24zł

 

ceny koło Elbląga (warmia)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dziś zakupione

Polidap - 2040zł

Sól Potasowa - 1500zł

Mocznik - 1380zł

Saletrzak - 980zł

Saletrosan - 980zł

 

Jak widze fosfor już narazie nie idzie w góre ale za do Potas w ciągu kilku dni poszedł o 50 zł.

Okolice Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Nawóz kupiony 22grudnia, okolice Janowa Lubelskiego a dokładnie kupione w Zdziłowicach.

Mocznik(Puławski) 135zł za 100kg czyli 1350zł za tonę, była brana 1paleta.

Saletrzak(Tarnów) 98zł za 100kg czyli 980zł za tonę, było brane 2palety.

Polifoska 8 (Police) 165zł za 100kg czyli 1650zł za tonę, była brana 1paleta.

W mojej okolicy była to cena najniższa, przy mniejszej ilości cena mogła być troszkę większa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie nie ma gospodarstw takich dużych, największe około 100ha, parę by było z 30-40ha, a większość w przedziale 5-25ha, to muszą o klienta zabiegać, z tej ceny co podałeś to ja kupiłem mocznik 30zł taniej od ciebie na tonie :D Punkty gdzie nawóz sprzedają w okolicy do 10km to ja wiem że jest ich z co najmniej 5-6 :P To jest gdzie wybierać? Na każdej palecie po 1200kg, to już troszke się tego nazbierało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj