Polecane posty

tomek73    576

Chciałem go w tamtym roku w lipcu kupić,obiecali go ale nie dostarczyli więc kupiłem saletrę i siarczan amonu.W tym roku go kupie wreszcie.Według mnie ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

zgadza się ciekawy a stosował ktoś WIGOR ? oczywiście przedsiewnie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

W mojej okolicy jest trochę taniej niż w cenniku @xemita.

 

Saletra 34%N - 950zł/t

Yara CAN 27-4-7 - 850 zł/t

Polifoska 6 - 1500zł/t

Polifoska max - 1320 zł/t

Fosfory gdańskie 4-12-12 - 802,50zł/t

Ceny brutto.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja w tamten piątek kupiłem saletrę po 900 a mocznik ukraiński po 1150 zł brutto, a od poniedziałku ta sama saletra po 970zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Z tym saletrosanem prawdopodobnie nie jest do końca jak oni tam podają 13% siarki w formie siarczanowej SO4, prawdopodobnie to tylko 4,3% siarki elementarnej.Nie rozumiem tego opisu jest pokręcony ,za to siarczan amonu ma 24%siarki elementarnej,dlatego najtańszym rozwiazaniem jest rzucenie sobie powiedzmy 100kg siarczanu i reszta w saletrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wydaje mi się że zawartość siarki w saletrosanie wynika z ilości wykorzystanego siarczanu amonu do produkcji tego nawozu.Jeśli producent podaje 13% siarki,można domniemać, że w nawozie tym jest ok 40-50% siarczanu amonu.Jesli tak jak podaje Maciek zawartość siarki stanowiła by 4,3%,to udział siarczanu amonu był by na poziomie 15%.Myślę że nawóz odpowiada specyfikacji producenta,gdyż siarczan amonu nie jest droższy od azotanu amonu i ewentualne zakłamanie nie miało by sensu ekonomicznegoi chyba jest ciekawszym żródłem N łącznie z S od siarczanu amonu choćby z uwagi na wysiew i mniejszą objętość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Chciałbym aby tak było jak piszesz, ale jutro rano dzwonię do Tarnowa niech mi rozjaśnią.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

zgadza się ciekawy a stosował ktoś WIGOR ? oczywiście przedsiewnie :blink:

Tak stosowałem, tu jest siarka w postaci stałej i jako trudno rozpuszczalna, granulki długo są nierozpuszczone. Nie zgadzam się z tym co jest napisane na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

Ale zastosowany przedsiewnie pod rzepak zadziała na czas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Napewno nie całkowicie

W drugim roku po zastosowaniu znalazłem granulki.

Więcej nie piszę bo mi siarkopol sprawę założy

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

czyli gdyby tak regularnie stosować to byłoby O.K.

albo pod przedplon !? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Jeszcze słonko nisko chodzi a niektórzy już interes kręcą

czyli - ZA Puławy od 10-03-2010 podnszą ceny swoich nawozów 20-30 zł/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

No niestety siła robocza drożeje, komponenty również, nie wspominając o energii czyli gazie, ropie itp.- tylko szkoda że akurat wtedy kiedy rolnicy będą z nawozami wyjeżdżać w pole ( ŻART )- w Polsce to już normalka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

U mnie już od Lutego o 100zł na tonie podrożały nawozy - naszczęście kupiłem w styczniu ;)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

jak nie siałeś pod korzeń to siej coś zboża sięgną a czego nie to pozostanie w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

mam pytanie ale troche odbiega od tematu ale sie pytam czy polifoske mozna posiac na wiosne pod zboza ozime?

Z wiosennym sianiem nawozów pogłównie jest tylko jeden główny problem - to fosfor który jest praktycznie niemobilny. Potas z polifoski z pewnością lepiej zadziała niż ta sama dawka K z soli potasowej, a na azot nie ma co patrzeć, bo jest go niewiele. Więc, na przyszłość lepiej pod korzeń, a teraz jeśli chcesz dać, na polu nie ma śniegu i nie narobisz kolein to na moje nie masz się za czym oglądać tylko jedź i siej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja też sieje na wiosnę polifoske a jak sądzicie lepiej posiać przed śniegiem czy na śnieg? bo mi się wydaje ze pod śnieg czyli przed opadami


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

to i to jest złym pomysłem.

przez tą cenę co była 3200zł zapomnieliśmy o fosforanie

to najlepiej przyswajalny fosfor + sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

A dlaczego potas z polifoski ma lepiej działać od tego zawartego w soli potasowej.A skąd się bierze potas w polifosce właśnie z soli potasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

tak i tak może spłynąć

chodzi oto żeby zasiać na zmarzniętą glebę{rano}

a w dzień ma być +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

RSM 32% ,Chemirol Mogilno 749zł/tona. Cena taka sama jak jesienią.

Netto czy brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj