Polecane posty

solek01    208

nie wiecie czy ktoś w okolicach Przemyśla bądź Jarosławia, woj. podkarpackie, sprzedaje ULTRĘ lub inne wschodnie nawozy NPK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W Markowej gosciu miał, brałem pod rzepak, ale jak przywiózł mi kilka ton nie mając HDS-a to więcej nie brałem. Szkoda pleców, a żaden z pod sklepu nie chciał przyjsc.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
24 minuty temu, master20002 napisał:

W Markowej gosciu miał, brałem pod rzepak, ale jak przywiózł mi kilka ton nie mając HDS-a to więcej nie brałem. Szkoda pleców, a żaden z pod sklepu nie chciał przyjsc.

Naprawdę? Wiele razy rozladowywałem  sam 10-15 ton ręcznie i jakoś dalej mam kręgosłup i nigdy mi nie przyszło do głowy żeby do takiej ilości kogoś wołać do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Widzisz, ciesz się ze nie masz przepuklin i rwy w wieku dwudziestukilku lat. Daruj sobie takie komentarze bo z leżenia takie rzeczy się nie porobiły...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dajcie spokój,  ja zużywam około 15 ton rocznie nawozów i nie wyobrażam innego rozwiązania niż big bag. Jakiś maszt od widlaka do ciągnika za 1500 zł i po jednym sezonie się zwraca a plecy zdrowe. Problemem jest siewka, ale ja nie kupowałem przyczepy i pluga tylko w pierwszej kolejności siewka na 600 litrów i inna robota. Pomijając precyzję wysiewu w stosunku do lejka. A tyle żeby podnieść big bag i metr przeciągnąć to trzydziestki da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

podzwoniłem dzisiaj i już są nowe ceny na polifoskę 6, mam 3oferty w big bagu: 1410-1435- 1490 ceny brutto.Chyba taniej nawet wschodnich NPK jak to 1410 to nie kupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

 no to NPK w dół. Ja za ultre 8 placilem 1350 chyba brutto, za polifoske 8 1530 albo 1540 brutto w BB. Frajera się ucieło bo azot był tanszy jak teraz, a znowu w tamtym roku najtanszy był w listopadzie, za mocznik na pewno mniej jak 1000 zł placilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Czyli wieloskładniki tanieją. Dziwna ta polityka marketingowa, jak sami handlowcy mówią  " nie kupuj wieloskładnika bo stanieje" Człowiek  się gubi  kiedy prawdę mówi a kiedy picuje.

Co do postów wyżej odnośnie rozładunku.  Tak jak koczas pisze - maszt od wózka widłowego super sprawa. A jak ktoś więcej robót wykonuje z paletami czy BB to wózek widłowy na gaz i bajka. Kiedyś śmiałem się ze znajomego, po co Ci wózek, dopóki dwa razy nie pożyczyłem. Za trzecim razem już stał mój w garażu i szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dziś zamówiona 1 tona nawozu Holist NK w cenie 1020 zł brutto pod wiosenne zasiewy soi.

Polidap jest po 182 zł brutto worek

Saletra 112 brutto

polifoska 6 - 150 brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

ktoś wie, czy w małopolsce mogę gdzieś zkupić nawozy ultra? Ewentualnie śląsk. ilości około 5-6 ton


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja w tym roku zamiast Kizerytu pod rzepak dam Caldene MacroSpeed Green dzięki czemu jestem 60zł/t na plus Green (960netto Kizeryt 1020netto), Saletra ZakSan 1020netto natomiast KK 980netto. Ceny Ampol-Merol.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy z KK zamierzacie w rzepak jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki ,  ja dziś rozsiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie wiem jak u Ciebie z pogoda ale w moim regionie przy takiej ilości opadów można powiedzieć, że dość ryzykowny zabieg ale nie twierdzę, że źle zrobiłeś. To się dopiero okaże.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Długo myslałem i doszedłem do wniosku iż skoro potas daję pod pług i ma go nie wypłukać, to ten z kk zanim trafi do strefy korzeniowej to i wegetacjia ruszy na wiosnę. A jesli chodzi o opady , pada ale rowy i studnie suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Posiałem npk pod zboża jeszcze we wrześniu a o sianiu nie ma mowy. Rowy powylewały jak na wiosnę, wszedzie woda, rury od drenacji nie wyrabiają, a tam gdzie nie ma drenacji, to nie da się nawet przejść.  Może ktoś wie, gdzie można kupić tanio saletre w podlaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W moim przypadku uważam, że nie ponieważ potas mam w wiekszosci na wysokim/bardzo wysokim poziomie. W KK dodatkowo jest siarka i magnez czyli pod zboża bardziej kompleksowy nawóz. Swoją drogą pod pszenicę chciałem Dalmag SK niestety były problemy z transportem mniejszej ilości i zrezygnowałem na rzecz KK.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Można dawać co się chce, to nie ma znaczenia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

My co roku dawaliśmy polifoske 21 (21N i 35S) jakieś 250kg i dwie dawki saletry po około 250kg/ha. W tym roku kupiony saletrosan. Także pójdzie większa dawka saletrosanu i jedna dawka saletry. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj