Polecane posty

koczas    80

 

"Już ktoś kiedyś pisał że Ultra ma lepsze surowce/lepsze złoża fasforytów"

 

Ale od producenta do rolnika w Polsce przechodzi przez tyle rąk i pośredników, ze 100% pewności nie ma i wszystko jest kwestia zaufania.

 

Swoją drogą troche mnie dziwi, ze firmy dystrybucyjne, ktore sprzedają te sprowadzane nawozy nie przeprowadzą kontrolnego badania jakiejs losowej partii na zawartosc deklarowanych składników.

Przeciez dla nich koszt jednostkowy to tyle co nic, a mieliby podkłake do dobrej reklamy- zbadalismy i rzeczywiście wszystko jest tak jak ma byc.

 

Ja rok temu miałem ultra i jej granule były wyraźnie jaśniejsze i mniejsze od polifoskowych, z kolei jakis kolega z forum pisał pare stron wstecz, ze on sieje na ustawieniach od polifoski, bo granuje sa niemal jednakowe.

NO i weź tu uwierz na 100%, ze w worku jest to co ma być.

 

W tym roku kupiłem Polifoske 6 prosto z fabryki, bo sie trafiła w dobrej cenie i mam przynajmniej głowe spokojną.

 

 

Kolego w kwestii badania nawozów trochę wiem i powiem Ci tak. Żadna firma nie będzie badać ciągle sprowadzanego przez siebie nawozu bo bez przerwy robi to że tak powiem konkurencja krajowa. Gdyby któraś partia Ultra 8 lub saletry z Gruzji byłaby zła, to na drugi dzień dym na cały kraj

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Znajdź granulację i podpasuj pod nawóz o podobnej granulacji który masz w amazone - tak to działa. 

Strzelam że będzie to polifoska, bądz fosforan amonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Panowie w jakim okresie roku wyjdzie najtaniej kupić wieloskładnik/sól/superfosfat żeby sobie do  wiosny poleżał u mnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mocznik na giełdzie kosztuje 180$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

"Już ktoś kiedyś pisał że Ultra ma lepsze surowce/lepsze złoża fasforytów"

 

Ale od producenta do rolnika w Polsce przechodzi przez tyle rąk i pośredników, ze 100% pewności nie ma i wszystko jest kwestia zaufania.

 

Swoją drogą troche mnie dziwi, ze firmy dystrybucyjne, ktore sprzedają te sprowadzane nawozy nie przeprowadzą kontrolnego badania jakiejs losowej partii na zawartosc deklarowanych składników.

Przeciez dla nich koszt jednostkowy to tyle co nic, a mieliby podkłake do dobrej reklamy- zbadalismy i rzeczywiście wszystko jest tak jak ma byc.

 

Ja rok temu miałem ultra i jej granule były wyraźnie jaśniejsze i mniejsze od polifoskowych, z kolei jakis kolega z forum pisał pare stron wstecz, ze on sieje na ustawieniach od polifoski, bo granuje sa niemal jednakowe.

NO i weź tu uwierz na 100%, ze w worku jest to co ma być.

 

W tym roku kupiłem Polifoske 6 prosto z fabryki, bo sie trafiła w dobrej cenie i mam przynajmniej głowe spokojną.

 

Swego czasu polifoskę też podrabiali, więc jak mamy się obawiać jakości nawozów to w sumie wszystkich. 

Azoty jeszcze delikatnie powinny potanieć, wieloskładniki raczej nie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

toteż polifoski trzeba brac od autoryzowanych dealerów, albo jeszcze lepiej- prosto z fabryki np za pośrednictwem tego Agrochemu, to wówczas jest pewnosc, ze wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Nie, ze oczarował.

Wbrew pozorom od nich oprysków zwykle nie biore, bo maja nieco drożej niż procam czy scandagra.

Ale na nawozy nigdzie nic lepszego niż od nich nie potrafie znaleźc jak sie rozpytuje.

 

W moich stronach jeździ Radek- praktycznie sasiad z wioski obok, wiec zawsze mam info szybko jak cos sie szykuje.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A ja broń boże nie miałem nic złego na myśli:) Pozdrów Radka od znajomego z ziemi łódzkiej:)

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jak ropa i gaz będą tanieć, to nawozy siłą rzeczy mogą pójść do dołu. Może się szykować powtórka z poprzedniego roku, gdzie po ukazaniu się cenników nawozy poszły o jakieś 40 zł w kierunku innym niż co poniektórzy chcieli. Pózniej się wykręcali z umowy, żeby straty jakoś odrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ile Korn kali i fosforan w kuj pom-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Saletra:
920 brutto Anwil
940 brutto zaksan
Okolice 6-7 ton. Brać już czy czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A ja właśnie jeszczę liczę, że spadnie bo słyszałem głosy, że litewska 34,4N po 720 netto. Skorzystałbym ale niepełne auto to już różnice cenowe będą mniejsze a trzeba trochę wesprzeć Anwil, żeby na koszykówkę więcej kasy dali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2416

Polifoska 8 big bag-1505 brutto                                                                                                                                                                                                                     Polifoska tytan big bag  1505                                                                                                                                                                                                                         Sól potasowa 1310 brutto

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

A ja właśnie jeszczę liczę, że spadnie bo słyszałem głosy, że litewska 34,4N po 720 netto. Skorzystałbym ale niepełne auto to już różnice cenowe będą mniejsze a trzeba trochę wesprzeć Anwil, żeby na koszykówkę więcej kasy dali :)

Z czego masz ta cene ? Jak granulacja wieksza niz w pulan 34 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj