Skocz do zawartości

Polecane posty

magnum123    47

w zeszłym tygodniu byłem na szkoleniu to przedstawiciel Grupy Azoty przestrzegał żeby nie kusić się na okazje cenowe bo takie nie występują i żeby kupować nawozy tylko ze znanych żródeł i składów

milanreal1    290

Vat na sól jest cały czas taki sam czyli 23% ale po oświadczeniu że posiadasz gosp rolne i zużyjesz ją jako nawóz możesz rozliczyć z 8% stawką vat. A teraz pytanie z innej beczki - czy ktoś spotkał się z info że ta niby tania saletra z Gruzji którą rozprowadzała nie jedna firma w Polsce zawiera tylko 24% azotu.

Tu ktoś wrzucił badanie i wyszło nawet 34,8, raczej mało prawdopodobne żeby były takie różnice w tym samym produkcie. http://www.frusto.pl/frusto/Nowosc-Saletra-jeszcze-bogatsza-w-azot-316

Swoją drogą te te kilka firm (4 lub 5) ładnie zamieszało na rynku, Grupa Azoty mocno oberwała. Ale to trochę i dobrze, może zejdą na ziemię. Cenią się jak yara a sporo im do niej brakuje. Komunizm się skończył, może wreszcie to zauważą.

Wiadomość z agroFakt.pl

malorolny121    25

badanie i owszem pokazało że jest ok.Ale to zlecał sam importer i pewnie innego by nie pokazał . Dzisiaj rozmawiałem z kolegą który ma spore kontakty z kierowcami co woza to i tamto po kraju. I o tym właśnie nie jeden już kierowca mówił wiec może cos być na rzeczy bo z rolników to kto sam bada nawóz . Każdy się cieszy że tanio kupił jak z tą ,, polifoską '' A z drugiej strony może to być sprawka konkurencji żeby namieszać w biznesie tym bardziej że brak dopłat a co za tym idzie rolnicy czekają z zakupami na ostatnią chwilę przed siewami.

Edytowano przez malorolny121

Mi po oświadczeniu że jestem płatnikiem podatku rolnego i że wykorzystam ją jako nawóz zrobili korektę z 23 na 8%

Dziś korekta FV przyszła pocztą, zrobili z 23% na 8%. Pytałem, bo bardzo zdziwiła mnie cena soli potasowej z tym vatem :) Ogólnie kizeryt i sól zawsze miałem na 8% po podpisaniu oświadczenia, a tym razem myślałem, że zmieniły się może przepisy podatkowe. Dzięki za odpowiedzi.

milanreal1    290

badanie i owszem pokazało że jest ok.Ale to zlecał sam importer i pewnie innego by nie pokazał . Dzisiaj rozmawiałem z kolegą który ma spore kontakty z kierowcami co woza to i tamto po kraju. I o tym właśnie nie jeden już kierowca mówił wiec może cos być na rzeczy bo z rolników to kto sam bada nawóz . Każdy się cieszy że tanio kupił jak z tą ,, polifoską '' A z drugiej strony może to być sprawka konkurencji żeby namieszać w biznesie tym bardziej że brak dopłat a co za tym idzie rolnicy czekają z zakupami na ostatnią chwilę przed siewami.

Gdyby badała to wewnątrz firma to ok, ale badała OSCHR czyli bezstronne laboratorium. Gdyby to był bubel jak z tą polifoską to te firmy nie wypłaciłyby się z odszkodowaniami. Bo rolnik który kupił 1t tego nawozu to nic, ale jak ktoś kupi tysiąc ton i więcej to jego już stać na pozew do sądu.

krzychuuuuu    17

A ja mam w tym roku oba te podejrzane nawozy saletre z gruzji i polifoskie6. Ale ceny byly normalne zadna okazja. Saletra z agroloku

henio2    101

Normalne czyli jakie? Wątpie  że tańsze od Polskich kupiłeś

JozeF84    1

saletra kędzierzyńska-1220

mocznik-1370

polifoska 6-1670

sól potasowa-1560 z dostwą brutto

przy większych ilościach pewnie jeszcze coś do urwania

PATr    238

A ja mam w tym roku oba te podejrzane nawozy saletre z gruzji i polifoskie6. Ale ceny byly normalne zadna okazja. Saletra z agroloku

Bo te podrabiane robią w polsce i sprzedają jako z grupy azoty a to że agrolok ściąga nawozy z gruzji to nie znaczy że one są podrabiane, zresztą ja nie rozumiem tego płaczu każdy człowiek co ma choć odrobinę rozumu to nie nabierze się na "super okazje" za mocznik po 1000 zl za tone jak reszta sprzedwców sprzedaje po 1400....

agroyoko    29

Kolego, nabierze się, nabierze... I to całkiem spora grupa. Gdyby bylo inaczej, to chyba nie znalazl by sie rynek zbytu dla kilku tys. ton "lewego" towaru...

remik1988    1

salrtra gruzinska w agroloku  byla po 1200 brutto

Edytowano przez remik1988

daro189    11

ja mam pytanie do tych, co stosowali polifoske 5 - bo brałem ją na wymianę, w workach i granulki były otoczone mączką i dość mocno pyliła przy sianiu.

czy to normalne przy polifosce z dodatkiem szczypty magnezu? bo z tego samego miejsca brałem polifoske 6 i była w porządku

szymorek    0

Firma Rolmix Psary Witowskie gmina Wolbórz

Panowie,jezeli mozna cos powiedziec to chcialbym dodac kilka słów na temat firmy "ROLMIX" i jej szefa Mirsawa Gozdzia (starego oszusta),a wiec do rzeczy...Jesienia  2014 roku zamowilismy u tegoz to  pana zyto hybrydowe (16 jednostek),pszenice ozima Bamberke jak rowniez nawoz pod te uprawy...Po rozsianiu nawozu i uprawieniu pola  przystapilismy do siewu. Podczas pierwszego zasypu siewnika w zycie znajdowały sie rowniez ziarna pszenicy,jeczmienia,pszenzyta...,ale juz drugim razem z worka wypadło gniazdo młodych zaprawionych mysz :blink: Dodam jeszcze ze worki były nie papierowe a jutowe przeszyte etykieta wydrukowana na zwyklej drukarce co od samego poczatku wydawało sie podejrzane! Zadzwonilismy wiec do  przedstawiciela KWS'u ktory polecil nam skontaktowac sie z IORiN. Tak tez zrobilismy,ale przedtem jeszcze raz tata zadzwonił do rolmix z pytaniem z jakiej "hodowli" maja to żyto,a pani sekretarka Drzewiecka powiedziala,cytuje "teraz to nie wiem,musialabym szukac" (jakby tych hodowli mialobyc nieskonczenie wiele na polskim rynku). Tak wiec kobitka z inspekcji po obejrzeniu zyta i porobieniu zdjec stwierdzila ze nie ma ono nic wspolnego z kwalifikatem. Minęło kilka tygodni i żyto wzeszło z obsada ok 15 sztuk na metrze bylo strasznie blade i nie krzewilo sie...!! Gwozdz nie chcial nam zwrocic poniesionych kosztow argumentujac ze zyto bylo jak sie zarzekal "na 100% na miliona hybrydowe"!! Złozyl pozew do sadu o zwrot pieniedzy za zyto,a nasza mecenas za pozno zlozyla odwolanie no i niestety musielismy te koszty poniesc wraz z odsetkami..Obecnie toczy sie sprawa przeciwko Gozdziowi  w sadzie w Piotrkowie o zwrot poniesionych strat z tytułu nieuzyskania plonu,ktore NOT (Naczelna Organizacja Techniczna) wyliczyl na 18,5 tys złotych. Zyto oczywiscie zostało przesiane...      PS:z chwila zakonczenia sie sprawy w sadzie postaram sie  dopisac pozostała czesc komentarza... :) Obecnie materiał siewny itp kupujemy w firmie Agroskład...      

the1mati1    45

Co powiecie o litewskim nawozie NPK 7-20-30 cena 1720 brutto. Stosował ktoś, skład nie jest jakiś oszukany?  Mam okazję kupić sól potasową tylko że białą po 1400brutto też ze wschodu i też nie jestem pewien ze to nie jest jakiś trefny towar, z jakąś domieszką soli drogowej. 

Wojteslaw    1

Rsm 32 880

8-20-30 1570 brutto + transport nawóz ruski wygląda jak polifoska

Białej soli nie siałem nie znam u nas w okolicy czerwona 60% 1460 brutto + transport

bizon1994    6

Zachodniopomorskie:
Saletra amonowa Puławy   1240 zł/t
Yara Prilled 34,5N              1260 zł/t
Yara Bela 27N                    1150 zł/t
YaraMila 7-12-25               1390 zł/t

ESTA Kizeryt                      1280 zł/t
Korn-Kali                            1300 zł/t
Siarczan magnezu (Siarkopol) 21MgO 30S  870 zł/t
Polifoska 5-15-30              1580 zł/t
Mocznik 46N Puławski        1470 zł/t

Ceny brutto, opakowania typu Bigbag

strzechu    33

Rsm 32 880

8-20-30 1570 brutto + transport nawóz ruski wygląda jak polifoska

Białej soli nie siałem nie znam u nas w okolicy czerwona 60% 1460 brutto + transport

rsm netto rozumiem?

Adrenalinaa    3

Myslałem że Rsm macie tańszy ale widze dostałem dobra cene 800 netto za 32 na dzis przy zakupie cało samochodowym :)

malorolny121    25

Co powiecie o litewskim nawozie NPK 7-20-30 cena 1720 brutto. Stosował ktoś, skład nie jest jakiś oszukany?  Mam okazję kupić sól potasową tylko że białą po 1400brutto też ze wschodu i też nie jestem pewien ze to nie jest jakiś trefny towar, z jakąś domieszką soli drogowej. 

A czemu taki drogi toć tyle to nasza polifoska kosztuje. Jak chcesz ze wschodu to ceny w granicach 1550-1570 brutto + transport.

A czy ktoś stosował 18-30 + micro wapń i siarka z Caldeny . Podobno to robi Yara. 1490 netto. 

Edytowano przez malorolny121

Matys1990    20

Myslałem że Rsm macie tańszy ale widze dostałem dobra cene 800 netto za 32 na dzis przy zakupie cało samochodowym :)

U kogo taka ładna cena? Skąd jesteś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się