Polecane posty

piotrczem    67

 

 

Panowie są jakieś szanse na obniżki ceny nawozów? 

prędzej świnie zaczną latać albo będą po 6 zł za kg. :)

gro dopłat jeszcze nie poszło, wiosna dopiero będzie więc stanieją jak zwykle- czyli gdy minie gorączka zakupów(czytaj po sezonie).

Podejrzewam że nawet jakby gaz był prawie za darmo, to też niewiele by się zmieniło- bo mamy wolny rynek, można

ciągnąć z ludzi ile się da.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Cena na pewno już nie spadnie. Skoro do tej pory przy bardzo słabym popycie ze strony rolników nie potaniały tak teraz nie ma już na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Kto miał kupić,  kupił już dawno nawozy. Im bliżej wiosny tym presją będzie rosła  i cena oczywiście wraz z nią. Chyba że niektórzy zrezygnują z azotu na  wiosnę  :lol: to ich nie będzie to dotyczyć.

 

Cena baryłki ropy każdy widzi a jak to przekłada się na cenę też widać. W tym kraju jest zawsze jakie "ale" i "coś" z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

w moich stronach ceny są takie i raczej nigdzie taniej się nie kupi (podane ceny za 100kg)

mocznik pulrea 46%-145

saletra pulan 34%-130

saletrzak-105

sól potasowa-160

polifoska 6-178

polifoska 8-182

potafoska-112

unifoska 02-103

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie ofertę mam od Agrolok.

A używał ją ktoś ?  Interesuje Mnie czy się nie pyli i czy nie przyjedzie zbrylona ?

Na zachodzie Polski może już ktoś próbował bo Niemcy szybciej ją sprowadzali. Teoretycznie jak Niemcy coś próbują to zazwyczaj się sprawdza. Jakieś pół roku temu widziałem tą saletrę to granulacja podobna do Anwilu, może delikatnie ciemniejsza.

 

Panowie są jakieś szanse na obniżki ceny nawozów?

Na azot bez szans. Już w styczniu Grupa Azoty podwyższyła ceny, a że na rynku nawozów wszystko stoi i firmy mają pełne place, wiec nie podnoszą cen.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Mi tylko zostało moczniku trochę dokupić pod qq bo gdy brałem w grudniu to więcej nie było a w ogóle to bardzo mało było chyba tylko kilkanaście ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamówione:

saletra BB-1250

mocznik worek 25-1360

saletrzak z borem worek 50-1070

siarczan magnezu MgS worek 25-850

polifoska 6 worek 50-1680

sól potasowa worek 50-1500.

Ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Saletrzak z borem po 1070 bruto? To mnie wcisnęli po 1115 i to po obniżce niby o 20 zł. 15 ton. Za to saletra BB 1220 ale 28 ton. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybaa82    0

Kupione dzisiaj

Polifoska 6 - 1720zł

mocznik puławski - 1420zł

saletra anvil 1240zł

saletrzak tar. 1040zł

ceny brutto za tonę w workach.

woj.lubelskie, MIGROLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    460

Ja kupiłem w tamtym tygodniu saletrę z Anwilu, worki 50kg po 1230 brutto.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    460

Ja mam ofertę na Polidap 18-46 2190zł


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Polidap 18-46 w cenie 2190 zł to dobra cena w Lubelskie jest po 2390 a sól potasowa po 1610 zł .Za taka cenę już wolę stosować gotowy produkt Polfoska 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    460

Ja niestety muszę Polidap - pod kukurydzę mam już sprawdzony zestaw a on Polidap idzie w siewnik.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez mam oferte na polidap 2190 u mnie takze idzie pod kuku w dozownik i na łaki takze wole mieszc sól z poladapem bo efekt jest pewny a po NPK( wschodnich była lipa) NPK jest oki do mieszania z ziemia. Polifoski juz dawno nie stosowałem choc troszke by było sprawniej bez mieszania ale na szczescie mam nie duzo łaki :)

 

poza tym:

sól worek 25kg 1560

saletrosan bb   1120

Mocznik  25kg   1370


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Polidap 18-46 w cenie 2190 zł to dobra cena w Lubelskie jest po 2390 a sól potasowa po 1610 zł .Za taka cenę już wolę stosować gotowy produkt Polfoska 6 

 

No chyba u Ciebie są takie ceny u mnie jest sporo taniej


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Nie moge sie nadziwic jak mozna tak windowac ceny przeciez zboze tanie mleko i wiepszowina tez a tu polidapu do 2500 a azoty kolejny rekordowy zysk co roku wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

jeszcze kolego podaj przy jakiej ilości taka cena? A stosował ktoś ten litewski DAP i jak cenowo wypada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdziuRolnik    1

na allegro znalazłem trzeba wpisać : fosforan amonu

i znajduje 12-52 i 18-46 w cenie 1879

jeszcze kolego podaj przy jakiej ilości taka cena? A stosował ktoś ten litewski DAP i jak cenowo wypada?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj