Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malorolny121    25

Moim zdaniem idzie czas na spadki cen nawozów.Rozmawiałem z jednym sprzedawcą to mówił że dilerzy chyba powariowali z oferowaniem nawozów . Ma po kilkanaście tel na dzień od nich i na siłę wciskaja towar z długimi terminami zapłaty aby tylko brać .Ostro tanieje ropa i to odbije się na cenach nawozów. Ja sam zamówiłem całą cysternę RSMu jutro mają przywieżć i nie wiem czy dobrze zrobiłem , ale czas pokarze. 

kamil96    36

Moim zdaniem idzie czas na spadki cen nawozów.Rozmawiałem z jednym sprzedawcą to mówił że dilerzy chyba powariowali z oferowaniem nawozów . Ma po kilkanaście tel na dzień od nich i na siłę wciskaja towar z długimi terminami zapłaty aby tylko brać .Ostro tanieje ropa i to odbije się na cenach nawozów. Ja sam zamówiłem całą cysternę RSMu jutro mają przywieżć i nie wiem czy dobrze zrobiłem , ale czas pokarze. 

W jakiej cenie zamówiłeś RSM i ilu %?

Michalmeer    366

I tak pojdzie do góry i tak jeśli nie teraz to w styczniu lutym , tak jest co rok , dobrze by było gdyby ceny nawozów spadły , w 2006 roku pszenica kosztowała 700 zł za tone i tyle samo saletra a teraz , pszenica około 650 a saletra 1200

Wiadomość z agroFakt.pl

Jurniczek    15

Kilka lat temu ludzie blisko związani z produkcją RSM mówiły że koszt produkcji to głównie gaz,więc te potężne obniżki paliw i gazu muszą się przełożyć na spadek nawozów azotowych czy chcą tego czy nie właściciele produkcji nawozów azotowych.Teraz już nie będzie zmowy cenowej jak była do tej pory a konkurencja jest bardzo duża bo i zachód na siłę wciska i wschód wchodzi na nasz rynek i to mocno.

witam poszukuje jakiegos sprawdzonego partnera do obslugi gospodarstwa z okolic Bialej Podlaskiej 

Nie można do Ciebie wysłać wiadomości, odezwij się więc osobiście :-)

jarek33    3

kupione 18 grudnia,saletra w bb cena brutto 1240zl t,saletrosan w bb 118zl t,mocznik pl w bb 1380 .Ciekawe co bedzie za kilka mies czy okaże się że przepłaciliśmy czy zyskaliśmy

Jurniczek    15

Jeśli @ Michałsoft na stronie wcześniej pisze jest saletrosan 107 to już jesteś 10% do tyłu to liczysz na jakieś cuda że podrożeją?.Tak będzie ze wszystkimi azotowymi.

Edytowano przez Jurniczek

Lesssiu007    155

Nawozy to ogólnie powinny być dużo tańsze saletra poniżej tys gdzie nie pojedzie sie to wszedzie pełno nawozów całe składy powinno być jak ze świniami chcesz sprzedać ok 800 zł za tone saletry dam jak nie odp to do konkurenta ide  :) A koszty produkcji ? co nas to rolników obchodzi niech poszukają oszczedności tak jak u nas na rolnictwie :)Ale jak wiadomo tak nie bedzie to tylko ta patologia w rolnictwie że koncentraty ceny czy zobża po ile kupią czy byki pośrednicy firmy nażucąją rolnikom szkoda że z naszymi produktami nie ma tak że cene rolnicy ustalają :)

saletra  azoty 1220, canwil 1040 ,mocznik 1380 poli 6 1720, yara 7-14-28 1620, saletrosan 1160 lokalny sklep  z środkami okolice włocławka

icek1    178

a u nas sprzedawca obniżył cene mocznoka w porównaniu z listopadem może w styczniu będzie jeszcze taniej bo idzie trendt w tym kierunku

denzel    12

Nawozy to ogólnie powinny być dużo tańsze saletra poniżej tys gdzie nie pojedzie sie to wszedzie pełno nawozów całe składy powinno być jak ze świniami chcesz sprzedać ok 800 zł za tone saletry dam jak nie odp to do konkurenta ide   :)

w składach pełno bo handlarze co roku już zacierali ręce bo dopłaty płynęły do rolników to i do nich kasa szła, a w tym roku dopłat brak i nawozów mało kto kupuje. a co do konkurencji  to  u lokalnych handlarzy cena taka sama (tg zwana zmowa cenowa) bo poco ona ma cenę opuszczać jak i tak chłop do niego przyjdzie bo nawóz musi kupić 

Edytowano przez denzel

NewVario    8

nie wiem czy brać nawozy  czy nie? saletra najtaniej 1220 brutto , saletrosan 30 1120 , sól 1550. Co myślicie? czekać czy brać? :P

malorolny121    25

Dzisiaj przyjechał RSM z Puław i kierowca mówił że azoty wprowadziły obniżki cen .  nie wiedział czy tylko na RSM czy na wszystkie azotowe. Może przyjdą za tym jakieś spadki cen na punktach sprzedaży 

Lesssiu007    155

Ja zawsze saketrrzak stosowalem teraz chce saletrosan 30 lepsza rozpuszczalnosc a wy co o tym nawozie myślicie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się