Skocz do zawartości

Polecane posty

FarmerB    8

najlepsza cena na nawozy azotowe to lipiec, czasem sierpień, w tym roku na początku lipca amonowa przy całym aucie u mnie była po 1020zł netto

Wiadomość z agroFakt.pl

walkol    33

Podwyżki  tuż tuż........... a ja dziś zakupiłem 

mocznik  46% 1400

saletra 34% 1200

saletrzak tarnów 1000

polifoska 6 1760

BRUTTO

worki 

jacus    94

dzisiaj negocjonowano z rosjanami potezne obnizki cen gazu-rzedu 30 % ,straszak gazoportu zadzialal, a i gazu na calym swiecie jest nadmiar wiec nawozy azotowe powinny sporo potaniec.

walkol    33

dzisiaj negocjonowano z rosjanami potezne obnizki cen gazu-rzedu 30 % ,straszak gazoportu zadzialal, a i gazu na calym swiecie jest nadmiar wiec nawozy azotowe powinny sporo potaniec.

JASNE .......... obyś się nie zdziwił  :)

grego    218

Heh kolega trochę naiwny jest.Nic nie stanieje, różnicę w cenie gazu skasuje sobie Grupa Azotowa bo z kim miała by konkurować ceną w Polsce i po co skoro rolnicy ochoczo kupują nawozy po aktualnych wysokich cenach. Cena spadnie tylko wtedy kiedy będzie mniejsze zapotrzebowanie, a to już jest w naszych rękach...

lukejro    142

Wiecie jakie znaczenie cena gazu ma na cenę nawozów azotowych? Jak drożeje gaz to drożeją nawozy, w drugą stronę to nie działa ;)  Identyczna sytuacja jak zależność między cenami zboża i pieczywa.

milanreal1    290

Heh kolega trochę naiwny jest.Nic nie stanieje, różnicę w cenie gazu skasuje sobie Grupa Azotowa bo z kim miała by konkurować ceną w Polsce i po co skoro rolnicy ochoczo kupują nawozy po aktualnych wysokich cenach. Cena spadnie tylko wtedy kiedy będzie mniejsze zapotrzebowanie, a to już jest w naszych rękach...

Dokładnie. Była zmiana rządu, stary prezes dostanie kilka mln odprawy, nowy da radzie nadzorczej podwyżkę, a rada prezesowi. A skąd na to wezmą? A z wyższych cen nawozów. Dobrze że niektóre firmy kombinują z nawozami ze wschodu, inaczej ceny polskich nawozów byłyby droższe.

Ja tydzień temu kupiłem saletrę anwil za 1240zł brutto w małym worku, w bb 1210.

walkol    33

Z oficjalnych źródeł wiem ,że na wiosenny sezon nawozy wzrosną o około 150 zł na tonie wg tego co np kupiłem w tym tygodniu jw

loquito    14

Orientuje się ktoś jaką cenę ma Korn Kali i azotowe z Yara?

Jeżeli chodzi o Yara Extran to okolice Jarosławia podkarpackie to cena od 1180 do 1300 zł/t brutto. 

Arek    113

Orientuje się ktoś jaką cenę ma Korn Kali i azotowe z Yara?

W tym tygodniu kupowałem Extran 27% BB po 1134zł brutto.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się