Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariusz363    0
  • Lubelskie okolice Opola
  •  
  • Mocznik                    1480zł
  • Saletra                     1340zł
  • Saletrzak                  1150zł
  • Bontar 3-9-15           1480zł
  • Polifoska 6               1660zł
  • Polifoska 8               1690zł
  • NPK 7-20-30            1580zł
  • Sól potasowa           1520zł
  • Amofoska 4-16-18   1240zł
  •  

PawelWlkp    326

Od lutego podwyżki straszne na nawozach i to wszelakich. Najwięcej drożeje teraz polidap. Znajomy mówił że po 2200 ponad już widział. Jakiś obłęd.

Nawóz dziś kupiony,łódzkie:

Saletrzak 27N-1080zł

Saletrosan 26N-1160zł

Saletra pulan 34N-1320zł

Mocznik-1440zł

P.S. Czy dobrym rozwiązaniem będzie wysianie na pole(3 lata rosła trawa samosiejka,koszona raz do roku,jest to dzierżawa którą teraz wziąłem) tarnogran PK(CaMgS)12-23(6-4-4)(proporcje składników według mnie są dość dobre :) ) w ilości ok.400kg/ha.Czy lepiej rozsiać sól potasową,polipad,kizeryt? <_< Pytam gdyż nigdy nie używałem tarnogranu i nie wiem jaki jest rzeczywisty skład tego nawozu. B)

Wiadomość z agroFakt.pl

shrek    1

znajomy rozwozi nawozy i powiedział że masakra, ludzie powariowali - albo juz tak dużo ma dopłaty, przez ostatni miesiąc rozwiózł 450 ton nawozów czasem jeździł do 22 :(. już dawno nie widział takiego ruchu w nawozach na początku roku (  w sumie kto ma pieniądze to kupuje bo cena cały czas do góry i niektórych w ogóle nie idzie dostać już teraz, ciekawe co bedzie dalej ?? ) 

tak bo w grudniu nie było dopłat i ludzie nie kupowali więć wszystko się teraz skumulowało na początek roku ale ceny wyhamują

shrek    1

może wyhamują a raczej na pewno :) jak rolnicy zrobia zakupy :P a czy stanieją ? w to wątpię - no chyba że po obsiewach maj - czerwiec :) a azotowe zostana po staremu czyli drogo :)

kamil18fmr    11

Ostatnio dzwoniła do mnie babka z Agroloku... Mówiła, że Grupa azoty eksportuje potężne ilości nawozów, a na rynku krajowym będzie przez to stały lekki niedobór towaru.

Wku@#ia mnie to. Przecież te zasmarkane fabryki są własnością skarbu państwa (czyli obywateli) i robią nas w ch@#a za nasze pieniądze!!!!

Jak ruscy się do nich dobierali do z płaczem o ratunek jęczeli!

A jakj się koniunktura na nawozy popsuje to pewnie też bedzie: "daj bo nima, daj bo upadnim" do Skarbu Państwa - czytaj dotacja z podatków od spasożytowanych chłopów.....!!!

milanreal1    290

To chyba do końca nie jest prawda. Popyt na nawozy jest ogromny i zakłady specjalnie zmniejszają produkcję żeby windować ceny w górę. I ceny chyba w styczniu 3 razy podnieśli do góry. Dobrze że nawozy kupiłem w grudniu jeszcze w całkiem niezłej cenie.

Od lutego podwyżki straszne na nawozach i to wszelakich. Najwięcej drożeje teraz polidap. Znajomy mówił że po 2200 ponad już widział. Jakiś obłęd.

Jak drożeje a jeszcze jest dostępny to się ciesz. W niektórych regionach kraju zdobycie fosforanu graniczy z cudem. Police więcej eksportują niż wypuszczają na krajowy rynek.

Alio    61

Dziś zamówiona Yara Mila Pro Beta 15-8-10 plus mikro 1650 Brutto BB z dostawą na podwórko. Ilość ok 14T.

grego    218

Niby krzyk, że Grupa Azoty to strategiczna spółka dla gospodarki Polski, którą notabene skonsolidowano nie bacząc na monopol, jak ruscy chcieli wejść. Ale jak przez eksport w kraju zaczyna brakować nawozów to już wtedy problemu nie ma dla gospodarki kraju? Absurd jakiś, mogli ruscy to wziąć to przynajmniej mielibyśmy tańsze nawozy. Swoją drogą też ciekawi mnie obecna sytuacja z innej strony, jakby nie patrzeć nastąpiło załamanie się cen produktów rolnych, dodatkowo mieliśmy rekordowy rok jeśli chodzi o plony tym samy jest spora nadprodukcja (nie tylko w Polsce), a większość prognoz na świecie mówi, że ten rok będzie jeszcze lepszy jeśli chodzi o plony bo pogoda dopisuje, tym samym należy się spodziewać dalszych spadków cen. A mimo to rolnicy kupują nawozy na potęgę, również mam znajomych hurtowników i dawno nie pamiętają takiego ruchu i to od jesieni, idzie wszystko od ręki nawet musiał dokupić auto aby nadążyć rozwozić. Więc dlaczego jest tak dobrze jak jest tak źle? Wszyscy narzekają na niskie ceny ale kupują rekordowe ilości nawozów? Dla mnie logicznym wyjściem przy nadprodukcji i niskich cenach na granicy opłacalności jest raczej cięcie kosztów i ograniczanie produkcji, a nie na odwrót...

GoSuPiCaSsO    0

Polifoska 6 - 1515 netto/T  ..... 6-20-30

Zamiennik Polifoski 6 eksport  1480 .... 8-20-30

Ceny z dzisiaj województwo Zachodniopomorskie.

Polidap juz 1980 netto ;O

teraz info dostalem polidap 1990 netto tona luuuz ;p tylko 2 auta maja

Rolnik1973    1247

To taniej będzie kupić gotowe zboże niż je wyprodukować. Dobrze że nie kupiłem nawozu jeszcze.

PawelWlkp    326

To chyba do końca nie jest prawda. Popyt na nawozy jest ogromny i zakłady specjalnie zmniejszają produkcję żeby windować ceny w górę. I ceny chyba w styczniu 3 razy podnieśli do góry. Dobrze że nawozy kupiłem w grudniu jeszcze w całkiem niezłej cenie.

Jak drożeje a jeszcze jest dostępny to się ciesz. W niektórych regionach kraju zdobycie fosforanu graniczy z cudem. Police więcej eksportują niż wypuszczają na krajowy rynek.

To eksportują czy ograniczają produkcje? Właśnie dzisiaj dowiedziałem się że polidapu brak a sprzedawcy proponują fosforan wzbogacony zamiat niego za prawie 1500. Się porobiło.

John175    33

Gdzie tak tanio saletrę mają jeszcze?

saletrosan bb - 1150 netto

saletra pulan 30kg - 1241 netto

ceny za tonę.

Nikita_Bennet    100

już nie mają ;)

Wpadłem i spytałem co mają nie sprzedane i zabrałem resztki. Sam czekam na nową dostawę bo te "resztki" to połowa tego co potrzebuję.

Przyjdzie pozostała część to się pojedzie.

mf25    7

SIe porobilo -.- ja naszczescie dostalem Polidap , ale pod qq superfosfat przy niskich zawartosciach P , moze byc kiepsko , dziala on bardzo wolno , dlugo sie rozklada , jeszcze jak sucho to juz calkiem porazka

shrek    1

ponoć w marcu ma byc więcej dostępnego polidapu na rynku - tylko ciekawe w jakiej cenie i czy to wogóle prawda ?? :)

John175    33

To gdzie w takim razie mieli tak tanio?

już nie mają ;)

Wpadłem i spytałem co mają nie sprzedane i zabrałem resztki. Sam czekam na nową dostawę bo te "resztki" to połowa tego co potrzebuję.

Przyjdzie pozostała część to się pojedzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się