Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    61

Prosto.

Cenę tony nawozu podziel na ilość azotu w nawozie i gotowe. 

Przykład? Kupujesz Saletrę po 1200 zł za tonę. Zawartość azotu w saletrze wynosi 34% czyli w tonie nawozu masz 340 kg N.

1200zł \ 340 kg N wychodzi  3,53 zł/kg N. Takie to proste.

Dla nawozów wieloskładnikowych NPK sam często korzystam z Kalkulatora nawozowego Polic :http://polifoska.pl/kalkulator-nawozowy

łatwe i proste narzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

masio513    7

Saletra:

1200 zł brutto - 1000 kg

120 zł - 100 kg

100 kg - 34N

120 zł : 34 = 3.53zł

3.53 - cena czystego składnika 1N

 

stosujesz 180N czystego * 3.53 = 635zł

Wszystko zależy od ceny nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    30

Dzięki bo mam do wyboru:

Salerzak po 1080 brutto 27,5 % N = 3,92 zł czystego składnika

Saletre z Kędzierzyna po 1280 brutto 32 % N = 4 zł czystego składnika 

 

To w tym momencie saletrzak wychodzi taniej, dobrze obliczyłem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    7

Tak jest dobrze:) tylko, że saletra szybciej działa rozkłada się:) ktoś zna ceny RSM 32 na Podlasiu z dowozem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    61

Obliczenia jak najbardziej prawidłowe. Z działu o cenach robi się dział o matematyce, ale ta w rolnictwie też jest bardzo potrzebna. Róznica w cenie wyszła Koledze minimalna. Co do wyboru nawozu Radzę zwrócić uwagę nie tylko na cenę ale głównie pod co ma być zastosowany nawóz. Jeśli pod zboża ozime czy rzepak ja osobiście stosuję tylko saletrę. Szybciej działa, pobudza zboża do krzewienia a puławska saletra dodatkowo ma w składzie magnez. Jeśli pod zasiewy wiosenne to raczej saletrzak. Dłużej działa i się rozkłada a zboża zanim wzejdą przecież nie pobierają azotu. NIe bez znaczenia są inne składniki często obecne w saletrzaku (Ca,Mg). 

Wybór należy do kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    30

Ale czy saletra nie ma takiej samej formy azotu jak saletrzak ?

Nie wiem czemu ale po saletrzaku mam zawsze grubsze ziarno   :blink:

 

Jeszcze poczekam z kupnem może coś stanieje :D

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    30

Nie wiem czy dłuzej działa :P

Ma tą samą formę co np. Saletra z Kędzierzyna :D

 

Kupował ktoś może wapno granulowane ??

W jakiej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

wapmag po 450 t.saletra szybciej zaczyna dzialac od saletrzaku szybciej rozklada i tym samym krucej dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    29

ja mocznik polski kupilem we wrzesniu po 1280zl ale jak ty was czytam to narazie wielkiej roznicy nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

w saletrzaku jest też trochę dolomitu który też ma jakąś wartość. przy obecnych cenach tańszym nawozem okazuje się saletrzak. na glebach kwaśnych pewnie lepszy będzie też efekt po saletrzaku niż po saletrze. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, stosować na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. najlepiej przed deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

przeliczając ceny azotu należy uwzględnić również straty, w tygodniku rolniczym tydzień temu był ciekawy artykuł o nawozach azotowych, odnośnie do magnezu to znajduje się on w każdej saletrze (pierwotnie chwalił się tym wyłącznie anwil), dolomit jest warty 20-100zł/t i pełni głównie funkcję wypełniacza/antyzlepiacza

 

 

a powiedzcie jak się ma fosforan amonu polski Polidap do tego zagranicznego firmy DAP?

 

DAP to MAP potraktowany jeszcze raz amoniakiem, zasadniczo obydwa nawozy to fosforan amonu różnią się jednak zawartością składników (DAP 18% N i 46% P; natomiast MAP 12% N i 52% P)
 

 

jakie są listopadowe zmiany cenników w K+S i azotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    61

Oferta na saletrę puławską BB 1240 brutto. Chyba jutro zamówię auto. Termin płatności miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    64

Czy ktoś podpowie gdzie w okolicach Świecia znajdę saletrę poniżej 1300zł/t bo do tej pory nie mogę znaleźć? Wszyscy mówią, że cena idzie do góry i poniżej 1300 brutto nie będzie. Potrzebna ilość ok 5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    12

saletra 1220

mocznik 1330

saletrzak 1050

polidap 1930

sól 1430

zamówiłem łącznie cos koło 7 ton woj mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    61

Tania ta saletra tym bardziej przy takim zamówieniu. A czasem to nie ta z 32%N? Skąd taka ciekawa oferta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    2

kupiłem nawozy w zeszłym tygodniu

can 27 po 1030 netto

sulfan po 1065 netto

rozglądam się jeszcze za mocznikiem chemirol ma wschodni granulowany po 1300zł drobniejszy za 1240 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie co lepiej się będzie opłacać zasiać nawóz wieloskładnikowy NPK czy osobno uzupełnić tą samą ilość składnika w formie np. Polidapu i Soli Potasowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×