Skocz do zawartości

Polecane posty

grego    218

heh no w sumie pomysł nie głupi po co kupować nawozy i najpewniej dopłacać do produkcji jak mozna by kupić gotowe zboże..., a ile roboty się oszczędzi. Tyle że ja już nawozy kupiłem, ceny po żniwach były jako takie stabilne i wyglądało że najgorsze minęło, a tu takie spadki. Ale jakby tak teraz kupić, a pól nie obsiewać i za rok sprzedać... pomysł niezły;)

Edytowano przez grego

Wiadomość z agroFakt.pl

tymtus    41

Pola obsiejcie starą metodą czyli zasiać, zapomnieć i zebrać, aby tylko dotacje zgarnąć, wtedy Ci co ze zboża żyją jakoś by ten rok przezimowali :)

grego    218

chyba może do tego dojść, już tak kilka lat temu było, że siało się bez nawozów co najwyżej saltrą się straszyło na wiosne.

empro24    2

ZALIWIE-PIEGAWKI:

Saletrzak 1000 zł brutto

Salmag 1040 zł brutto

WAP-MAG 460 zł brutto

Wapniak Koszelowski 420 zł brutto

Polifoska 8 1730 zł brutto

Saletra Puławy 1220 zł brutto

Sól Potasowa 1440 zł brutto

Polidap 1960 zł brutto

magnum123    47

saletra anwil i kędzierzyńska 1300 brutto worek 50

kupiłem niby okazyjnie puławską 1170 brutto  worek 30

saletrosan 1200 brutto

polifoska 6  1780 brutto

RYZYNH    3

sól 1450zł/t

polidap 1990zł/t

saletrosan 1050zł/t

agrofoska 16-36 1480zł/t

mocznik puławski 1280zł/t

ceny brutto 

Edytowano przez RYZYNH

robo1980    42

odwiedziłem dziś dwa składy z nawozami i pustki nie przez to że ludzie wykupili tylko nie zamawiają boją się że nakupią drogo a może być obniżka.

milanreal1    290

A od października zakłady azotowe podnoszą ceny średnio o 40zł na tonie. Trochę dziwne sytuacje na rynku są, z jednej strony niskie ceny płodów, z drugiej ograniczenia dostaw gazu oraz zbliżający sie sezon na azoty.

Jak kupowałem nawozy pod zasiewy to poli6 kosztowała 1720zł a poli 8 1750zł. Saletra 1220. Ceny brutto.

• Like 1

rolstudent    94

Niech podnosza będą sami je jeść. Juz kiedyś taka sutacja była tyle ze z fosforami. A pozniej cena spadła. Jak my rolnicy tego nie kupimy to kto to kupi, pewnie dzialkowcy chobbisci;-)

jahooo    246

Pamiętam już takie lata, że na zboża szły tylko azotowe, a P+K to lezały na składach, bo cena zboża była tak niska, że nijak sie to nie kalkulowało. W tym roku widzę podobnie. Stąd spore obniżki na składach w stosunku nawet do tej wiosny, o ubiegłej jesieni nie wspomnę.

Na wiosne saletrzak kupowałem po prawie 1200, teraz 1050. A widzę, że wiele osób wogóle nie zasila w tym roku przed siewem i nie mają takiego zamiaru, może troszkę azotu na wiosnę i tyle.

Agrest    347

W moim rejonie płd. mazowieckie nawozy regularnie idą w górę, zwłaszcza wieloskładniki. Polifoska 8 z 1780 na 1820, mocznik 1440 i ma iść w górę, polidap 2040, saletrzak Tarnów 1120, sól 1560.

Polifoskę 6 w BB kupiłem po 1760,  worek ma dotrzeć na skład po 1800

Rolnik1973    1248

Może to podwyżki by chłopy ruszyli na zakupy bo bezruch się zrobił. A jak drożeje to szybko kupują puki tańsze.

Może to podwyżki by chłopy ruszyli na zakupy bo bezruch się zrobił. A jak drożeje to szybko kupują puki tańsze.

grego    218

raczej składy same podnoszą w tej chwili ceny bo chłopy cos tam kupują, u mnie na składach od siewu rzepaku co tydzień po parę dyszek podnosili, a nakupione mieli duzo wcześniej po dość przyzwoitych cenach. Ale fakt, że mają stracha zamawiać nowe dostawy

wlamaj1    34

Dziś kupiona polifoska 6 po 1680 w punkcie sprzedaży, który otworzył Agroskład chyba z Łasku.

Fazot Gnojno: polifoska 6 1720(BB) i 1730 (50kg)  - dzisiaj dzwonione a w sobotę byłem osobiście się spytać i ceny były niższe o 100 zł na tonie. Także ruch się zrobił i właścicielka chce zarobić.

Polidap 1920

Sól 1460

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się