Polecane posty

read    22

szukam fosforanu amonu w dobrej cenie narazie 1922 brutto z rabatem import dla 2t jest w wlkp gdzieś taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

mam propozycje,Lubon PK 14+24 po 880 netto w domu, i import NPK 6-20-30 po1340 netto plus transport, jakieś 60 zł chemirol, chyba sie skusze, ale za 2 tygodnie, może jeszcze spadnie cena, tak jak rzepak spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dziś kupiłem 18t import NPK S 8-20-30-3 po 1370 netto z transportem, Chyba taniej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja dziś zamówiłem z Lubonia 14-24 po 880 netto samochód, mniej nie przywiozą,. Podobno Plice wyszły z polifoską 6-20-30 po 1470 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Polifoska 6 u mnie 1600brutto z dowozem więc coś poleciało w dół, a czy ktoś wie jak z ceną fosforanu amonu/polidapu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

yara mila 5-10-30 + 13,5S + 7Ca - moge kupic z odroczona płatnościa do września po 1490zł/t netto - warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpuszczalnośś wygląda? W czym się one rozpuszczają i w jakim%?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

Panowie powiem wam tak. Te WSCHODNIE nawozy to jest szajs co wiekszego nie ma!!!! kupiłem na próbę na wiosne NPK 7 20 30 pod kukurydze naszczeście tylko4 tony bo cena była konkurencyja do polifoski. posiałem na nich qq i jest fioletowa! jest jakaś masakra! takiego czegoś jeszcze na polu nie miałem. Dałem te nawozy do badania do stacji chemicznej na fosfor i potas. I wyszło ze fosforu tylko 10 % a potasu 20% z tym że efekt działania to chyba kilkuletni. Panowie nie polecam tych nawozów!! Od lat stosujemy polifoski i są bardzo dobre efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Ja dziś zamówiłem z Lubonia 14-24 po 880 netto samochód, mniej nie przywiozą,. Podobno Plice wyszły z polifoską 6-20-30 po 1470 netto.

 

Jaki to dokładnie nawóz 14-24 bo nie mogę znaleść. Z chemirolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Panowie powiem wam tak. Te WSCHODNIE nawozy to jest szajs co wiekszego nie ma!!!! kupiłem na próbę na wiosne NPK 7 20 30 pod kukurydze naszczeście tylko4 tony bo cena była konkurencyja do polifoski. posiałem na nich qq i jest fioletowa! jest jakaś masakra! takiego czegoś jeszcze na polu nie miałem. Dałem te nawozy do badania do stacji chemicznej na fosfor i potas. I wyszło ze fosforu tylko 10 % a potasu 20% z tym że efekt działania to chyba kilkuletni. Panowie nie polecam tych nawozów!! Od lat stosujemy polifoski i są bardzo dobre efekty.

 

ja posiałem na tym nawozie pszenicę jarą i póki co wydaje się, że to będzie najładniejsza jara pszenica od kilku lat.. a dodam jesszcze, że posiana jest na najgorszym kawałku jaki mam czyli V klasa, nawozu dałem po 250kg/ha i nie było widać żadnych niedoborów.. stanowisko po pszenicy ozimej.. Nie wiem, może Tobie trafiła się taka partia, ale mam jeszcze ponad 1,5t tego nawozu to z ciekawości oddam próbkę do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tomek czekam na potwierdzenie 14-24, ale tam mi się wydaje że to ten, a taż teraz nic nie mogę znaleść, a przedtem znalazłem w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jaki to dokładnie nawóz 14-24 bo nie mogę znaleść. Z chemirolu?

Jednak tak, 14-24 PK z Lubonia, teraz potwierdził po 880 netto w domu, zamówiłem, to jest ich nawóz na wyłączność.

Nawóz 8-20-30 z Rosji mają i jest 3 razy badany na zawartość składników, w Rosji, na granicy, i u nich w firmie i wszystko się zgadza, ma to co piszę. Tak twierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kupiłem na próbę na wiosne NPK 7 20 30,Dałem te nawozy do badania do stacji chemicznej na fosfor i potas. I wyszło ze fosforu tylko 10 % a potasu 20%

 

ile kosztowały te badania? zasadniczo większość nawozów pochodzi ze wschodu, podstawa to parametry i uczciwość sprzedawcy; z tego co obserwuję to na rynkach terminowych potas i mocznik potaniały od wiosny, a DAPy są prawie o połowę droższe od listopada

http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=dap-fertilizer

 

orientujecie się jakie są obecnie ceny soli potasowej, DAPu/MAPu, saletry/saletrosanu i mocznika dla ilości całosamochodowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jednak tak, 14-24 PK z Lubonia, teraz potwierdził po 880 netto w domu, zamówiłem, to jest ich nawóz na wyłączność.

Nawóz 8-20-30 z Rosji mają i jest 3 razy badany na zawartość składników, w Rosji, na granicy, i u nich w firmie i wszystko się zgadza, ma to co piszę. Tak twierdzi.

 

Z Rosji czy Litwy?

Kierowca, który przywoził do mnie prosto z zakładu na Litwie, mówił że jak załadował na zakładzie to plandekę otworzył dopiero u mnie na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj