Polecane posty

wiesko    15

dzisiaj zauważyłem, że mój importowany fosforan amonu (12-52) ma 50% fosforu rozpuszczalnego w wodzie (w polidapie 18-46 jest to odpowiednio 41%), także teoretycznie jest to lepszy nawóz,

 

ile płaciliście w lutym za kizeryt?

 

1150 netto K➕S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

Chcę kupić nawóz na 1,5 ha pszenicy ozimej i 0.5 ha pszenżyta.

W hurtowni zaproponowali mi aby dać Lubofoskę 4-12-12 kosztuje 1000zł/tona.

Ile go dawać???300kg/ha starczy???plus później oczywiście pryskać dolistnie...

Co powiecie o Lubofosce 4-12-12.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W Polsce jak zawsze i ze wszystkim, jesteśmy (tzw. zwykli ludzie) wykorzystywani.

 

 

Oczywiście, i największa zasługa w tym polityków którzy doprowadzili do konsolidacji polskich producentów likwidując i tak już mizerną konkurencję dodajmy do tego ochronę przed importem aby zapewnić odpowiednie zyski rodzimym producentom, a to wszystko odbywa sie naszym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Siarczan potasu Kalisop 2300 zł/tona

Polidap 18N 48P 5S z Polis 2040/tona

Granulowana kreda odm. 06a Baltic Grade Extra 570/ton

Hydrocomplex 2800/tona

kuj-pom, powiat chełmiński

Edytowano przez pawelJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

 

 

Oczywiście, i największa zasługa w tym polityków którzy doprowadzili do konsolidacji polskich producentów likwidując i tak już mizerną konkurencję dodajmy do tego ochronę przed importem aby zapewnić odpowiednie zyski rodzimym producentom, a to wszystko odbywa sie naszym kosztem.

 

od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

Polifoska 21 -1170 tona Saletszak 27 - 1100 tona Saletra Pulan 34 - 1320 tona Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Jako że potrzeba mi jeszcze trochę kizerytu to dowiedziałem się że cena za tonę brutto :

-ampol merol 1530 zł

-agrolok golub dobrzyn 1315 zł

 

Mogłem kupić wiecej jak był w grudni po 1180zł ale nei chciało mi się jechac ekstra po mniejsza ilosć

 

Pozatym rożnice 50 zł jestem w stanie zrozumiec ale 215 zł to już jest absurd, pozatym zawsze zaoptrywałem się ampolu i mieli ceny bezkonurencyjne w mojej okolicy a obecnie to ceny potrafia dawać z sufitu szczegolnie jak ktoś potrzebuję mniejsza ilosc czegoś

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

może naliczyli 23% vat? bezpieczniej jest posługiwać się wartościami netto, ale i tak bardzo drogo, proponuję poszukać nadwyżek po sąsiadach,

 

siarczan amonu z Tarnowa - cena na bramie (21 N, 24 S)

620zł/t netto luz,

640zł/t netto BB,

siarczan amonu makro (grubsza granula) 810zł/t netto BB

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jako że potrzeba mi jeszcze trochę kizerytu to dowiedziałem się że cena za tonę brutto :

-ampol merol 1530 zł

-agrolok golub dobrzyn 1315 zł

 

Mogłem kupić wiecej jak był w grudni po 1180zł ale nei chciało mi się jechac ekstra po mniejsza ilosć

 

Pozatym rożnice 50 zł jestem w stanie zrozumiec ale 215 zł to już jest absurd, pozatym zawsze zaoptrywałem się ampolu i mieli ceny bezkonurencyjne w mojej okolicy a obecnie to ceny potrafia dawać z sufitu szczegolnie jak ktoś potrzebuję mniejsza ilosc czegoś

 

Też często brałem nawozy z ampolu ale w tym roku ceny mają straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Co do cen ampolu to podejrzewam że ma to związek pogłoskami na temat skupu rzepaku gdzie w tym roku kruszwica kontraktuje jedynie powyżej 50 ton a mniejsi musza sprzedać ampolowi choc ampol i tak skupuje dla kruszwicy. To przy skupie wypłacają tylko chyba 50 % kwoty a reszte wydają w nawozach i środkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Odnośnie tych wschodnich NPK, to nie wiecie w jakiej formie zawierają one fosfor? Na worku jest o tym jakaś wzmianka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie wiem skąd wzieliście tak wysokie ceny w Ampolu, a skąd tak niskie ceny w Agroloku. Ja porównywałem ceny przed zakupem i Ampol miał taniej saletrę, saletrosan, saletrzak. Agrolok tanszy Polidap i Sól. Ogólnie zdecydowanie taniej wyszła ofera Ampolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To nawozy kupione. Coś w końcu trzeba było zrobić z dopłatami :unsure:

saletra amonowa 34% 1300zł worki 30kg

mocznik 1500zł worki 25kg

polidap 2000zł worki 50kg

sól potasowa 1520zł i tu pierwszy raz spotkałem się z workami po 25kg

sierczan magnezu siedmiowodny 1080zł worki 25kg

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Dziś zamówione woj. lubelskie gmina stoczek łuk.

Saletrzak 1100 brutto

Saletra 1300 brutto

Tarnogran 1100 brutto bede go stosował na łaki i pod qq

Superfosfat 850 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

sól 1550-1600

polifoska 4 1800-1825

mocznik 1500

polifoska 21 1150

polifoska 5 1850-1880

polifoska plus 1415

amofoska 5 10 25 1425

siarczan potasu 2400

kizeryt (big bag) 1350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Mocznik 1460zł

Saletra 1330zł

Saletrzak 1080zł

Polifoska 6 1820zł

Saletrosan 1110zł

Yara mila corn 2020zł

 

Wszystkie ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mleko dobra cena,zboże drożeje ktoś smietankę musi spić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj