Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

za 1685zł też nie bawiłbym się w mieszanie. Niestety ceny u mnie są takie jakie są... a nawet w bigbagach nie mogę wziąć. Nawożenie duże bo mam niska zawartość fosforu a potasu średnią i chciałbym spróbować osiągnąć plon 7t. Podany przykład to na stanowisko po jęczmieniu, po łubinie dam zamiast fosforanu superfosfat i ogólnie mniej składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ciekawe po ile jest na Litwie npk i jak się nazywają u nich nawozy nigdy nie widziałem nawet woreczka po Litewskim nawozie,

 

 

 

Często przejeżdżam przez Litwę obok hurtowni z nawozami może warto zajechać i zapytać jak myślicie?

 

 

 

tam

zobacz co tam jest i po ile i tak wracasz pewnie na pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Właśnie na pusto i by nie nie było problemu zabrać chodzi tylko język bo Litewski to masakra. Żebym chociaż wiedział jak się nazywa po ich azot fosfor i potas to już by było coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

karolr2 którym przejściem wracasz i z białorusi czy z pitera? Gdzie widziałeś tą hurtownię? Mam dobrego kolegę który włada językiem rosyjski, ukraińskim, białoruskim no i trochę litewskim. On też często sam jeździ i bez problemu mógł by tam zajechać tylko podaj jakieś namiary.

 

Bo z RUS lub BY to trzeba by akcyzę płacić jak by chcieć przywieźć? A może jest jakaś maksymalna ilość do której akcyza nie obowiązuje. Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak wracam z Pitera to tamtędy przejeżdżam. Po Rusku to sam bym się dogadał a to jest w miejscowości Utena na Litwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

To kolego tam wjedź i zacznij gadać po polsku na 90 % znajdzie się taki co bedzie znał polski. Pracowałem miesiąc czasu na Litwie i gdzie bym nie byl to trafiały się osoby znające nasz język. Przecież Litwa to jednak dawny kawałek naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

za import z poza uni trzeba zapłacic cło i vat. litwini poprostu nie chcą mówić po rosyjsku, szybciej dodadasz się po niemiecku lub angielsku, a litewski to faktycznie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mocznik litewski 46,5 % N. 439 euro/t, NPK 16-16-16 480 euro/t, saletrzak N 27% 345 euro/tona. Jeszcze wiem zboża, wszystkie podobnie jak u nas, za wyjątkiem żyta. Żyto po przeliczeniu na nasze 550 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

kolego z tym mocznikiem to nie jakaś pomyłka, po przeliczeniu 439*4,25" 1865zł,

ja w ubiegłym tygodniu miałem propozycję za mocznik 1350 zł brutto za 24 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to jakiś wschodni mocznik? ja nie spotkałem się jeszcze z cenami poniżej 1300zł/t netto za polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Wschodni, dokładniej rosyjski rozsiewa się gorzej niż polski tzn nie dolatuje do następnej ścieżki na ustawieniach pod polski gdyż jest za cieżki i strasznie się "rozdrabnia".

 

Jakie ceny Saletrosanu, Saletry 34N i RSM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego z tym mocznikiem to nie jakaś pomyłka, po przeliczeniu 439*4,25" 1865zł,

ja w ubiegłym tygodniu miałem propozycję za mocznik 1350 zł brutto za 24 t

 

Nie ma mowy o żadnej pomyłce. Kolega sprawdził to na moją prośbę. Pomysł wziął się z tego tematu o czym można przeczytać trochę wyżej. Poprosiłem o to kolegę który jest obywatelem PL oraz kraju za wschodniej granicy. Wracając do PL przez Litwę sprawdził ile kosztują nawozy i zboże. Więc wniosek jeden, na chwilę obecną nie opłaciłoby się kupić nawozu na Litwie nawet jeśli co niektórzy dysponowali by własnym darmowym transportem. Informacja jaką od niego uzyskałem wskazywała że mocznik był produkcji litewskiej. Mieli też polifoskę 6 importowaną z PL i ona była o 30 zł droższa niż ta którą sprzedają u mnie w okolicy. Komunikacja była trochę utrudniona ponieważ znajomy nie wiedział dokładnie o co mi chodzi oraz jak to przekazać Litwinom, nie znał tego słownictwa z PL ani po litewsku . Mimo wszystko dał radę. Jednak najciekawsza sytuacja była gdy poproszony przez rodzinę za wschodniej granicy o zakup części do kombajnu, z prośbą o pomoc zwrócił się do mnie. Nie wiedział co to jest kombajn i jak to się nazywa po Polsku. Na początku ustaliłem że części są do jakiejś ,,snopowiązałki,, po pewnym czasie okazało się że mówimy o dość przyzwoitym kombajnie claasa z końca lat 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Koledzy zrobiłem badanie gleby:mam ph 4,7-5,1 ,fosfor niski,potas niski,magnez bardzo niski.Po ściernisku dałem 2,5t/ha wapna.Jaki według was zastosować nawóz.Ja myślałem o Corn cali przedsiewnie ~300kg/ha i wiosną kizeryt ~200kg/ha.

Macie jakieś inne pomysły,proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przedsiewnie jeszcze dorzuć wapna (około 1t dobrej kredy), a konkretne nawożenie zależy od rodzaju rośliny, na takie pH to ziemniaki albo żyto, ale jak już dorzucisz tego wapna przedsiewnie to możesz siać wszystko, teraz musisz jeszcze dorzucić fosforu (nie mieszaj go z wapnem), a na wiosnę wystarczy 100kg kizerytu (o ile potrzeba dużo siarki, w przeciwnym wypadku można rzucić przedsiewnie jeszcze tonę dobrze rozdrobnionego dolomitu czyli kreda z dolomitem 1:1 w ilości 2t/ha),

 

polidap można już znaleźć poniżej 1800zł/t netto, jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego, to po sezonie czeka nas ostry zjazd cen NPK`ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

a fosfor? Może lepiej zamiast korn kali dać polifoske 6?

A po ile teraz jest korn kali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

może w końcu do zakładów dotarło, że ceny zbóż i rzepaku zjechały i tez należy z cenami trochę zjechać na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

U mnie corn cali 1450zł/t.Zapomniałem dopisać że pójdzie jeszcze wapno granulowane,tylko nie wiem czy przedsiewnie czy pogłównie.Chcę zasiać tam pszenżyto.

Ile kosztuje polifoska 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Witam,

jesienią stosuję w swoim gospodarstwie naprzemiennie amofoskę 4/16/18 , lub mieszanine fosforanu amonu (12/52 lub 18/46) z sola potasową i dodatkami. Pola mam dobrze zwapnowane więc w tym roku 125kg fosforanu amonu, 125 kg soli potasowej i 37,5 kg siarczanu amonu średnikrystalicznego. Ceny za fosforan 1870 ,sól potasowa 1470, a siarczan amonu 815 zł/ tona netto. Z tego co widze fosforan na dzisiaj jest już w Szczecinie dużo tańszy i mozna go kupić za 1680 netto loco szczecin. Saletra Włocławska 1080 odbiór własny, 1110 netto z przywozem ( środkowe pomorskie). Łączcie zamówienia i kupujcie jak najtaniej całymi samochodami. Mocznik rosyjski w Sokółce po 1130 netto. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

koledzy jak ten mocznik rosyjski się przechowuje (czy się nie zbryli),

 

ereksio możesz podać namiar na ten mocznik w Sokółce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Dzwoniłem dziś na jeden z wiekszych składów i oto ceny

Polifoska 8 214 big bag 212

Polidap 236

Sól 177

Superfosfat 174

Mocznik 164

Tak więc przecen wielkich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj